Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek ha bebootol a...

Mit tegyek ha bebootol a Windows 10, viszont az asztalon nem látok semmilyen ikont, illetve fagyogat össze-vissza ha bármire is kattintok és képtelen vagyok bármit is csinálni?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött ez az egész dolog hogy a rendszerben a kurzor akadozni kezdett, kb. 1fps-sel ment 10-15mp-ig, aztán újból normális lett.

Premiere Pro-ban vágtam egy videót, ami befagyott, fehér képernyòvé vált, rákérdezett arra hogy kiléptessen-e belőle, mint ahogy minden alkalmazásnál szokott ugyanebben az állapotban, természetesen igenre nyomtam, nem történt semmi és a feladatkezelőben is képtelen voltam bezárni, sehol és egyben sehogy se ment a program bezárása, be volt fagyva.

Egyből gondoltam egyet, újraindítottam a gépet. Ezt nem kellett volna. Itt ugrott az egész dolog nagyon rossz irányba el, és ez miatt tartok most itt ennél a kérdésnél.

Az van hogy betölt a Windows, viszont nem egészen. Semmit se látok az asztalon (A háttérképemen és a kurzoromon kívül, ezek jók) és a tálcámon sincs egy alkalmazás ikon se.

Amikor megpróbálok bármire is kattintani akkor befagy a rendszer és újratöltődik viszont minden változatlan marad.

AltGr+Delete feladatkezelő megnyitása se megy, aminek pedig örülnék, mivel úgy tudnék valamit csinálni, így viszont az ég egy adta világon semmit sem.

3-szor újraindítom a bootolás közben a troubleshoot felületig, és ott is mindent próbáltam már, legyen az elsőnek ugye a csökkentett üzemmód, ami szintén nem tölt be, ugyanez van ott is sajnos, parancssor (cmd) és még az automatikus javítás. Ezek közül egyik se segített.

Azt hiszem mindent leírtam.

Nem tudom mit tudnék csinálni, azon kívül hogy újratelepítem a rendszert, amit viszont nem nagyon szeretnék, mert videóvágással kapcsolatos klippek maradtak a gépemen, alkalmazások, amiket nem szívesen rakok újra vissza, dehát ha csak ez az egyetlen megoldás maradt, akkor kénytelen vagyok.

Nagyon örülnék ha tudnátok nekem segíteni.

Előre is köszönöm!



2021. márc. 21. 21:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Nem fogod megúszni reinstall nélkül (Akkor sem, ha ezek közül valamelyik sikerül és látszólag működni fog a rendszer), de az adatokat még megmentheted.


1 > Hogyan indítod újra a gépet? Az Alt + F4 működik? Ne úgy csináld, hogy leállítod és újra elindítod. Ha működik az Alt + F4, akkor válaszd ki az újraindítás lehetőséget.


2 > Windows + R > cmd.exe > sfc /scannow (Remélhetőleg behozza, ha nem, akkor Windows telepítőről bootolj, és onnan)


3 > A Windows telepítőben lévő hibaelhárító nem segített? A kérdésedből ezt szűrtem le. Ha még nem próbáltad, akkor még érdemes lehet.


4 > CTRL + SHIFT + ESC működik? (Feladatkezelő, ha igen, indítsd újra az explorer.exe-t.)


5 > Windows + CTRL + SHIFT + B (Újraindítja a videokártya illesztőprogramját)


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha egyik sem segít, keresünk más megoldást.

2021. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszi a segítségeket! :)

Nem tudtam bezárni sehogy sem akkor.

Ezek közül a feladatkezelő nem segített, bár ezt leírtam.


Automata restore point-okat miért nem hoz létre a rendszer? Valahol olyat olvastam hogy hetente csinál egyet...

De sajnos ezt kihagytam pedig jó lenne ha visszatudnám egy adott/akkori pontra állítani a gépem.

