Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Mobilkonzol.hu webáruház...

A Mobilkonzol.hu webáruház megbízható?

Figyelt kérdés

Valaki vásárolt már tőlük? Mik a tapasztalatok?


Playstation 5 konzolt árulnak még előrendelésben. Garantált karácsony előtti kiszállítással.

Több apró hírdetési oldalon is reklámozzák magukat a Ps5 kapcsán. Ez lett furcsa nekem. Válaszokat előre is köszönöm



2020. nov. 20. 15:58
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/293 Cucmak ***** válasza:

Ja még annyit, hogy én csak sejtettem nov 18-án, hogy átverés. De maximum abban gondolkodtam, hogy beszedik a pénzt, és majd húzzák halasszák, és áprilisban kapod meg a gépeket.


Topikot olvasva, illetve az érveimet nézve garantáltan átvertek mindenkit! Ha valaki véletlen kapott vissza tényleg pénzt, azt a rendőröket megnyugtatandó bekészítettek pár ilyen "balekot". Ők jól jártak páran!


Másrészt költség. 100 millához, 10 milla, vagy 20 milla veszteség belefér.


Ha kimegy a rendőr hozzájuk, megmutatják az ilyen papírokat, hogy "tessék visszautaltuk, avagy chargeback-eltek pénzeket másoknak, akik kérték, tehát nem csalók!"


Akik feljelentették őket, azok "elégedetlen vevők, mi tartjuk a törvényeket. 14 napos visszafizetés... "...


De hát a koronavírus.


Aztán a cég januárban bedől... eladják...stb. és onnan kész vége, ennyi volt.


Rendőrök nem tudnak mit tenni, innen ez polgári peres ügy!


Tehát azonnal feljelenteni őket rendőrségen! Nem szabad élni hagyni! Velük foglalkozzanak, ne az "eladással" (azaz átveréssel, csalással).


És az összes fogyasztóvédelemnél is! Hátha el tudják érni, hogy lekapcsolják az oldalt!


A rendőröknek azt kellene elérni, hogy mutassanak szállítólevelet bármilyen termékről, amit valaki megvett, és megkapta! Ezt kell gyorsan nekik lenyomozni!


ha ilyen nincs, akkor a fogyvédelem, meg hamis reklámozás miatt talán le tudja kapcsolni. Ennek jogi hátterét nem ismerem. De járjatok utána!


Én már megtettem volna, de én ugye nem fizettem semmit!

2020. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/293 Cucmak ***** válasza:

Kace:

" más kérdésnél is tőbb kommentelő írta, hogy vagy telefont rendelt tőlük, amit meg is kaptak"


Ki kell ábrándítsalak! nem kapott senki semmit! Egy (illetve 5-6) noname embernek hiszel? A prohadrver fórumos emberkéknek, akiknek van legalább 5 pozitív értékelése, azoknak esetleg hinnék. És ott se kapott senki, semmit!


Ettől "zseniális" és intelligens az oldal.


Ez nem kétbites csaló. Aki feltesz jófogásra egy ps5-öt 230kért... aztán lelép egy (vagy 15db) 50k-s foglalóval.


Ez a szegény ember nigériai csalása.


itt szervezett dologról van szó. emberünk (embereink) figyeli a közösség médiát, gyakori kérdést, és reagál. Tudja, mi az a google hiretés. Hogy működik a jófogás. (ott sokkal könnyebb balekot fogni)

A hardveraprón 1 nap se kellett, hogy kiszúrják a csalást, és kitiltsák!

Mivel ott van értékelési rendszer! Oda azóta se tette be a lábát!

2020. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/293 Cucmak ***** válasza:

"az emag még mindig a partnereik között listázza őket".


Aha. És az emagon miért nincs fent 1 deka telefonos áruja sem? Miért csak a ps5?


Az is csak 1 napig volt, vagy fél napig?


Mobilkonzol a neve, de se ps4-est, se más konzolt, se telefont nem rakott fel az emagra!


Vajh, miért nem?! Mert egy bazi nagy csaló!


"túlságosan optimista vagyok"


Sajnos szembe kell néz azzal is, hogy egyúttal balek voltál!


Ha túlságosan optimista vagy bárhol az életben, akkor kihasználnak, átvernek.


Én is optimistának tartom magam. De azért a bizalmam nem nyerhető meg könnyen. Tesztelni szoktam akár az embereket, akár cégeket, ha nem ismerem őket. Próbakör, próbavásárlás, kis értékkel...stb.


Nyilván van mai napig is amikor kockáztatok, de akkor belekalkulálom a bukást is! Legyen az akár egy kapcsolat, vagy üzleti kapcsolat!

