Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnék még javítani a...

Hogyan tudnék még javítani a számítógépem hőmérsékletein?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos én is hőmérsékletfóbiás vagyok, mint olyan sokan.


Egy ilyen házam van, be is linkelem, hogy ne kelljen keresgélnetek:


[link]


Benne ezek a hardverek:


- Ryzen 5 3600X (nincs tuning)

- Sapphire RX 5700 XT Nitro+ (nincs tuning)


A hőmérsékletek nem rosszak. A CPU idleben 35-45 között van, az ismert AMD tüskékkel néha kiugrik pár másodpercig 50, szökőévente 60 fokra. Prime95 alatt 65 fokos volt a proci, pár perig volt csak 80 fokos, utána vissza is ment 65-re. A VGA-t tartom kicsit melegnek. Idleben 40-42 fokos, fél óra Furmark után pedig 75 Celsius. A lakás most 25 fokos.


A venti profil a következő:


- előlapon: 2db 14cm, befelé fúj

- hátlapon: 1db 12cm, kifelé fúj (nagyobb nem fér)

- tető: 1db 14cm, kifelé fúj

- CPU Noctua NH-U14S


A tetőre még elfér egy 12 vagy 14cm-es. Arra gondoltam, hogy betennék oda még egy ventit, minimális fordulatszámon, hogy BEFELÉ fújjon egy kis levegőt rá a VGA elejére (tehát a csatlakozókhoz közeli részére). Ez jó ötlet lenne? Vagy milyen ötletetek van? Minden hozzászólást köszönettel elolvasok.


2020. júl. 29. 17:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kilenc, először is a Prime95 olyan terhelésnek teszi ki a processzort, amilyet a való életben semmilyen módon nem tudsz reprodukálni. Vagyis Prime95 alatt 65 fok, amit a kérdező ír, az nem jó, hanem egyenesen mesés.


Ami meg azt illeti, sokan szeretnének olyan "középkategóriás" gépet, amiben csak a processzor+VGA+CPU hűtő ára 270.000 forint, és akkor még a többi alkatrészről nem is beszéltünk.

2020. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Mesés lenne, ha reális lenne. A hőmérséklet terhelés hatására nem csökken, most komolyan ezt le kell írnom harmadszor is?

Definíció szerint középkategória, proci mindenképp, kártya meg a középkategória teteje. Írtam hogy a középkategóriával a világon semmi baj nincs, de dolgozó felnőttként nem olyasmi amire csorgatnád a nyálad. ~270-300 ezer egy középkategóriás gép ára ma, igen, ennyiből épp hogy kapsz egy felső kategóriás gpu t(nem a legjobbat, csak egy felső kategóriásat), vagy másfél felső kategóriás procit(megint csak, nem a legjobbat). Nem a kettőt együtt, az egyiket, és még nem vettél semmi mást. Egy felső kategóriás gép(nem amiben mindenből a legdrágábbat veszed miért ne alapon) kb két és félszer ennyibe kerül.

2020. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%

A hőmérséklet terhelés hatására nem csökken? Csak hogy ha a processzor beáll 100 százalékra, akkor a hűtő onnantól kezdve a megfelelő fordulatszámon szinten tudja tartani, akármeddig. Húsz percig, két óráig, bármeddig. Ugyanilyen processzorom van, hasonló Prime95 eredményekkel, nem véletlenül találtam rá erre a kérdésre. Nem is teljesen értem az akadékoskodásodat, miután éppen eléggé alaposan beégtél már azzal, hogy szerinted ilyen hőmérséklet csak visszavett órajellel lehetséges, hogy aztán kérdező megmutassa, hogy szó sincs visszavett órajelből.


Arra a kérdésre meg továbbra sem feleltél, hogy neked milyen géped van, mert ez engem is érdekelne most már!

2020. júl. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Fél óráig ment a Prime és a Furmark. Írtam is, csak vagy nem figyel, vagy lassú a gépe, és nem töltötte be, azért nem látta.


Amúgy ez a gép nem 270 volt, inkább a duplája. Hetvenöt volt az alaplap, húszas az egér, húszas a ház (ezt lehet, hogy cserélem nagyobbra, drágábbra), két SSD kellett bele (rendszer+tároló), memória 35 volt, táp 35 volt, ventilátorok, egérpadból sem szupermarketeset vettem, kellett pár kiegészítő, stb.

2020. júl. 29. 23:59
 15/21 A kérdező kommentje:
És akkor még a kijelzőt bele sem számítottam...
2020. júl. 30. 00:01
 16/21 anonim ***** válasza:

#13 Klassz érv. Mutatott egy képet amin másfél perce futott egy stressz teszt, és még csak nem is az amiről beszéltem, ne legyél már agyhalott. Nyilván nektek különleges 3600 jutott, nem olyan mint mindenki másnak. Minél tovább terheled annál több keringetett hő veszi körbe, ehhez azért nem agysebésznek lenni, a hűtő kizárólag a hőmérsékletet nézi, ha fél perc után 70 re ment fel biztos lehetsz benne hogy két perc után nem fog lemenni ez alá ha nem csökken a terhelés\áramfelvétel. B+, általános iskolai fizika. Másfél perc és 20 perc között hatalmas különbség van - de ha pl vízhűtése lenne, akkor még több idő lenne a minimum ami után stabil eredményt kapna, a víznek is kell idő amíg felmelegszik, az első 10-20 percben mindig írják a fantasztikus eredményekez aztán jön a koppanás, mert persze hogy nem tudja hosszú távon ezt tartani. Ugyanez a helyzet levegővel, csak hamarabb éred el. Sőt, intel boostja is erre alapul, 1-1,5 percig sokkal magasabb órajelen tud járni, aztán vissza kell vennie a meleg miatt, ha "kÉt óRáIg, BáRmEdDiG" tudná tartani a maximális hőmérsékletet akkor nem ideiglenesen boostolna - vagy az intel mérnök is ostoba?

[link]

[link]

Olyan rohadt unalmas, hogy itt mindig megy a szövegelés az alacsony hőmérsékletekről, de egy tesztet ami alátámasztja nem tud linkelni senki.

#14 Ez viszont már csak simán szomorú. Egy anonim oldalon akarsz random idegeneket lenyűgözni - bravo.

2020. júl. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

16, két kérdésre válaszolj! De válaszolj!



1.) Melyik részét nem érted annak, hogy fél órán keresztül ment a Furmak, az Aida és a Prime95?


2.) Neked milyen géped van?



Nagyon várom a választ!

2020. júl. 30. 08:21
 18/21 A kérdező kommentje:

Hát akkor ennyi:


[link]


Ez 25 fokos szobában, alacsony venti profil mellett. Elhiheted nekem, hogy 21 fokos szobában még ennyi sem lesz.


Van még kérdésed? Irigy kisgyerek?


Ne aggódj, egyszer neked is lesz csúcskategóriás PC-d, ha sokat spórolsz, nem eszel, nem fürdesz, stb, úgy 2047 környékére összejöhet. Esetleg eladhatod az egyik vesédet, bár azt nem javaslom, mert a szervkereskedelem törvénytelen.


Azért a kérdésekre várom még a választ!

2020. júl. 30. 08:48
 19/21 anonim ***** válasza:
:D
2020. júl. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hogy eltűnt a szkeptikus kolléga...
2020. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!