Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek ha bebootol a...

Mit tegyek ha bebootol a Windows 10, viszont az asztalon nem látok semmilyen ikont, illetve fagyogat össze-vissza ha bármire is kattintok és képtelen vagyok bármit is csinálni?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött ez az egész dolog hogy a rendszerben a kurzor akadozni kezdett, kb. 1fps-sel ment 10-15mp-ig, aztán újból normális lett.

Premiere Pro-ban vágtam egy videót, ami befagyott, fehér képernyòvé vált, rákérdezett arra hogy kiléptessen-e belőle, mint ahogy minden alkalmazásnál szokott ugyanebben az állapotban, természetesen igenre nyomtam, nem történt semmi és a feladatkezelőben is képtelen voltam bezárni, sehol és egyben sehogy se ment a program bezárása, be volt fagyva.

Egyből gondoltam egyet, újraindítottam a gépet. Ezt nem kellett volna. Itt ugrott az egész dolog nagyon rossz irányba el, és ez miatt tartok most itt ennél a kérdésnél.

Az van hogy betölt a Windows, viszont nem egészen. Semmit se látok az asztalon (A háttérképemen és a kurzoromon kívül, ezek jók) és a tálcámon sincs egy alkalmazás ikon se.

Amikor megpróbálok bármire is kattintani akkor befagy a rendszer és újratöltődik viszont minden változatlan marad.

AltGr+Delete feladatkezelő megnyitása se megy, aminek pedig örülnék, mivel úgy tudnék valamit csinálni, így viszont az ég egy adta világon semmit sem.

3-szor újraindítom a bootolás közben a troubleshoot felületig, és ott is mindent próbáltam már, legyen az elsőnek ugye a csökkentett üzemmód, ami szintén nem tölt be, ugyanez van ott is sajnos, parancssor (cmd) és még az automatikus javítás. Ezek közül egyik se segített.

Azt hiszem mindent leírtam.

Nem tudom mit tudnék csinálni, azon kívül hogy újratelepítem a rendszert, amit viszont nem nagyon szeretnék, mert videóvágással kapcsolatos klippek maradtak a gépemen, alkalmazások, amiket nem szívesen rakok újra vissza, dehát ha csak ez az egyetlen megoldás maradt, akkor kénytelen vagyok.

Nagyon örülnék ha tudnátok nekem segíteni.

Előre is köszönöm!



2021. márc. 21. 21:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
82%

Ha az adatok lementése előtt kezdesz el telepítgentni, akkor tényleg úszni fog minden...


Szerintem a memória ellenőrzése egy elég fontos művelet, de te tudod.


Az adatokat sokféleképpen le lehet menteni, pl. kiszeded a HDD-t/SSD-t és elviszed egy ismerőshöz vagy egy szervizbe, és kibányásszátok az adatokat. De mivel ezer helyen vannak adatok, ajánlom, hogy egy megbízható szakemberhez vidd el, és ellenőrizd is, hogy minden megvan-e (összes fájl, könyvjelzők, bejelentkezési adatok a böngészőből és a milliónyi más dolog)


Másik megoldás, hogy kiírsz egy ubuntu live pendriveot, bebootolod azt és azzal másolgatod át a dolgaidat egy külső meghajtóra.



UI: Ha hibás a hardware, akkor nem fog menni az újratelepítés sem, ezért kéne megnézni a memóriát, meg hogy pl. egy linux live betölt-e.


De van ezer másik megoldás, sztem várj más válaszolókra is.

2021. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Nem vártam többet.

Újratelepítettem Pendrive-ról és minden királyság :)

Visszarakok mindent és kész is, a videóanyagok nem érdekelnek már, úgy is lesznek újak majd.


Már nem azért de nem voltak annyira fontosak, annyit nem ért meg hogy elmenjek/elvigyem valahova konkrétan a semmiért, megoldottam, nem baj hogy elvesztek, a lényeg az hogy megy a gépem jól.


A memóriaellenőrzés meg nem értem annyira hogy jött ide ehhez a kérdéshez, miért lett volna azzal a probléma? A windows rendszerfájlokkal voltak...

2021. márc. 22. 20:34
 23/24 A kérdező kommentje:
Valami átírhatta őket, ez sose derül már ki, de òszintén szóval nem is izgat.
2021. márc. 22. 20:35
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeiteket!
2021. márc. 22. 20:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!