Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg hülyeség 2021-ben...

Tényleg hülyeség 2021-ben 1080p-t monitort vásárolni ha az ember amúgy megtehetné,hogy 1440p-t vegyen?

Figyelt kérdés
Ezt mondták páran nekem 2021-ben 1080p hülyeség.

2021. okt. 15. 13:28
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

10/


Nekem ryzen 7 3700x proci 32gb ram meg 6700XT videokártyám van csak attól félek az 1440p felbontástól hamarabb kell az igényeimhez igazított beállításokból visszavennem mint 1080p-n.Na meg ahogy írod akkor meg felesleges is az 1440p ha visszább venném 1080p-re

Én amivel most játszok az az RDR2,resident evil vilage meg bele bele kóstolok a cybepunk 2077-be is meg néha szeretem az új játékokat kipróbálni ami tetszik bár nem biztos,hogy végig is játszom őket.

2021. okt. 15. 14:48
 12/25 anonim válasza:
71%
Ezekhez a játékokhoz ennek a gépnek a töredéke is elég! Én egy I5 4460-on simán játszom a Cyberpunkot. A többi meg ezer éves játék, bőven elfut! Nem a felbontás számít, hanem a játékélmény, erről sokan elfeledkeznek!
2021. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

A műszaki lehetőségek megelőzték a biológiai szem képességét. Ma vagy nemsokára könnyű 4K vagy 8K monitort is gyártani. De ha ülsz a monitor előtt és úgyse látnál különbséget a 2K(fHD) és 4K natív kép között csak akkor ha közelebbhajolsz (vagy nagyobb monitort veszel), akkor minek..???


Itt inkább az a kérdés hogy a 4K monitor tud-e 1080p jelet ugyanolyan minőségben megjeleníteni mint a natív 2K monitor??? (azonos ár, azonos méret, minden más azonos)


Mert ha a a 4K monitor gyengébb minőségű képet ad ugyanazon 1080p jelre, akkor inkább nem venném meg.

Hasonló volt pár éve hogy a 1080-as monitorok rosszabb képet adtak SD felbontású jelre mint az SD monitorok.. :(

2021. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

12/


Hát azért szeret ha szép egy játék az élményen kívül, nincs igényem ultrára de sok mindent high-re állítok

2021. okt. 15. 16:16
 15/25 anonim ***** válasza:
Beülsz valahova és kipróbálod mi a különbség. Ha utána látod értelmét akkor veszel 1440p-t, ha nem akkor nem.
2021. okt. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

15/


Múltkor mediamarktban meg néztem egy csomót de sokra nem mentem vele csak a külsejüket tudtam igazán csekkolni mert minden szar minőségű tv adást nyomattak az meg nem mutat semmit.

2021. okt. 15. 17:13
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

Igazából... tudod, mi a hülyeség? Mások nevében okoskodni, meg beleszólni, hogy kinek mit kéne megvenni. Legyen ez mindenkinek a saját dolga, egyrészt, hogy mit vesz, másrészt, hogy miért.

Én személy szerint 1080p-s monitort vettem, 60 Hz-es képfrissítéssel. Miért? Mert én személy szerint baromira feleslegesnek tartom 24" mellett a nagyobb felbontást. Nem 320×200-ról beszélünk, ahol még tisztes távolból is jól látszanak a pixelek, hanem olyan felbontásról, amit kb. 1 méterről nézve egy átlagos látású ember képtelen az egyes pixeleket elválasztani egymástól. 1920×1080 pixelen meg minden hiperkényelmesen elfér a képernyőn, nem ér hátrány azért, mert nem nagyobb a felbontás.

A frissítési frekvenciáról meg annyit, hogy ez nem CRT, ahol ennek még tényleg nagy jelentősége volt. Nem mellékesen: a szem reakcióideje jóval több 1/60-as másodpercnél, ergo tök felesleges annál nagyobb frekvencián járatni a monitort. Persze, ezzel így nem lehet hencegni, de van, akinek nem is arra kell egy monitor.

2021. okt. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

17/


Kicsit most elgondolkodtam,mert ott függök,hogy vegyek vagy megtartsam ami van ha veszek kidobok sok pénzt bár van erre félre tett ha maradok marad a pénz is.Én őszintén meg mondom nem nagyon láttam szakadást vagy ilyesmit a játékokban így 60Hz-nél szóval lehet csak mások beszélnek belőlem,lehet vennék egy ha nem is 1440p-t csak mondjuk egy 24" 1080p 144Hz-t nem is sok mindent vennék észre bár lehetne olyan kockázat másik monitor másmilyen panel esetleg szarabb színek de ha a színekkel nincs is baj akkor sok bevilágítás vagy egyéb más dolog mert az enyémről tudom,hogy az jó,más részről újra lenne min 3 év garanciám de ezen kívül lehet nem sok mindent vennék észre max 1440p-nél de lehet akkorára meg már szükségem sincs.

2021. okt. 15. 17:38
 19/25 anonim ***** válasza:

"Nem mellékesen: a szem reakcióideje jóval több 1/60-as másodpercnél, ergo tök felesleges annál nagyobb frekvencián járatni a monitort."


Ha komolyabban játszol akkor egyáltalán nem felesleges a magasabb freki és a freesync.

2021. okt. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

19/


Hát én régen játszottam komolyabban mostanában alkalmanként.

2021. okt. 15. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!