Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tabletet érdemes venni...

Milyen tabletet érdemes venni ha főleg olvasgatni akarok rajta?Esetleg egy ár sávot vagy konkrét tabletet irnátok?

Figyelt kérdés
Nem akarok sokat rá szánni csak amennyit tényleg muszály ebook-ot nem szeretnek mert az nem az én stilusom inkább egy tablet melyik az a tablet ami már ugy mond nem olyan teljesen gagyi de azért nem is olyan nagyon nagy árba van olvasásra és esetleg internetezésre megfelelő?

2020. nov. 19. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Az élvezhető minimum az a 4GB RAM-mal szerelt táblácskák. Az 60-70 ezer, 10". (Holnap érdemes figyelni a BF akciókat)


Apple-nél elég a kevesebb is, de az meg aranyárban van.


3GB RAM-mal még talán el lehet lenni, de akkor figyelj rá, hogy legyen mellette teljesítmény, ne egy ezer éves konstrukció legyen android 6-tal, hanem azért egy 8-9... legjobb, ha 10. És a noname meg kínai fosokat kerülni kell. Samsung, lenovo, huawei és a többi ismertebb márkát szabad csak venni. Hardveresen még jónak is tudnak tűnni, de a szoftver és az összeszerelés az katasztrofális.


Szóval használtban le lehet menni... meg ugye ha a képernyőt is csökkentjük 7"-ra, akkor az megint olcsósít.. szóval kis keresgéléssel:

30-35 ezer az abszolút alja.



És akkor ez legyen meg:

- Képernyőméret: tetszés szerint

- RAM: 4GB (kisebb kompromisszummal olcsóbban 3GB; ez az adat elég jól feltételezi, hogy a többi alkatrész is korszerű)

- Konstrukció max pár éves (androidverzió sokatmondó: 8, 9, 10)

- ismert márka legyen (= minőség, megbízhatóság)

- wifi-t mindegyik tud, de ha fontos neked a mobilnet, akkor 4G képeset kell választanod.

2020. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A mobilnet nem fontos nem tudom hogy 7col elék lenne-e vagy nem mivel most egy 5colos telefonom van és azon elég szar olvasgatni
2020. nov. 19. 14:45
 3/4 anonim ***** válasza:
A kindle Paperwhitom (2019) 6 inches, teljesen meg vagyok vele elégedve, illetve van egy vastagabb kávája is. Ha vinnéd magaddal, akkor szerintem 7-8 coll a maximum.
2020. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olvasni még 1GB is elég. Nekem van egy - igaz régi - Androidos ebook olvasóm 512MB RAM-mal. Mondjuk nem böngészek rajta, de nem ezért. Most már nagyon olcsón vannak 2GB-os tabletek is, akár újabb Androiddal, és persze ezer éves hardverrel. Rendszerfrissítésre ne számíts. A kijelzőtől nem kell csodát várni, de vissza lehet küldeni, ha nem tetszik. Ezt egyébként egy 2GB-os Windows-os tableten írom.
2020. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!