Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben vagy hogyan árthat a...

Miben vagy hogyan árthat a rizsben szárítás a vízbe esett okostelefonnak?

Figyelt kérdés

Kivehetetlen akkumulátorú okostelefonom (Galaxy A3 2017) vízbe pottyant egy pillanatra, és angolul olvasgattam fórumokon olyat is, hogy a legnagyobb hülyeség rizsbe rakni, de nem magyarázták el, hogy miért. Miért árthatna neki...?

Tettem a rizsbe még az új cipőkben szokott lenni szilikátot is, két darabot is, de nem hagy nyugodni a kérdés, hogy miért írja valaki olyan heves érzelmekkel azt, hogy akár erőnek erejével is szedjük szét a telefont az akku eltávolításához előbb (garanciavesztés, amennyiben még netán garanciális lenne a telefonom, bár vízbe esésre valószínűleg akkor sem érvényes a garancia, de amúgy is előbb megpróbálkoznék mással előbb...) és alkoholban áztassuk és csak azután tegyük rizsbe, hogy életfogytiglanra ítélné a törcsi-rizs pártiakat - kinek van ötlete, hogy vajon miért kíván ilyet az, aki ezt írta?


Itt a fórum elérhetősége, ahol a 4. legsúlyosabb hibaként említi ezt a hosszas magyarázása végén:

[link]



#telefon #kivehetetlen akku #kivehetetlen akkumulátor #rizsben szárítás
2020. aug. 25. 23:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a rizsezés egyébként egy nagy baromság.

Mikor egy telefont víz ér, elindul a belsejében egy oxidációs folyamat, rakhatod te akármibe a lecsapódott pára a telefon belsejében megteszi a hatását.

Egyébként a beázást a szerviz azonnal észreveszi, már anno a 3310-es Nokiámon is egyből levágták hogy beleesett a vízbe mikor garanciába visszavittem.

Akkor beszélgettem a szervizes emberrel, és ő mesélte amint víz ér egy ilyen készüléket képződik rajta egy oxid réteg, ami lassan tönkretesz mindent (panelok, forrasztások, kötések stb)

Ha nem is azonnal, de hónapok alatt el tudja intézni úgy, hogy teljesen használhatatlan legyen.

Persze mindez függ a beázás mértékétől is. Viszont a garanciát már buktad, szóval szedd szét és szárítsd ki minél hamarabb.

Nézz róla videót hogyan kell szétszedni rongálás nélkül.

Az alkoholt meg felejtsd el.

2020. aug. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Sajnos van logika abban, amit írsz... Francba...

Vszeg három év garancia amúgy sem lett volna rá...

Kérdés, hogy szervízben mit csinálnak vele...

2020. aug. 26. 00:16
 3/17 A kérdező kommentje:

A fő kicseszés az ebben, hogy még fólia meg tok is volt rajta, ám a töltő dugaszán pont nem, nem is értem, hogy miért, hogy nem jutott eszembe előbb azt is befedni... (bár vízben pancsi vszeg a leragasztáson is bement volna, az is igaz...) Mondjuk közben meg kismilliószor leesett és a tokja szanaszét esett, de a telefonnak szerencsére semmi baja nem lett - eleddig...


Váááá, most még te is beparáztattál...!!! :(


Ráadásul külföldön élek és úgy félek az itteni kontároktól, csupa önbizalomtúltengéses kamasz áll a telefonszervízekben és nem is Európa, nem is Amerika, szóval jaj... bár Samsung márkaszervíz csak van itt is, csak vajon mit tudnak egyáltalán tenni + mennyibe fog fájni nekem + mennyi ideig leszek telefon nélkül...? Értelemszerűen az egész életem, agyam, mindenem a telefonomban van, naptár, emlékeztetők, alkalmazások...


Reggelig azért csak hagyom a rizses-szilikátos zacskóban és ha reggelre netán bekapcsolva már hátha nem jelez nedvességet, akkor is para, azt írod...?

2020. aug. 26. 00:21
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hagyhatod a rizsben de mint írtam semmit nem fog érni.

Ha valamennyire ki is szárad hogy bekapcsoljon, minimális nedvesség marad benne ami lecsapódik a belsejében.

Tudom mert már 20+ éve mobilozok és jó párat ejtettem tóba, wc-be, pocsolyába stb..

