Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap túlmelegedés?

Alaplap túlmelegedés?

Figyelt kérdés
Overclockoltam Ryzen processzoromat, 3,5 ghz-ről haladtam lassacskán felfelé. 3,95 GHz mellett semmi probléma nem volt. De 4,0 GHz mellett Prime95 teszt során a gép magától visszavette a teljesítményt, pár másodpercig nem reagált semmire, aztán magától kikapcsolt és újraindult a gép. A processzor hőmérséklete 75 fok volt, CPUID CPU-Z szerint a feszültség 1.36v volt(elképzelhető hogy téves), alapból 1.4v van beállítva gyárilag. Tehát processzor hőmérsékletettel nem volt gond, és a feszültséggel sem. Az alaplapomon (ASRock b450m pro-4) hőmérő nincs, ezért csak tippelni tudok, hogy túlmelegedett az alaplap. 3,5 GHz-nél Intel burn test során teljesen stabil a CPU. Szóval a probléma alacsony feszültség, vagy túlmelegedett alaplap lehetett? Nem hiszem, hogy tovább fogom erőltetni a dolgot, de szeretném tudni.

2021. márc. 9. 23:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy fontos dolgot még kihagytam, nem kaptam meg a megszokott kék képernyőt, ahol az van írva hogy a gép egy problémába ütközött, és újra kell indulnia. Csak 10 másodperc fagyás után leállt.
2021. márc. 9. 23:38
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tarts közben egy ventit a vrm fölé, hátha az melegedett. A prime irreálisan magas terhelést enged a procira, semmivel nem fogod annyira veretni neki. Ha minden mással megy simán, akkor az egy jó oc.
2021. márc. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tényleg csak Prime közben volt probléma, máskor semmi gond nem volt. Csak kíváncsi lennék rá, hogy mi okozta a problémát. Köszönöm a választ.
2021. márc. 10. 15:42
 4/4 anonim válasza:
Igaza van a Prime-al kapcsolatban. Én Aida64-et használok, sokkal reálisabb adatok jönnek ki rajta mint a Prime-on. Továbbá én is a vrm-re gyanakszom.
2021. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!