Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mióta ilyen drágák a videókárt...

Mióta ilyen drágák a videókártyák és miért nincs normális kínálat az 50-80 ezer forintos intervallumban? Valaki felvilágosítana mi történt az előző pár évben?

Figyelt kérdés

2017-ben építettem még a gépet, de úgy emlékszem akkor még volt rendes kínálat az 50/60/70 ezres kategóriában is (nVidia meg AMD) és persze megvoltak akkor is a csúcs +100 ezres kártyák is. Hamarosan szeretnék venni egy új videókártyát (eddig a Ryzen 2400G integrált vega 11-ét használtam ami 4-8 éves játékokhoz is sokszor jó volt) viszont most végignéztem a kínálaton és úgy érzem magam, mint hibernált ősember akit felolvasztottak a 23.században:

[link]


Mik ezek a PNY Quadro kártyák meg miért nincs normális "Nvidia-s" választék 50 és 80 ezer között? Hova tűntek a megfizethető és jó ár/érték arányú Geforce kártyák, amiket elég volt megvenni egy kompromisszumos full-HD-s stabil 40-60 FPS-hez? Valaki felvilágosítana mi történt az elmúlt pár évben videókártya fronton? És legfőképpen: a Ryzen 2400G mellé melyik jelenlegi legjobb ár/érték arányú videókártyát tudnátok ajánlani max 70 ezerért? Ha van egyáltalán ilyen, mert úgy látom nincs... Vagy hagyjam most már a fenébe és vegyek meg egy next-gen konzolt? Tényleg csak kompromisszumos gamelésre vágynék (+olyan néhány olyan cím ami nincs konzolon pl. Assetto Corsa, Kingdom Come Deliverance) szigorúan "csak" 1080p-ben (monitor miatt).



2021. jan. 12. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak az új piacon van gond, használtak között van választék.

Például 30-35 ezerért egy garis rx570 teljesen jó, FHD-ban a legtöbb játékokra elég 60FPS-re megfelelő párosításban.

2021. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gondolom kevés a kártya. Vagy ha magas az ár , ha nem , az emberek kénytelenek megvenni , mert kell nekik , és egy idő után a használt is elfogy
2021. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A hurka rx 580 8gb most 80-100ezer között van használtan, ami brutális. Felét éri kb.. Nem tudom hova lehet ezt még fokozni, de nincs normális kártya sehol..
2021. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jó de akkor akik most akarnak gépet fejleszteni azok megveszik a sokszázezres RTX3070-est vagy mi?


Meg valaki elárulná nekem mik ezek a PNY Quadro kártyák? Ez is játékra jó?

2021. jan. 12. 21:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem jó játékra inkább tervezésre való.
2021. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem, szóval akkor a használt piac lesz a jó döntés számomra? Ha igen, akkor valaki tudna nekem ajánlani egy tökéletes videókártyát, ami passzol a Ryzen 2400G procimhoz 8GB RAM-al? De tuti veszek még mellé 8-at, mert a nagy álmom a FSX és a DCS World.


Szóval: honnan érdemes venni és akkor milyen vidkarit?

2021. jan. 12. 22:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Valóban elszálltak az árak.


Koronavírus, gyenge forint és a bitcoin árfolyama ismét felment a bányászok megint felvásárolták a VGA-kat.

2021. jan. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na akkor jó ideig nem fogok megint gépet fejleszteni. Jó lett volna egy mezei RX/GTX kártya is, ami erősebb a Vega 11 iGPU-nál, mert nem ilyen csili vili pár hónapos címeket akarok futtatni, hanem gépigényben max a DCS World/FSX 1080p-ben akár erős kompromisszumokkal (min-medium).
2021. jan. 13. 10:05
 9/12 A kérdező kommentje:
Bár ezek a repszimek meg pont prociigényesek szóval lehet a 2400G-t is nyugdíjaztatnom kellene. Áhh, de sz@r így...
2021. jan. 13. 10:06
 10/12 anonim ***** válasza:
RX 470/570
2021. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!