Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Huszonévesen nulláról IT-s...

Huszonévesen nulláról IT-s karrier lehetséges? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Sajnos pályát tévesztettem, olyan állásom van, amivel már a hajléktalanság szélén állok (145 ezret keresek tanárként, albérletben kell megélnem ebből).


Szívesen váltanék, főleg az IT-s területek érdekelnek (fizikai munkát nem vállalatok egy betegségem miatt), de nem tudom, merre kéne elindulnom.


Az elsődleges szempont az lenne, hogy minél hamarabb el tudják helyezkedni vele valahol, amellett már tudnám magam továbbképezni.


Sajnos az egyetemi ingyenes féléveim elfogytak a 12 féléves tanárképzés alatt, fizetős szakot jelenleg nem tudnék bevállalni, mivel megélni is alig tudok. Viszont jó az angoltudásom (felsőfok), illetve gyorsan tanulok és elvileg magad az IQ-m is (tudom, ezt nehéz elhinni egy olyan emberről, aki elmegy minimálbéres tanárnak).


Van esélyem így még IT-s pályára?



2021. nov. 20. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

23 évesen tanultam először ilyesmit, én is pályát tévesztettem. 24 évesen kezdtem az egyetemet estin, nagyjából ezzel egyidejűleg már a szakmában dolgoztam. Fejlesztői munkát rá egy évre kaptam.


Én nem hiszek az ilyen-olyan egyéb képzésekben, de a tisztán autodidakta tanulásban sem. Utóbbit egyszerűen sokkal nehezebb olyan tempóban csinálni, ahogy egy egyetemi képzés kényszerít. Próbáltam én is, de töredékéig nem jutottam semminek. Pedig már van egy diplomám és tudom, hogyan kell tanulni, de nem egy egészen más területen, nem úgy, hogy hiába tudatosítom, hogy haladnom kell, mégsem tudom olyan motiváltan darálni az anyagot. Így legalább lesz egy normális szakirányú végzettségem is.

2021. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Ja és természetesen én is diákhitelből fizetem már ezt a képzést. Gyakorlatilag olyan tempóban tudtam előtörleszteni, hogy nem is kell felvennem már jövőre, mert van pénzem rá és az adósságom is elfogyott.
2021. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Én It-s egyetemet végeztem -gazdaság informatikát. Én egy okj képzést bevállalnék, 25 év alatt még lehet ingyeneset találni.

Amúgy rengeteg online oktató anyag van, Udemy etc oldalon. Azokat is érdemes megnézni. Volt olyan munka társam, aki egy érettségivel senior programozó állást töltött be. Tudást nézik a programozásnál.

2021. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy melyik irányba érdemes elindulni (szoftverfejlesztő, programozó, stb)
2021. nov. 20. 19:19
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk ami érdekel? Ne legyél mar6te is olyan proli, hogy mindegy, csak lapátolni lehessen a pénzt...
2021. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Én is az udemy-t akartam ajánlani.

Az IT területnek több ága van. De olvastam valahol hogy python mindenhova kell. Én leíró nyelvet tanulok es webgrafikai tervezest magyaran webdesignt de pl. En is tovabb fogom kepezni magam miutan kesz vagyok.

2021. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Horváth Miklóske válasza:
14%
SAP , mindenképp mert nagy pénzeket lehet vele kaszálni ....
2021. nov. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

7-es eloszor azt kéne csekkolnia a kérdezőnek hogy van e hozzá affinitasa. Melyik terulet erdekli de amugy a SAP tényleg jo. Lattam SAP technologuaval keszult olyan testkamerat ami a versenylonak nemcsak a teljesitmenyet elemezte ki hanem a fiziologias adatait.


Amugy a SAP engem is erdekel, nyilvan lehet vele keresni de ha csak ez motivalja az keves lesz hozza egy ido utan, de a kerdezo elso korben ingyenes tanfolyamokat keres vagy keves penzes tanfolyamot. En is az Udemy-t ajanlottam neki de lepontoztatok. Pedig az Udemy-n mindig vannak tanfolyami akciok amikor par ezer forintert is meg tudod venni a tanfolyamot de ott is jo a bestselleres-re ertekelt tanfolyamokat keresni vagy a max pontszamos tanfolyamokhoz kozelito tanfolyamokat es az oktato életrajzat kepesiteset is nezni.


Amugy mi a teruleted tanarkent? Mert pl. Vallalkozhatsz is es online tanfolyamokat is keszithetsz a tanari szakteruleteden belul angolul mivel írtad hogy felso foku az angolod. Pl. Udemy-n is. Es mellette tanulhatsz is. De tenyleg neked kell tudni mit szeretnel. De IT-n belul tobben azt tanacsoljak hogy a kezdo elso korben Pythont tanuljon.

2021. nov. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
* SAP technologiaval
2021. nov. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
47%

Az Elte-n inítottak SAP előadás sorozatot, ahol a végén tesztírás után be lehetett kerülni 1 hetes tanfolyamra hozzájuk.

Érdemes lenne utána nézni hogy indítanak ismét ilyet.


Én is gazdaságinformatikát végeztem a BGE-n foszk-on. Sikerült gyakornoknak egy bankhoz bekerülnöm és utána felvettek teljes állásra tesztelői pozícióra.


Nem tudom, hogy most hogy állnak az okj-s képzések, milyen feltételekkel indítanak, de én ennek néznék utána először.

2021. nov. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!