Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Mobilkonzol.hu webáruház...

A Mobilkonzol.hu webáruház megbízható?

Figyelt kérdés

Valaki vásárolt már tőlük? Mik a tapasztalatok?


Playstation 5 konzolt árulnak még előrendelésben. Garantált karácsony előtti kiszállítással.

Több apró hírdetési oldalon is reklámozzák magukat a Ps5 kapcsán. Ez lett furcsa nekem. Válaszokat előre is köszönöm



2020. nov. 20. 15:58
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/293 anonim ***** válasza:
100%

Mai beszelgetesem a holggyel:


1. En: Tisztelt Mobilkonzol!

Amennyiben a mai nap nem utalják vissza a pénzem a Btk. 373

paragrafusa alapján csoportos csalás bűntette miatt

feljelentést

teszek a rendőrségen!

Várom válaszukat!


2. Holgy valasza:

14 napunk van a visszautalásra.

Üdvözlettel:

Papp Adrienn


3. En valaszom: Tisztelt Mobilkonzol!

Önök napok óta nem válaszolnak sem telefonon, sem pedig írásban egy olyan vevőnek aki az árut kifizette!

Az Önök üzleti gyakorlata megtévesztő és a csalás alapos gyanújára ad okot (Btk. 373), hiszen a mai nappal bezárólag is

megtévesztő módon (csatolom a képernyőfotót amit a mai napon

készítettem) garantálják a karácsony előtti kiszállítást a honlapjukon, ugyanakkor pontosan megírták nekem, hogy az áru késni fog.

Továbbá igazolni tudom, hogy más vevőket is megtévesztő információkkal hitegetnek, ami jelen helyzetben súlyosbítja az Önök helyzetét, hiszen ez már a csoportoság tényállást meríti

ki.

Tovább felhívom figyelmét míg a csalás tényállása a visszautalás határidőn belüli ki nem fizetés esetén következik

be, az Önök üzleti gyakorlata a jelen esetben is már kimeríti

Btk. 417 „A fogyasztók megtévesztése” rendelkezésit hiszen önök ” áru lényeges tulajdonsága tekintetében valótlan tényt

vagy valós tényt megtévesztésre alkalmas módon állítanak, megtévesztésre alkalmas tájékoztatást adnak, ami vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő".

Tájékoztatom, hogy a fentiekre való hivatkozással a büntetőfeljelentést meg fogom tenni, illetve kérvényezni fogom,

hogy a Mobilkonzol.hu oldal üzemeltetője okiratokkal (szerződés,

szállítólevél stb.) támassza alá, hogy amikor azt állította és jelenleg is azt állítja a honlapján, hogy garantált a karácsony előtti kiszállítást azt nem megtévesztő módon tette.

A feljelentésestől akkor vagyok hajlandó elállni amennyiben a mai nap 16:00 óráig visszautalásra kerül a számlámra a befizetett összeg!


4. Holgy valasza: Ismétlem. 14 napunk van az utalásra


5. En valaszom:


Tisztelt Hölgyem!


Nem értem Önöket, és ne háborogjon nekem! Beismerték, hogy nem tudnak időben szállítani, ha tisztességes lenne a szándékuk nem húznák a visszatutalást. Miért hírdetik továbbra is a garantált karácsony kiszállítást? Ez nem igaz és megtévesztő.


Mint írtam ha nincs itt a pénz a mai napon akkor feljelentem Önöket a rendőrségen több büntetőjogi tényállásra is hivatkozva!

2020. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/293 A kérdező kommentje:
Nem foglalkoznak vele. Se az Országos Ingatlan Fejlesztő és Aukciósház Zrt. sem a supportos hölgy nem reagál a feljelentést kilátásba helyező üzenetekre. Egy tisztességes cég reagálna rájuk. Ismerősöm szerette volna elkérni az ügyvédjük nevét és telefon számát illetve iroda címét de semmi reakció. Tehát nincs jogi képviselőjük. Egy tisztességesen működő cégnek van ügyvédje. Ők nem tudnak prezentálni egyet sem.
2020. dec. 15. 11:18
 183/293 anonim ***** válasza:

Illetve meg o van megsertve.

Normalis cegnel suru bocsanatkeresek kozepette azonnal utalnak vissza.

2020. dec. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/293 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel őket. Ne várj 16:00-ig semmit. Ma intézzétek, alljatok össze és menjen.
2020. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/293 Cucmak ***** válasza:
Van egy olyan érzésem, hogy karácsonyig ez a topik 500-asra bővül, majd lesz 1000. is, ha valaki nem éri el, hogy letiltsa az oldalt!
2020. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/293 A kérdező kommentje:

Cucmak ez sajnos biztos...

Pofátlan módon friss hírdetéseket raknak fel Jófogásra és más apró hirdetési oldalra Ps5 kapható garantált karácsonyi kiszállítás címmel. Miközbe lehet több száz embert becsaptak ezzel a dumával.


Minden bizonnyal az Országos Ingatlan Fejlesztő és Aukciósház aukciós oldala is kamu. Mivel az ilyan fajta ház értékesítéshez ügyvédre van szükség ami nekik nincs.

2020. dec. 15. 12:25
 187/293 Dávid46 ***** válasza:
Van itt olyank,akinek már lejárt a 14 nap a pénz visszafizetésre?
2020. dec. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/293 anonim válasza:
100%
Van már olyan aki feljelentette őket?
2020. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/293 Cucmak ***** válasza:

Kérdező:


Szerintem is.


Pofátlanul költ google hirdetéskre is. Lehet facebook-ra is (ezt nem tudom).


Amit januárban kell majd kifizessen. Szerinted?

2020. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/293 anonim válasza:
Nehogy azt gondoljátok már, hogy Papp Adriennnek hívják az ügyintézőt. A tulajdonos stróman egy hajléktalan vagy alkesz pali lehet, akinek a nevén fut az üzlet, a bankszámlanyitás, minden. A céljuk, hogy húzzák az időt, mindennap kiveszik a pénzt a beérkezett összegekkel, addig a napig amíg le nem fagyasztja a rendőrség a bankszámlát. Akkor szépen eltűnnek örökre, a hajléktalan palit valahogy meg előveszik, aki elmondja, hogy 100.000 Ft-ot kapott egy barna hajú köpcös palitől, ha itt és ott aláír néhány iratot. Ennyi a történet, aki fizettet, megszívta. Ne várjatok a feljelentéssel, mert nincs értelme, csak annál több embert vernek át.
2020. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!