Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben vagy hogyan árthat a...

Miben vagy hogyan árthat a rizsben szárítás a vízbe esett okostelefonnak?

Figyelt kérdés

Kivehetetlen akkumulátorú okostelefonom (Galaxy A3 2017) vízbe pottyant egy pillanatra, és angolul olvasgattam fórumokon olyat is, hogy a legnagyobb hülyeség rizsbe rakni, de nem magyarázták el, hogy miért. Miért árthatna neki...?

Tettem a rizsbe még az új cipőkben szokott lenni szilikátot is, két darabot is, de nem hagy nyugodni a kérdés, hogy miért írja valaki olyan heves érzelmekkel azt, hogy akár erőnek erejével is szedjük szét a telefont az akku eltávolításához előbb (garanciavesztés, amennyiben még netán garanciális lenne a telefonom, bár vízbe esésre valószínűleg akkor sem érvényes a garancia, de amúgy is előbb megpróbálkoznék mással előbb...) és alkoholban áztassuk és csak azután tegyük rizsbe, hogy életfogytiglanra ítélné a törcsi-rizs pártiakat - kinek van ötlete, hogy vajon miért kíván ilyet az, aki ezt írta?


Itt a fórum elérhetősége, ahol a 4. legsúlyosabb hibaként említi ezt a hosszas magyarázása végén:

[link]



#telefon #kivehetetlen akku #kivehetetlen akkumulátor #rizsben szárítás
2020. aug. 25. 23:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2 év garanciát szoktak adni. Ha drága telefont veszel érdemes biztosítást kötni rá, mert akkor bármilyen kár esetében jár... :)
2020. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins)"


Vízálló.

2020. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 12. válaszoló, ezért kérdezem itt újra, bár az az igazság, hogy az első válaszoló hosszabb és minden továbbiak reakciója is logikus sajnos, ahogy a kérdésben szereplő angol fórumon is ez az első mondat, hogy attól még belül pára és a vízálló réteg felszedésének rekonstruálása végül még mindig olcsóbb, mint új telefont venni, szóval kérdés KÉRDÉS újra és nagyon...


2017. novembere óta amúgy már a két év is lejártnak tűnik, a biztosítás meg addig senkinek nem jut eszébe, amíg pórul nem jár, vízbe én is most ejtettem először asszem...


Be is kapcsolhatnám leellenőrizni, ám továbbra is belső pára logikus parája nem múlna még akkor sem, ha most működik + ahogy az angol kirohanó, aki konkrétan azt írja, hogy minél tovább van benne az akku, annál tovább rongálódik a telefon, no meg azt is írja, hogy a második legrosszabb dolog, amit vizes telefonnal lehet csinálni, az benne hagyni az akkuját (első legrosszabb tölteni vízbe esés után...), a harmadik meg bekapcsolni, szóval nem tesztelném le...

2020. aug. 26. 18:20
 14/17 anonim ***** válasza:
Vízálló. Ha valami baj van akkor ha még van garancia akkoe javítják.
2020. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Új kérdésem merült fel, tán fel is teszem külön is: ha netán tényleg vízálló lenne a telefonom és vízbe is esett egy pillanatra (kevesebb ideig, mint a vízállósága határa, szóval elvileg vízálló!), akkor arra nem vonatkozik a minden más korábban itt és az angol android fórumon is elhangzott figyelmeztetés a belső páráról...? Hogy tudom ezt ellenőrizni, ha a bekapcsolás csak tovább rongálja?
2020. aug. 26. 22:09
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha vízálló egy telefon akkor semmi baja sem lesz.... én a -tengerbe vittem a telefont és a víz alatt videóztam.... ;)
2020. aug. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem meg a nem vízálló telefonom (alcatel ot990) állt 10-15 percet teljesen ellepve. Semmi baja nem lett, még csak ki sem kapcsolt. Nemrég találtam rá a padláson így kb 6 év múlva, tölteni sem kellett és bekapcsolt. Csodák vannak, meg balszerencse is.
2020. aug. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!