Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik full moduláris pc ház?

Létezik full moduláris pc ház?

Figyelt kérdés
Ilyen modderek álma, minimális Salgó polc utánérzés akár úgy, hogy vázméretet is szekciónként válogathatsz. Létezik ilyen?
2021. febr. 3. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Persze, fémlemeznek hívják, úgy szabod, alakítod, ahogy akarod.
2021. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük, hogy megosztottad ezt a nagyszerű lehetőséget velünk! Veled ellentétben én arra jutottam, hogy van a modularitásnak létjogosultsága. Például az emberek 99%-a esetében, akik ha tudnak se akarnak szabni, hajlítani, próbálgatni, optimalizálni, horganyzóba küldeni (vagy rozsdamentessel óvatoskodni tripla anyagköltség mellett), M2 és M3 csavarokat dobozszámra venni pár darabos szükségletre (vagy ali és tökölés), nem akarnak otthon szépre és tartósra festeni...
2021. febr. 3. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg olyan egyedi igény, amire nincs kereslet, így hát nem létezik. Vannak viszonylag szabad elvű házak, de a külső váz az fix. Csak pl ilyenek vannak, hogy két helyre rakhatod a tápot, ssd, venti, vízhűtést leht össze-vissza megoldani.

Rákeresek, de nem tudom már hol láttam... nem garantálom, hogy meglesz.


Ha ilyen egyedi ötleted van, akkor neked kell megoldanod. Ha magad nem tudod, akkor megtervezteted, kivágatod.

2021. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2021. febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lenne piaca szerintem, bár az lehet, hogy a pc piac csak mellékhatása lenne, talán inkább az elektrotechnikai jártassággal hobbizgatók és a beágyazott rendszerekkel okosítók kedvelnék... Legalábbis ha ár/érték arány rendben (ld. a Wago esete).
2021. febr. 3. 18:54
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt láttam már, nagyszerű holmi egyébként. Nekem pont a konkrét építési célra könnyen alakíthatóság lenne a cél, főleg a helykihasználást okosítva. Leginkább az optikai drive elhagyásakor felszabaduló tömb méretű helyet eliminálva, meg az ilyen örök "fejem verem a falba" gondokra, mint amikor az mATX lap köré nincs értelmes kicsi ház, vagy ITX méretben nincs olyan, hogy enyhén tágasabb, hanem van full szűkös, amit semmire nem tudsz használni, meg a nagy kockatömbök tele kihasználatlan hellyel. Az már csak hab a tortán, amikor találsz valami majdnem jót, és egy körbeperforált porgyűjtő szűrhetetlenül... Moduláron meg lenne olyan falelem, ami szinte csak egy nagy lyuk betéteknek, amik a konkrét elemet befoglalnák (alaplap valaga, táp, normál vagy SFF kártyahely(ek), házventilátor, előlapi cucc, optikai drive, fdd méretű ablak befele pár centi hellyel, stb stb...
2021. febr. 3. 19:05
 7/8 hypno ***** válasza:
60%

Perforált szerszámtartó fal a te megoldásod. Mindent oda raksz ahova akarsz, aztán az egészet felaplikálhatod poszternek a falra.


Amúgy mindíg csodálattal nézek azokra, akik egyszerre akarnak bikaerős, jól hűtött, de pormentesített és hangtalan, egyedi kinézetű gépet sok sok világítással.

2021. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Világítás nem kell, porszűrő alap, a ház helytakarékkossága és a hangtalanság ésszel tervezve nem eredményez rossz hűtést, főleg hogy kimondott low profile gépbe nem is illik nagy fogyasztású dolgokat rakni. A rossz hűtés inkább ott kezdődik, hogy a szita házban bizonyos szituációkra lehetetlen megsaccolni a levegő útját, mert csak megy, amerre akar. Ha egészséges pozitív nyomást szeretnél, csak plusz por behordásával teheted meg (gy.k. por mindig van, csak nem mindegy, mikor lesz túl sok).


A falra rakással pont a por a gond. Külön kellemetlen, hogy egy teljes tisztítás általában a borda kézbevételével kezdődne, kéthavonta meg kicsit macera és költség szerelgetni meg pasztázgatni. Kissé fonák megoldás is lenne a mostani problémát sokkal nagyobbakra cserélni, miközben pont azért írom ki a kérdést, hogy esetleg könnyebb megoldásra sikerüljön találni.

2021. febr. 3. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!