Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üzleti laptop elég meleg,...

Üzleti laptop elég meleg, ventilátor sokat fúj, érdemes lenne újra pasztázni?

Figyelt kérdés

Dell latitude e7450, kb 4-5 éves, használtan vettem, szerintem még nem volt újra pasztázva.

Ha youtubeon videót nézek fullhd-ban, akkor is sokszr elég rendesen forog a venti benne, pedig más nem is megy a háttérben, feladatkezelő is a chromeot mutatja, hogy eszi a procit, de az elég rendesen (egy vagy 2 böngészőablak van megnyitva).

Aida 64 stressz teszttel megküldtem, ezek lettek eredmények hőfokokban (max érték):

CPU: 91C

1.mag: 94C

2.mag: 97C


Ez egy 8 perces teszt során. Processzor i5-5300u.


Érdemes lenne újra pasztáznom? Üzleti laptop, elég minőségi, ezért kérdem, elöregedhetett a paszta, sokat segíthet?


Köszönöm a válaszokat!


2019. okt. 16. 18:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Intel oldala szerint ez a proci 105 foknál halna meg. Terhelés alatt akkor ez a 90-95 normális?

Konkrétan nem az a problémám, hogy túlmelegedne, mert ilyen nincs, csak egyszerűen túl sokat pörög a venti, és elég hangosan (pici mert laptop), és azért néha még sima böngészésnél is elég idegesítő.

2019. okt. 16. 18:31
 2/11 anonim ***** válasza:

Simán pasztáznám a helyedben. Ez azért sok.

Arctic MX-4 pasztával pl.

2019. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kiporolni, újrapasztázni!


Tényleg valószínű, hogy még életében nem volt hozzányúlva. Ha ez így marad, akkor előbb utóbb valami megáll benne, egy ennyi idős laptopnál pedig nem biztos, hogy megéri javíttatni.

2019. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nem biztos, h pasztázni kell. De ha már szétszeded takarítani, ne azt a +10 percet, meg 3000Ft pasztát ne sajnáld
2019. okt. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hypno ***** válasza:

Nem a pasztázás szokott gond lenni, hanem a kosz.

A hőcsőre aplikált lamellák bírnak teljesen eltömődni.

Persze a pasztázás sem egy ördög szekere ezen a típuson...

Hűtő takarításáról egy video https://www.youtube.com/watch?v=schv7qE60cI

2019. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, pasztázás közben biztos kiszúrja, ha van por is...
2019. okt. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na megcsináltam.

Most talán jó lesz, de voltak elég érdekes dolgok.

Először is, hogy a házat miért nem lehetett úgy tervezni, hogy egy merevítőt máshova tesznek, és akkor nem kéne az alaplapot kiszedni, hogy a hűtőt le lehessen szedni....ez valami botrány a gépben, tényleg egy fém merevítő miatt van az egész.

Ugye használtan vettem, cégtől (akik ezzel foglalkoznak), hát lehet mégis újra pasztázták, mert volt minden fele, a processzornak nem csak az ezüst, de még a zöld részé is...csoda hogy nem folyt ki az alaplapra, ja és csontszáraz volt.

Jó, szépen letakarítgattam alkohollal is, aztán vékonyan csak ahova kell felkentem..mint kiderül kevés lett, a windows kék halált kapott, és melegedett mint állat. Szóval az egészet kezdhettem előről, már jóval több pasztát kapott, de még mindig nem túl sokat, összeraktam, de kékhalál. Valószínűleg az első túlmelegedés miatt, és mivel a helyreállítási dolgot én letiltottam, ezért újra kell húznom az egész gépet..mindegy mostmár legalább uefivel lesz legacy helyett.

Kíváncsi leszek most akkor jobb lesz e a hűtése. Jelenleg települ, venti nem megy, az alja meg épphogy langyos csak, talán siker.

2019. okt. 17. 21:19
 8/11 A kérdező kommentje:
JA és por szinte semmi sem volt a gépben, meg azt sokszor átszoktam fújni.
2019. okt. 17. 21:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Na, kíváncsian várjuk a végét, és reménykedve...
2019. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát nem teljesen lettem megelégedve.

Használatban jobb, papíron nem. Ugyanis azt vettem észre, hogy a chrome az nagyon nem tett jót, szóval leváltottam firefoxra (jóval kevésbé eszi a procit), és így a fullhd youtubeozás közben már alig megy a ventilátor. Na de néha így is felpörög.


A másik aminek nehezen tudok hinni, az az Aida64: Lefuttattam egy stressz tesztet, és azt mutatta, hogy a maximum már 100 fok felett volt, és a throttling is elkezdődött. Nem tudom ennek mennyire kéne hinnem, ennyire elronthattam valamit?

Minden esetre most normálisan használom, és minimális javulás lett...

2019. okt. 20. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!