Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gamer laptopból csak olyat...

Gamer laptopból csak olyat éri meg venni, amiben van SSD?

Figyelt kérdés
Valahol mintha ilyesmit olvastam volna. Két laptopot néztem ki, olyan árkategóriából, amit még megengedhetek magamnak. Egyik 799 euro SSD-vel, másik 809 euro SSD nélkül. Viszont utóbbinak magasabb az értékelési rátája. Ez lényeges, hogy legyen benne?
2017. márc. 21. 20:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
54%

Az SSD a töltési időt tudja csökkenteni, de FPS növelést nem fog eredményezni, maximum minimálisat, de tényleg minimálisat.


Tele van a youtube SSD vs HDD összehasonlító videókkal mindenféle játék esetében, de nem lehet rájuk alapozni, mert függ a HDD SSD típusától, konfigtól, játéktól, stb.


Alapesetben 10-20-30 másodpercet spórolsz, de ha nagyon jó a HDD, akkor 10 másdopercnél kevesebb idő a különbség a HDD vs SSD témában.


Úgy hogy jó az SSD igen, de nem szabad erre alapozni, hogy ez majd megoldja a teljesítménybeli problémákat. Plusz ugye az SSD egy kényesebb rendszer, tehát nem töredezettség mentesítjük, 25% szabad helynek mindig kell lenni, stb. Windowson játékon kívül nem nagyon kell rajta mást tárolni, de a játék sem fontos sok esetben. Viszont a Windowsnak és a programoknak jó kis boost az SSD.

2017. ápr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 szántóvető ***** válasza:
ssd kényesebb rendszer??nemrég leesett a laptopom fél méterről.semmi baja nem lett de elgondolkodtam rajta hogyha hdd van benne akkor mi történt volna.
2017. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Bocs, ha hülye kérdés, de a többi dologra (filmnézés, online videók, skype-olás stb.) is ugyanúgy alkalmas a gamer laptop, mint a símák?
2017. ápr. 4. 12:16
 24/27 anonim ***** válasza:
Persze hogy alkalmas, sőt, ezekhez nem kell gamer laptop, bőven elég egy 150.000 Ft körüli gép, talán még annyi sem. Egyik program sem igényel annyi kraftot, mint egy játék, pláne, ha újabbról van szó.
2017. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
24: De én játszani is akarok. És ahogy írtam, következőnek nyilván nem legolcsóbb kategóriásat fogok venni. És akkor már miért ne legyen olyan, ami gamekre is alkalmasabb?
2017. ápr. 4. 12:48
 26/27 anonim ***** válasza:
Asztali PC esetleg? Gamer laptop árából jobbat kilehet hozni, mint maga a gamer laptop.
2017. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
26: Nem akarok asztali pc-t venni. Szobát bérlek, nem igazán férne el.
2017. ápr. 4. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!