Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Playstation 4 Slim-et vettem...

Playstation 4 Slim-et vettem a gyerekemnek ajándékba, de panaszkodik, hogy akkor már miért nem PRO változat?

Figyelt kérdés

Valamennyire azért otthon vagyok a dologban. Mivel csak full hd tévénk van kicsi után olvasás úgy döntöttem felesleges a pro kiadást venni mivel az a net szerint 4k-s tévén adja vissza azt a plusz képi megjelenítést. A lényeg, hogy így legalább tudtam a gyereknek még pár játékot is venni mellé.

De egyszerűen nem akarja használni. Mivel a sima konzol csak 30 képkockát jelenít meg és az olyan mintha már szaggatnának a játékok. Tegnap este átjött a munkatársam is, hogy kipróbáljon egy ilyen masinát. Hát szinte áll ejtve játszottuk felváltva a god of war nevű játékot. És egyikünk se tapasztalt semmilyen akadást egyszerűen meseszép volt a játék. De lehet hogy csak mi 40 éves apák látjuk csodásnak ezt a PS4 játékot :))


2020. márc. 28. 08:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én a helyében azért hisztiznék, hogy miért nem vártál fél évet és vettél PS5öt :D
2020. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Jellemzően 40-50+ os emberek nem értik meg, hogy egy 60Hz-es, és 120-140Hz-es monitor között is brutális a különbség, de számomra a 60-75Hz is bőven észrevehető."


Ja és hány erőmű kell az olyan PC meghajtásához, ami elvisz egy modern, jól kinéző játékot, magas beállítások mellett, magas felbontásnál 120-140 FPS-el, hogy ki tudja szolgálni a monitor képfrissítését?

Egy Ps4 Slim ahogy nézem 90 ezer körül van, ez ilyen PC és monitor együtt pedig ennek többszöröse.


A legtöbb játék élvezhető 30 FPS-el, vannak olyan stílusok amikhez valóban nem szerencsés, de ezekhez is elég BŐSÉGESEN a 60 frame. Nem követtem az utóbbi pár hónapban a játékos híreket, de most már nem a 60 FPS-re veri mindenki a nyálát, hanem a 140-re?


Kérdező, logikusan választottál, bár előtte megkérdezhetted volna a kölköt is hogy mit szeretne. A helyedben kijátszanám a God fo War-t, meg azt a pár PS exkluzívot amit érdemes, aztán eladnám a konzolt és játsszon amivel akar.

2020. márc. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
23%
És szerinted egy PC-n lévő magas-ultra grafikai beállítást hol ér el egy konzol? Előttem leírták már, hogy évekkel le vannak maradva a jelenlegi konzolok, és butítva van a grafika. 5 méterről nézve a TV-t lehet nem annyira szembetűnő.
2020. márc. 29. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ha nagyon nem kell neki majd akkor elmegy nyaron dolgozni es abbol a penzbol azt vesz maganak amit akar. Én meg akkor meghagyom magamnak, munkatársammal ha idő engedi hétvégén használni fogjuk.Tegnap már úgy telefonált neki a felesége , hogy ideje már hazamennie. :)) Pedig világ életébe sose érdekelték az ilyen dolgok.
2020. márc. 29. 07:56
 15/20 anonim ***** válasza:

Na, akkor megvan a legjobb megoldás. Ha van két joystickotok (vagy vennél), akkor ezt mindenképp próbáljátok ki:

A Way Out

Egymást segítve kell megszökni a börtönből.

2020. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"És szerinted egy PC-n lévő magas-ultra grafikai beállítást hol ér el egy konzol? Előttem leírták már, hogy évekkel le vannak maradva a jelenlegi konzolok, és butítva van a grafika. 5 méterről nézve a TV-t lehet nem annyira szembetűnő."


Hát most majd elvileg jön pár korábbi Ps only játék pc-re, kíváncsi leszek hogy azokhoz is milyen erőmű fog kelleni, hogy legalább úgy nézzenek ki mint konzolon.

Plusz nem értem, hogy mi értelme van a generáció legvégén a 90 ezres konzolt méricskélni a 300-400 ezres gamer Pc-khez.

Na de a kérdésre nem válaszoltál: milyen pc kell ahhoz, hogy te 4k-ban 140 FPS-t produkálj, már ha egyáltalán szoftveresen támogat ekkora FPS számot a játék? Megválaszolom helyetted: ilyen gépet halandó nem engedhet meg magának.

2020. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hogy jött ide a 4K? A Slim alapból csak FHD-t tud, a Pro is csak nagyon limitáltan, sokszor felskálázva tudja a 4K 30fps-t.
2020. márc. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát úgy, hogy a 10-15 éves fakocka bonyolultságú gépem is vitte 250 FPS-el anno megboldogult fiatalkoromban a Cod 2-őt valami ocsmány beállításon, de ettől nem lett sem szebb, sem jobb, sem folyamatosabb a kép, de még csak ügyesebb sem lettem tőle.

Semmi értelme nincs a magas FPS számnak, ha közben ocsmány a kép.


Mondjuk a 4K mániát sem értem, kb egy fél fal méretű TV kell ahhoz hogy érzékelhető legyen a különbség. Nekem is 4k tv-m van, de leginkább azért, mert manapság már nincs érzékelhető árbeli különbség a Full HD és 4k tv-k között. És valóban, röhejesen kevés játékban valós 4k tartalom konzolon, de PC-n is csak azok kiváltsága ez, akik egy használt autó árát akarják a hobbijukra költeni.


És amit mindig mondani szoktam ilyen esetekben: ha nem lenne egy majom, aki leméri, hogy hány FPS-el megy xy játék konzolon (vagy akármin) és utána ezen vergődne a Youtuben vagy tudom is én hol, akkor az emberek 99,99%-ának eszébe sem jutna ezen gondolkodni. A kérdező gyerekét is megetették ezzel a 4k hülyeséggel, meg a 30 FPS-el. Ha nem készítettek fel külön egy játékot a Pro PS-re, akkor pontosan ugyan úgy fog futni rajta, mint az alapon.

2020. márc. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Máshol már 32K is van de kb minek.... Szerintem 1080-as minőségen is bőven élvezhető a legtöbb játék
2020. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
53%
Kiskoromban én is ölni tudtam volna egy ps3-ért.... Végül amikor édesanyámtól karácsonyra kaptam felmásztam a falra örömömben pedig nem is volt hozzá játék azt én vettem a zsebpénzemből (azt tegyük hozzá hogy anyám annyira ért az elektronikához mint vasaló a gyűréshez) nem pedig rinyáltam hogy miért nem a slim-et vette meg... A Way out meg tényleg jó 2 joyal :)
2020. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!