Radiátoros vagy hajszárítós szárítás után rá pár órára mikor teljesen szétszedtem még párás volt a belseje. De volt amit napok után szedtem szét úgy, hogy a 60 fokos radiátoron volt egy éjszakát, és szintén nyirkos párás volt a belseje, viszont működött így is.

Mivel annyira zártak már ezek a mai telefonok, hogy a víz bejutni be tud, de távozni már kevésbé.

Nem kell azonnal temetni, lehet hogy működni fog még sokáig, de a garanciát már buktad hidd el. Szóval én mindenképp szétszedném, és úgy szárítanám.


Amúgy meg ez ilyen, én a 230 ezer forintos 3 napos Samsungomat ejtettem le, azt szarrá törött a kijelzője. Mikor vettem még győzködött a csaj hogy kössek rá 30 ezerért törés garanciát. Mivel soha nem törtem össze telefon kijelzőt mondom kössön a fene.

Erre a 3 nap után nesze, még plusz 100 ezer az új kijelzőre.

2020. aug. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Wow, sajnálom! Ezt a képernyőtörést annyi embertől hallottam-láttam, hogy ez számomra nem is volt kérdés, hogy addig a dobozából sem veszem ki, amíg nincs tuti esésvédelme... Vízbe eddig még egyik telefonomat sem ejtettem, vagy legalább is nem emlékszem, úgyhogy erre nem is gondoltam... Tán még az ősrégi Nokiámat tán, de annak nem is lett semmi baja...


Túl logikus, amit írsz sajnos, nincs is ellenérvem, csak kétségbeesésem... :( Bár az nyugtat, hogy három év garancia tuti nem volt rá, szóval bukásról nem nagyon van szó.


Az viszont továbbra is érdekel, hogy boltban mit tudnak tenni vele?


Hajszárítózást ajánlott az emberem is, de azt rögtön leintettem azzal, hogy az meleg levegőt fúj, ugye, ami simán csapódhat be benne páraként, tehát inkább árt neki, mint használ, szerintem...


A most meg már csak az a kérdés, hogy mikor purcan ki végleg hozzáállás azért elég negatív, ezt lehet mondani az egész életre is, ahogy anno poénkodtunk a barátnőmmel, amikor húsz évesek lettünk, hogy húsz és a halál között - az egész életünk arról szól, hogy csak várjuk a halálunkat, ahogy egy telefon élete is, hogy várjuk, hogy kinyiffanjon, de mit lehet tenni, hogy minél tovább működjön, ez a fő kérdés. Szervízben mit csinálnának vele? Vagy erre nézzek videókat?

2020. aug. 26. 00:55
 6/17 anonim ***** válasza:
Ilyenkor azonnal szét kell szedni és tisztítani a lehető leggyorsabban. Szárítani stb. Már buktad....
2020. aug. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Mosd át ecettel, aztán szárítsd kávés rizsben. Nem fogják tudni, hogy elázott
2020. aug. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudni fogják. Manapság már benne van a nedvesség érzékelő amely naplóz. Pár forintos dolog.... simán belerakhatják.
2020. aug. 26. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mennyi garancia volt alapból a telefonon, meg arra sem emlékszem most így kapásból, hogy mikor is vettük pontosan, de ha 2017-es gyártmány, az most már három év és annyi garancia biztosan nem jár hozzá, vagy nem tudom, két év is kérdés, bár ha fülhallgatóra adnak egy év garanciát, akkor a telefon kicsit többet ér, drágább is, bonyolultabb is, mint egy fülhallgató, tehát a garanciának is többnek kell lennie, ez másik téma persze, nincs is nálam a garanciája, hiszen minek hoztam volna magammal külföldre, ha M.o.n vettem, ugye...


Az eredeti kérdésemre tehát akkor az a válasz, hogy nem árt neki a rizs, csak az időt pocsékolja abban a versenyben, hogy az akku minél hamarabb el legyen választva a telefontól, ugye? Ez a válasz az eredeti kérdésemre?


Váááá...!!! Bakker bakker...!!!

2020. aug. 26. 07:48
 10/17 A kérdező kommentje:

Állj, hé, help!

Mi van, ha a telefonom vízálló...?

Itt azt írják:

[link]

Ugye?

Még jó, hogy nem estem rögtön neki baltával szétvágni!

Akkor most honnan tudjam, hogy ez igaz-e?

2020. aug. 26. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!