Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon lassú a laptopom, mit...

Nagyon lassú a laptopom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Szép napot/estét mindenkinek!

1 éves múlt a laptopom, és iszonyúan lassú. Már újkorában is lassú volt, de egyre jobban zavar. A fájlkezelőt ha megnyitom, van, hogy percek kellenek neki, amíg betölt.

Tárhely van bőven, nincsen rajta felesleges program, vagy olyan, ami lassítaná. (Legalábbis nem tudok róla) Felesleges fájlokat mindig kitörlöm.

Nagyon elszomorít, hogy új gép, és felidegesíti az embert, amíg pl. egy ppt-t megcsinál.

Főleg, hogy most itt van a digitális oktatás is.

Windows 10 van rátelepítve.

Köszönöm előre is mindenkinek a tippeket!



2021. jan. 10. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni,milyen hardverek vannak a laptopba,anélkül nem sokat tudunk segíteni.
2021. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]


Nem vagyok egy zseni, ez remélem jó lesz, ha nem, akkor kérlek részletesebben mondd😅

2021. jan. 10. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha alapból gyenge a gép, akkor nagy csodát ne várj.
2021. jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem várok nagy csodát, de úgy gondolom, pár másodperc alatt be kéne töltenie amit szeretnék, de percek kellenek neki.

Azért (is) kértem a segítséget, mert én ezekhez nem értek.

Kaptam a gépet, nem én választottam. Nem tudom, milyen merevlemez, hardver van benne, mert nem tudom hol kell azt megnézni.

2021. jan. 10. 19:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Rögtön gondoltam, hogy valami Celeron lesz. Mennyiért vetted ezt a szart, 70-80 ezerért? Ilyet minek vesztek meg? Ezek szemétrevaló szarok.
2021. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mint már említettem, nem én vettem, nem is én választottam, és nem tudom, hogy mennyibe került. Én is tudom, hogy egy szemét, de nem tudok mit csinálni. A lehető legjobbat szeretném belőle kihozni, mert egy ideig még használni fogom...
2021. jan. 10. 19:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokkal gyorsabb nem lesz,sajnos a processzor nem a sebesség bajnoka.

Esetleg azt meg lehet próbálni,hogy ha hdd van benne,azt ssd-re cserélni,talán gyorsabb lesz.

Esetleg még azt megteheted,amit ezen a videón mutatnak :

https://www.youtube.com/watch?v=SNIy-bdt054


remélem sikerrel jársz.

esetleg még egy könnyed linux tudna gyorsabban futni azon a laptopon,bár a proci eléggé behatárolja a teljesítményt.

2021. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6


Ok értem.

Ha lehet bővíteni a gépet, vegyél bele még 4GB RAM-ot, és egy SSD-t.

Tiltsd le a Windows Search szolgáltatást (Futtatás -> services.msc), és ha van NGEN-s .NET szolgáltatás, azt is letilthatod.

Linux használata is jó ötlet lehet, de ne Ubuntut tegyél fel, inkább Manjarot.

2021. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én inkább debiant ajánlanám xfce felülettel szépen el fog futni

biztonságosabb is ingyenes is meg kevésbé szemetelődik tele

2021. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Erre Windows 8.1 kell nem 10.
2021. jan. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!