2020. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/293 Kace__ ***** válasza:
oké, köszönöm az élettan leckét :D még az jutott eszembe hogy ha lehet inkább e-mailen keresztül kommunikáljunk velük, hogy legalább írásos bizonyítéka legyen dolgoknak
2020. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/293 Cucmak ***** válasza:

"inkább e-mailen keresztül kommunikáljunk velük, hogy legalább írásos bizonyítéka legyen dolgoknak"


Hát. Ezek már erre is felkészültek!


De persze! Indítsatok károsultak egy zárt csoportot, ahol csak az léphet be, ha személyesen találkoztatok már. Hiszen ezek a gazemberek oda is befurakodnak. És felkészülnek belőletek!


Ezen topik közepén már olvastam egy hozzászólást, hogy azt írta neki vissza mobilkonzol.


"hogy mindenben a jogszabályok alapján járunk el..." stb.


Ergo, már készülnek, hogy jönnek rendőrök! Az is lehet, hogy már voltak, ezért tudják mit kell mondani. A lényeg, hogy büntetőügyről polgári ügyre terelik a csalók. Ergó minél tovább akarnak garázdálkodni, és a covid és a konzolhiányt meg akarják lovagolni még tavaszig!



Ergo, gyorsan meg kell állítani őket! Vásárlók rosszhiszemű megtévesztése miatt!


De most komolyan. Én már csak egyetlen ténytől rájöttem, hogy ostoba (azaz zseni) csalók: "series x 189k hivatalos ár helyett 175k"-ért árulják. De még 189kért is jobb esetben januárban kapsz!


De itt nem csak ez van, hanem százával a dolgok.

2020. dec. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/293 anonim ***** válasza:

Ha a napokban jelentik fel a károsultak a csalás megállja a helyét. Mivel gép, raktár nincs, nem volt készlet, stb. Így már az elejétől tudta nem ad el semmit. Tévedésben ejtés elkövetési magatartása megtörtént, jogtalan haszonszerzés van, csalás áll.

A stróman kiscsajt (ha nincs benne) és a cég vezetőt elkapják, többit akkor ha köpnek. De lépni kell azonnal, közösen ügyvéddel.

Ne várjatok!!! Korábban írták,hogy akinek nem járt le a 14 nap, az csatlakozik, igen lehet. Menjen mindenki. Ja és nyilvánosságra hozni, ahol csak tudjátok. Hajrá!

2020. dec. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/293 A kérdező kommentje:

Szerencsére a google közvetlenül az áruház után a 2. helyen dobja ki keresésre ezt a kérdést így ha valaki rájuk keres akkor láthatja hogy csalás az egész és ne rendeljenek tőlük semmit. Ha nem is mindenkit de ha pár embert sikerül figyelmeztetni ezzel akkor az már fél siker.


A média figyelmét felhívni nem rossz ötlet. Újságnak vagy tvnek kell írni. Az Rtl híradónak van is erre e-mail címe. Ha többen is írnánk nekik akkor foglalkoznának vele.

2020. dec. 15. 08:41
 178/293 Richieekal90 ***** válasza:
Ma hivtam őket, korona vírusos a főnök, 17.én jar le a karantén akkor tudja csak csomagolni azt mondták :)
2020. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/293 anonim ***** válasza:
100%
178 as természetesen el kell hinni ezt is.
2020. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/293 A kérdező kommentje:

Ühüm... Ez megint a supportos hölgy hiteles válasza... A főnök fogja személyesen csomagolni??? HAHAHA jó vicc... Persze majd a cég vezető személyesen két kis kezével fog dolgozni??? Ugyan már. És csak ő jogosult csomagolni más nem? Úristen de gyenge szöveg. Kedves supportos hölgy találjon már ki valami eredeti szöveget... Az állitolagos karantén alatt nem volt home office sem??? Otthonról ugyan úgy lehet vissza utalni pénzeket. Telefonon, laptopon keresztül lehet utalni a mai világban.


Amikor múlt héten a pénzem felől érdeklődtem semmiféle karanténról vagy betegségről nem volt szó pedig akkor már elvileg karanténban volt a főnök. Ez csak szöveg. Semmivel sem tudja igazolni.


Még annyit tennék hozzá hogy a feljelentésnél ne csak a mobilkonzol.hu-t hanem az Oifa Zrt. is jelenteni kell mivel az övék a számla amire a pénzek el lettek utalva. Ők ráadásul semmilyen megkeresésre sem válaszolnak.

2020. dec. 15. 10:39
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!