Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Huszonévesen nulláról IT-s...

Huszonévesen nulláról IT-s karrier lehetséges? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Sajnos pályát tévesztettem, olyan állásom van, amivel már a hajléktalanság szélén állok (145 ezret keresek tanárként, albérletben kell megélnem ebből).


Szívesen váltanék, főleg az IT-s területek érdekelnek (fizikai munkát nem vállalatok egy betegségem miatt), de nem tudom, merre kéne elindulnom.


Az elsődleges szempont az lenne, hogy minél hamarabb el tudják helyezkedni vele valahol, amellett már tudnám magam továbbképezni.


Sajnos az egyetemi ingyenes féléveim elfogytak a 12 féléves tanárképzés alatt, fizetős szakot jelenleg nem tudnék bevállalni, mivel megélni is alig tudok. Viszont jó az angoltudásom (felsőfok), illetve gyorsan tanulok és elvileg magad az IQ-m is (tudom, ezt nehéz elhinni egy olyan emberről, aki elmegy minimálbéres tanárnak).


Van esélyem így még IT-s pályára?



2021. nov. 20. 18:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez is 10-es, de az OKJ-s képzések is drágák. Első körben nézzen körül, utána tanuljon kezdetben olcsóbb online tanfolyamokat, mert azért az online tanfolyamoknak van egy logikus menete, és mellette böngészhet ingyenes oktató videókat is.


Aztán mikor meg már keres is vele pénzt, akkor beiratkozhat OKJ-s képzésre, mikor már van rá pénze.

2021. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

* Ez is jó 10-es


Bocsánat a jó lemaradt

2021. nov. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bootcampekre érdemes ránézni, mondjuk ott kell valami a képzés idejére is...


Területre: Én anno egyetem alatt csináltam meg egy Java EE képzést, a végén azonnal meló. Havi 120-160 között vittem haza belőle (5 éve). Egyetem végére nem volt diákhitelem, vissza tudtam fizetni kb 1 misit. Tavasszal 2 hét alatt találtam másik munkát, senior fejlesztőként.

Node/Frontend/Java embereket mindig keresnek.


A pályaváltás nehéz lesz, a tanulási időszakot finanszírozni kell valamiből. Nagyon sok sikert hozzá!

2021. nov. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!