Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nyújt egy jobb minőségő...

Nyújt egy jobb minőségő pendrive annyit, mint egy külső merevlemez?

Figyelt kérdés

Pendrive alatt gondolok itt pl a Kingston DataTravelrel újabb kiadására. Pl van egy 128GB-os is, ha jól emlékszek.


Nekem a fő szempont a biztonság, egy külső merevlemezt is ugyanúgy elkaphat valami vírus vagy trójai, nem?


Javítsatok ki, ha tévedek.



2020. nov. 17. 02:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"Nekem a fő szempont a biztonság, egy külső merevlemezt is ugyanúgy elkaphat valami vírus vagy trójai, nem?"

Adatbiztonság szempontjából egy pendrive nem jobb - ugyanúgy kerülhet rá vírusos állomány vagy kódolhatja a rajta levő állományokat egy zsarolóvírus. Ez ellen egyébként a redundanciával - több példányban történő mentés, Shadow Copy ( [link] ), verziókövető fájlrendszer - lehet védekezni.


A pendrive (vagy az SSD) csak a zajmentesség és a vibrációtartósság miatt jobb a merevlemeznél - élettartamban, ár/tárterület arányban nem jobb.

2020. nov. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 GepEpito ***** válasza:
61%
NEM. Felejtsd el a trutyi pendrivokat, dobd a kukába őket. Sza*ok mind. Külső hdd-t vagy ssd-t vegyél. Fillérekért ma már iszonyat nagy tárkapacitást kapsz, lehet hozzá ezermillió féle burkot venni, olyan is van amit 3 méter magasságból is leejthetsz és max karcos lesz a külseje! Ne bíz meg a sza*ros pendrivokba! Több ezer képem és videómat vesztettem már el pendrivokon! Kak* mind! A drágák is!
2020. nov. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

a vírus nem kapja el a lemezt és a pendriveot..


az adatokat pontosan ugyanúgy le lehet törölni mindegyikről, és ha törölni lehet akkor mindent lehet..


De fizikailag az egységgel soha nem lesz baj, legalábbis vírus miatt

2020. nov. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

FYI: ugyan az egyik legjobbnak tartom a mai napig a Kingston pendriveokat az olcsó kategóriában, de Datatraveler 3 (32GB) pendrive-ot már kellett cseréltetnem a Kingston-nal, mert kb 1 év után beszart (mégcsak lementeni sem tudtam róla az adatokat). A helyette kapott HyperX amúgy gyorsabb és egyelőre tartósabb is :)

Persze ez 1, azaz 1db minta, nem volt szerencsém... Szerencsére azért túl sok ilyet nem hallani. Ettől függetlenül én is inkább egy külső HDD/SSD-t javasolnék adatmentési célra.

Amúgy a Kingston készséges volt. Írtam nekik, hogy baj van, nincsenek meg az adataim, és a 32GB pendrive pár kB lett. Számla nem volt meg, néhány képet kellett küldenem, lehetőleg az USB csatlakozón lévő serial számmal (elég rosszul lehet amúgy is látni). Kb 1 héten belül megkaptam az új Pendriveot Angliából futárral, ingyen. Nálam ügyfélkezelésből jeles.

2020. nov. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%
Pendrive mindegyik egy szarkupac. Iszonyat lassúak és megbízhatatlanok. Én inkább feltöltöm az adataimat driveba és letöltöm, mert gyorsabb így még nagy méretű fájlokat is mozgatni akár, mint pendriveon.
2020. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#4


Én nem értem, miért szólják le ennyire a pendribeokat. Van, egy közel 15, ha nem több éves 2GB-os kis zöldes pendriveom. Nagyon a szívemhez nőtt, szülinpra kaptam még. Esett le százszor, volt másoknál, volt vírusos, meg már sokszor lett írva-mentve.

(Nevethettek h 2GB, de én fiatal vagyok, és nekem akkori árban 128MB-os MP3 lejátszóm is volt, 10 ezerért :D.)

Kemény, hogy fejlődik a technika. Amúgy gondolkozom, hogy "nyugdíjazom", magyarán összetöröm, mert már valóban nagyon kiszolgállt és úgy tudom -papíron- 10 év az élettartama.


Szóval én szeretem, meg megbízhatónak tartom a pendriveokatt.


És sajnos persze minden ilyen technikai dologoknál kifogható szériahibás. Te sajnos úgy néz ki, kifogtál egyet.


De ennyi erővel külső merevlemezt is ki lehet fogni szériahibával, bármely kategóriában. Talán az árukeresőnél egy ilyen kommentet pl olvastam is.

