Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek javítható vagy...

Szerintetek javítható vagy kuka? Ez tuti vga hiba?

Figyelt kérdés
Szóval van egy régi gépem (amd a8 6600k proci, r9 270x vga). Néha szoktam elővenni már csak játékra mert van egy xbox amivel elvagyok. A napokban elővettem mert a stalker kimaradt az életemből és játék közben kifagy szürke kockás kép majd ujraindul. Néztem a hőfokokat,memtest,vga teszt és az egyik proginál a 3d tesztnél narancssárga kockás kép és fagyás,ujraindulás. Amugy megjegyzem játékon kivül semmi baja nincs képhiba semmi.

2022. márc. 14. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

vga memória baja van, kezd döglődni.


Megpróbálhatod MSI afterburnerben egy kicsit csökkentetni a frekvenciát a gyárihoz képest, ez lehetséges hogy megoldja a problémát ideiglenesen, és tovább élvezheted.


Ha ugy is jelentkezik a probléma, akkor kuka vagy keresel szakit aki kicserélni a ram chipeket.

2022. márc. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Memtest akkor amugy hogy hogy nem lát hibát? Sajna én is erre gondoltam. Akkor kuka lessz és marad az integrált.
2022. márc. 14. 16:28
 3/14 anonim ***** válasza:
Vagy a tápoddal nem stimmel valami, vagy a VRAM készül az örök bitmezőkre. Utóbbira sokkal nagyobb az esély, de ha tudsz szerezni kölcsönbe egy tápot, azért érdemes lenne kipróbálni azzal is. Ha nem segít, akkor egy erre való programmal (az említett Afterburner, Sapphire TriXX, Precision X, de talán még a frisebb AMD driverekben is van ilyen funkció) visszább kell venni a VRAM órajelét. Első körben én -100 MHz-et mondanék, és ha nem elég, akkor lehet még lejjebb menni.
2022. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2: A Memtest egy RAM ellenőrző, míg nálad a VRAM lehet a gond. A kettő egészen más.
2022. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pontosan GpuMemtest a neve meg occt használtam erről az oldalról:

[link]


Az occt ben van 3d teszt ott adta meg magát.

2022. márc. 14. 16:35
 6/14 A kérdező kommentje:
Táp nem hiszem aida64 streszteszt mindenre és ugy nem produkál hibát sajnos szerintem is a vga megy az örök mezőkre. Mondjuk nem is egy mai darap már és abból is agyon oczet verzió a toxic.
2022. márc. 14. 16:37
 7/14 P.O.C. ***** válasza:

Nem kell temetni, a mai VGA árak mellett érdemes megbecsülni.

Lehet csak újra kell valamit forrasztani. Lehet nem sokért csinálják meg, vedd fel a kapcsolatot a Dominik műhelyével: https://www.youtube.com/c/DominikMuhelye/videos


Amúgy az APU -ban lévő IGP is elboldogul a Stalker első részével simán.

2022. márc. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most találtam rá én is ezen gondolkodtam épp.
2022. márc. 14. 17:03
 9/14 P.O.C. ***** válasza:
Ha nem gazdaságos a javítás leglejjebb otthagyod neki donornak. Akkor is jobb sorsa lesz, mint egy szeméttelepen.
2022. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
vagy rosszan is van aki megveszi, igaz kb tized annyi áron mintha jó lenne
2022. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!