Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnék még javítani a...

Hogyan tudnék még javítani a számítógépem hőmérsékletein?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos én is hőmérsékletfóbiás vagyok, mint olyan sokan.


Egy ilyen házam van, be is linkelem, hogy ne kelljen keresgélnetek:


[link]


Benne ezek a hardverek:


- Ryzen 5 3600X (nincs tuning)

- Sapphire RX 5700 XT Nitro+ (nincs tuning)


A hőmérsékletek nem rosszak. A CPU idleben 35-45 között van, az ismert AMD tüskékkel néha kiugrik pár másodpercig 50, szökőévente 60 fokra. Prime95 alatt 65 fokos volt a proci, pár perig volt csak 80 fokos, utána vissza is ment 65-re. A VGA-t tartom kicsit melegnek. Idleben 40-42 fokos, fél óra Furmark után pedig 75 Celsius. A lakás most 25 fokos.


A venti profil a következő:


- előlapon: 2db 14cm, befelé fúj

- hátlapon: 1db 12cm, kifelé fúj (nagyobb nem fér)

- tető: 1db 14cm, kifelé fúj

- CPU Noctua NH-U14S


A tetőre még elfér egy 12 vagy 14cm-es. Arra gondoltam, hogy betennék oda még egy ventit, minimális fordulatszámon, hogy BEFELÉ fújjon egy kis levegőt rá a VGA elejére (tehát a csatlakozókhoz közeli részére). Ez jó ötlet lenne? Vagy milyen ötletetek van? Minden hozzászólást köszönettel elolvasok.


2020. júl. 29. 17:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ezek a hőmérsékletek teljesen jók. Ettől jelentősen lejjebb csak vízhűtéssel lehetne menni.
2020. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Tényleg teljesen jók, de ha prime95 alatt 65 fokos akkor megkockáztatom hogy piszkosul lehúzta az órajelet, ki van zárva hogy gyári órajelen 65 fokon menjen ilyen körülmények között 1-2 percnél tovább.
2020. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Pedig de. Mondok valamit, Aida stress test alatt 55 fokig ment csak fel. Ne feledjük, hogy egy Noctua hűtő van rajta.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. júl. 29. 18:24
 4/21 anonim ***** válasza:
Hűtheted vízzel is 360 as radiátorral, akkor is feljebb megy stressz teszt alatt ha nem húzza le az órajelet. Nem varázslat a noctua hűtő(meg egyáltalán melyik? D15 ami kiemelkedően jó, a többi inkábbb zaj\teljesítmény arányban jeleskedik), a fizika ugyanúgy érvényes rá. Nem a hőmérsékletet firtatom, hanem az órajelet, a legvalószínűbb hogy lehúzta 6-900mhz re.
2020. júl. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hiszen leírtam, hogy melyik Noctua. Nem tudsz olvasni? Nem húzta le. Mindenhol azt írják, hogy ezek a load hőmérsékletek ennek a processzornak.
2020. júl. 29. 18:50
 6/21 A kérdező kommentje:

Ennyike.


[link]


Megy a stress, 61 fokos a CPU, pedig most nagyon meleg van a szobában, és még boostol is. Ennyire nehéz elhinned, hogy vannak minőségi és drága alkatrészekből összerakott gépek, amik nem melegszenek nagyon? Neked milyen géped van?

2020. júl. 29. 19:01
 7/21 pappgr ***** válasza:
63%
Lejjebb nem nagyon van értelme, vinni a hőmérékletet. Ha bele gondolsz, miért teszünk rá egyáltalán hűtőt? Hogy a saját maga álltal termelt hő ne tegye tönkre. Ha levitted a káros határ alá, akkor mi a további haszna költeni a pénzt? Az össze megtermelt hő nem lesz kevesebb, csak efektívebben van elvezetve. Az egyetlen haszon, hogy magasabb órajelet tudsz ráerőszakolni, károsodás nélkül. Ahogy a poszot olvastam, van bőven hova terpeszkedni. Ha nem akarnál akkor ez a poszt teljesen felesleges, ha csak nem az a szándék, hogy felvágj, de persze ezzel én sohasem vádolnának meg.
2020. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem az a szándék, hogy felvágjak, de mivel ez egy új gép, nem ismerem még a tulajdonságait. Nem szándék a felvágás, viszont az irigységet egyértelműen kiolvasom egyik-másik válaszból.
2020. júl. 29. 21:21
 9/21 anonim ***** válasza:

#6 másfél perc után, ok. Futtasd mondjuk 20 percig - meg hogy őszinte legyek prime ról beszéltem, életemben nem futtattam aida tesztet, fogalmam sincs mennyire terheli a cpu t. Szerinted mitől lehet akkor az, hogy egy ideig felmegy a hőmérséklet, aztán, úgy hogy a terhelés nem csökken, a hő lemegy? Varázslat? Vagy hirtelen magához tér a hűtésed, addig meg csak várta hátha elmegy a meleg magától?

És bármiféle sértés nélkül, de ez egy középkategóriás gép, nincs vele a világon semmi gond de irigykedni sem kell rá.

2020. júl. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Neked milyen géped van?
2020. júl. 29. 23:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!