A CMD-set megpróbálom troubleshoot-nál, megboot közbe az asztalnál, az előbbinél asszem még valamit kiírt (mert már ezt próbáltam, írtam is a CMD-t a leírásban)

hogy completed, tehát sikerült.

Ez az adataim menti le?

2021. márc. 22. 10:21
 13/24 A kérdező kommentje:

Hoppá, ez a sérült fájlokat vizsgálja meg.

Azt írta ki hogy "Windows Resource Protection could not perform the requested operation."

Elvileg Safe mode-ban kell végrehajtanom hogy menjen a szűrőfolyamat.

2021. márc. 22. 10:24
 14/24 A kérdező kommentje:

Csak fagyogat itt is, semmi különb. Windows+R vagy a start menü kereső se megy, ugye mint az összes dolog. A kurzorom helyében meg ugye töltő ikon van, be van fagyva. Kattintok egyet, Microsoft Windows folyamat bezárása, aztán újra forog a töltés. Így van ugye amióta rossz.

Troubleshooting felületről szintúgy rossz a CMD-be a Scannow.

2021. márc. 22. 10:29
 15/24 anonim ***** válasza:
81%

#3#6#8-as vagyok, az sfc /scannow-nak nem kéne rossznak legyen, mert az teljesen független program (tudtommal). Mit írt ki?


Meg memóriatesztet is csinálj, ha még nem tetted meg. Ahhoz egy pendriveról kell majd bootolni, a többit megtalálod a neten.

2021. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Én legutóbb ezt használtam.

2021. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Ezzel csak annyi a baj hogy a gépemhez nem férek hozzá, ahol eltudnám indítani, vagy van olyan megoldás hogy csak úgy pendrive-ról startolom anélkül hogy a Windows rendszerbe beléptem volna?
2021. márc. 22. 10:39
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

Igen, van.


A memtest.org-ról letöltöd ezt egy másik pc-re (telefonról nem fog menni):


** Memtest86+ V5.31b (12/04/2020)**

Auto-installer for USB Key (Win 7/8/10)


[link]


Kicsomagolod, futtatod és feltelepíti magát egy pendrivera.

FONTOS: A pendrive-on ne legyen semmi, mert ami adat rajta van, az el fog tűnni!


Ha eddig megvan, akkor azt a pendriveot bedugod a gépedbe, boot-menüt megnyitod (bekapcsoláskor nyomogatod az f2,f4,f10,f12 gombokat), kiválasztod az USB-meghajtót (pendrive-ot), hogy az induljon el, és onnan talán még el kell indítani a memóriatesztet. Egy minimális angoltudás elég hozzá, vagy nézel videót.


Ha a bekapcsoláskor a bios-t/UEFI-t sikerül előhoznod, az sem baj, akkor a boot-sorrendnél állítsd be elsőnek az USB-ről való bootolást. Ha megvagy a memóriateszttel, akkor meg majd vissza kell állítani, hogy HDD-ről/SSD-ről bootoljon, de az ráér.

2021. márc. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Hagytam ezt a memóriatesztet, nem hinném hogy a baj van ott.

Majd lefuttatom ha jó lesz a Windows-om


A helyzet most az hogy Hibaelhárítás felületről újratelepítettem a Windows-t, vagy újratelepítte volna, vagy másfél óran keresztül megállt 18%-nál, újraindítottam a gépet, hogy kezdje újra a telepítést vagy valami, erre bejelentkezek, fekete képernyő, kurzor, tehát most még rosszabb lett a helyzet, bár az előző is förtelmes volt.

És mindez a semmiből történt meg, minden jó volt, elég gáz.

Most maradt az utolsó megoldás ami a pendrive-os újratelepítés. Nagy eséllyel mindent elvesztek...

2021. márc. 22. 15:21
 20/24 A kérdező kommentje:
Aki tud segíteni annak nagyon örülnék, ehhez bármi hozzáfűződő választ elfogadok
2021. márc. 22. 15:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!