Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üzleti laptop elég meleg,...

Üzleti laptop elég meleg, ventilátor sokat fúj, érdemes lenne újra pasztázni?

Figyelt kérdés

Dell latitude e7450, kb 4-5 éves, használtan vettem, szerintem még nem volt újra pasztázva.

Ha youtubeon videót nézek fullhd-ban, akkor is sokszr elég rendesen forog a venti benne, pedig más nem is megy a háttérben, feladatkezelő is a chromeot mutatja, hogy eszi a procit, de az elég rendesen (egy vagy 2 böngészőablak van megnyitva).

Aida 64 stressz teszttel megküldtem, ezek lettek eredmények hőfokokban (max érték):

CPU: 91C

1.mag: 94C

2.mag: 97C


Ez egy 8 perces teszt során. Processzor i5-5300u.


Érdemes lenne újra pasztáznom? Üzleti laptop, elég minőségi, ezért kérdem, elöregedhetett a paszta, sokat segíthet?


Köszönöm a válaszokat!


2019. okt. 16. 18:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Olyan is van, hogy a hőérzékelő bedöglik és hülyeséget ír ki. Ha a ventilátorvezérlés az alapján megy, akkor nyilván ott is érezteti a hatását. Még jó, hogy a hővédelem nem kapcsolja ki folyton a laptopot. Ettől függetlenül ha fölé mér, az még a jobbik eset. Lehet, hogy hangosabb, de legalább nem hagyja ténylegesen túlmelegedni.


Egyébként kézrátétellel is tudod valamennyibe ellenőrizni. Egy 100C°-os proci mellett bizony melegszik a laptop is azon a részen, illetve a szellőzőn kifújt levegő sem lesz hűvös.

2019. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!