Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melegszik a proci új hűtővel...

Melegszik a proci új hűtővel és pasztával de miért?

Figyelt kérdés
Adott egy i5 760-as proci egy ID-Cooling Se-213v2 hűtővel. Alapjáraton is 60 fok körül mozog a hőmérséklete Heaven benchmark-ban 92-ig elment kb. 1 perc után. Egyből kiléptem belőle majd visszállt 60 fokra. Új hűtő van rajta illetve CoolerMaster paszta.

2020. ápr. 4. 13:32
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Optimalizált opciót meg a gyári visszállítást és elem ki opciókat is próbáltam. 1,25-re leveszem akkor megy egy ideig majd kékhalál. 1,27-en megy stabilan csak akkor melegszik.
2020. ápr. 6. 09:42
 32/37 hypno ***** válasza:

#29


Úgy értettem, hogy az alaplapodhoz az "FG" BIOS-nak kell fent lennie ahhoz, hogy a processzoroddal működjön, mindazonáltal azóta kiadtak egy "FH" és egy "FI" jelűt is hozzá.

Az FH a Turbo Boost kompatibilitást javítja, az FI pedig egy JMicron Sata controllert ad hozzá a támogatási listához.

Az FI elvben nem sok vizet zavar, viszont az FH a Turbo Boost-tal szórakozik, így az bekavarhat, vagy pont fordítva, ha az FG van fenn, akkor lehet hogy az alaptámogatás nem sikerült olyan acélosra és kellene a javított verzió.

2020. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
FG van fent. Frissítsem FI-re vagy előszőr FH aztán FI?
2020. ápr. 6. 11:01
 34/37 hypno ***** válasza:

Az FI-vel ne foglalkozz, neked arra nincs szükséged.


Az FH-t is óvatosan...bár mondjuk sok vesztenivalód nincs, mert ilyen hőmérsékleti értékekkel elégggé korlátozottan használható a gép.

2020. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Ha BIOD-ban nem állítok semmit csak a windows-ban 80-ra maximalizálom a CPU-t akkor prime 95-ben maximum 70 fokig megy fel. Le frissítettem a BIOS-t sikeresen de semmi érdemleges változás nem történt.
2020. ápr. 6. 13:26
 36/37 A kérdező kommentje:

Fejlemény!

Vettem egy másik gépházat abba át raktam az egészet de teljesen szétszedtem majd össze raktam. Hűtés megoldódott és sikerült 1,14xx-re levenni a vcore-t kékhalál nélkül és egyenlőre prímet 95-nen maximum 60 fokig ment fel. Lejjebb vegyem a vcore-t vagy hagyjam így?

2020. ápr. 10. 18:04
 37/37 hypno ***** válasza:

#36


Ha rendesen működik, akkor minek buzerálnád?


Használd amire való. Játssz, dolgozz, szórakozz vele.

2020. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!