Pech az ilyen, de ha a Kingston ilyen gyorsan, meg nagyvonalúan kárpótolt, az igen, azért. Persze kérdés, milyen adatokat vesztettél.


És nálam ez a lényeg. Soha nem bíznék a Google Drivra vagy ilyen dologra az adataim, pl egy családó fotót, emléket, vagy épp írást.


Viszont ez a külső merevlemez már így kezd érdekelni, ha lehet csinálni biztonsági mentést stb.

De egy ilyennek mennyi az élettartama?

2020. nov. 17. 12:15
 7/19 GepEpito ***** válasza:
0%
"Soha nem bíznék a Google Drivra " ha valakiben bízhatsz, az a google. A Google akkora vállalattá nőtte ki magát, hogy az amerikai elnök is kikéri a véleményüket, sőt... De ez nem számít. Ha valamit feltöltesz a google oldaladra az ott fog maradni még a halálod után is. Oda nyugiba bármit feltölthetsz, nincs ellenőrzés. Akár zenét stb. Fillérekért tb helyeket is vehetsz. És örülök neki hogy nem veszett el még adatod. A 7 milliárd emberből egy embernek jó volt a pedije. Én majdnem megőszültem amikor elveszett mindenem. A boltot is felgyújtottam volna alkalmazottakkal együtt. És semmit sem tehettem. Olyan dolgok vesztek el amiket nem lehet újra visszahozni. És ez a fas***pó pendrive véget volt. Pedig még drágák is voltak. És mennyi az élettartalma egy hdd-nek? hát pár év. úgy 300.000 év. Mert ugyan is ekkor veszti el mágneses tulajdonságát a tárgya. Tehát tartós :) Az mindegy hogy ha közben tönkre megy a hdd elektronikája, adatmentő cégek órák alatt byte-ra visszahozzák a tartalmakat. Tehát megbízható a lényeg az.
2020. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A Google az adataiddalnkereskedik, megfugyel, monitorozik.

Ha te nekik ingyen -vagy pár dollárért fizetve tárhrlyért- önként átadod az adataid, akkor hajrá. De a szememben 0 IQd sincs.

Persze kényelmes, jó, meg minőségi szolgáltatás, de miért cserébe? Ebből nem kérek.


Nem hiába téma néhány éve az ilyen óriáscégek, mint a Google, Facebook feldarabolása, ellenőrzés alá vétele, mert minden tudhanak mindenkiről, és túl nagy hatalmok ezáltal.

2020. nov. 17. 13:31
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

Most is folyamatosan küldöd az adataidat. :)


Különben én se használom nagyon, de tudom hogy hiába minden van telefonom és itt vége is a mókának :)

2020. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"ha valakiben bízhatsz, az a google"

Inkább nem.

Semelyik vállalatban nem bíznék - pláne nem egy amerikai gigavállalatban, ami deklaráltan az adataidban turkál (igen, a Google Drive-ban is - és ha valami szerzői jogot sértő tartalmat talál, azt a felhasználási feltételei szerint nyugodtan törölheti).


Nem hiába került az USA kongresszusa elé, nem hiába kapott az USA Szövetségi Kereskedelmi Bizottságától több száz millió dolláros büntetést adatvédelmi okokból, nem hiába morog rá az EU, nem hiába jönnek létre alternatív, végponttól-végpontig titkosított, nyílt forrású kliensekkel rendelkező alternatívák - mint például a pCloud, a mega.nz vagy a Degoo.


Nem tárolnék semmi kényes dolgot felhőtárhelyen titkosítás és anonimizálás (szóval az állomány neve is titkosított legyen, ne csak a tartalma) nélkül. Erre alkalmas, róptében titkosító és anonimizáló megoldás például a Cryptomator.


"A 7 milliárd emberből egy embernek jó volt a pedije. Én majdnem megőszültem amikor elveszett mindenem."

A biztonságos adattárolás első számú szabálya, hogy a fontos adataidról több példányban (több fizikai helyen tárolt, többféle adathordozóra készítve) készítünk másolatot. Ha nincs róla másolat, az nem fontos. ;)


"hát pár év. úgy 300.000 év"

Erről valami rendes kimutatásod van?


Mert egy biztonsági mentésekre szakosodott felhőtárhely-szolgáltató, a Backblaze, aki rendszeresen tesz közzé statisztikákat

[link]

az általa használt merevlemezek (több tízezer merevlemezt használ) élettartamáról, egy tanulmányában:

[link]

6 év átlagélettartamról értekezik (a használt meghajtók 50%-a meghibásodik 6 éven belül).


Illetőleg a Google-nak:

[link]

és a CMU-nak (Carnegie Mellon University):

[link]

van erről kutatása.

2020. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!