Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan válasszak monitort?

Hogyan válasszak monitort?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten programozok, kezdem kicsit úgy érezni hogy a kis 14 colos kijelzője a laptopomnak már kevés. Tudom, csak kényelni kérdés, de úgy érzem itthoni használatkor már szükségem van egy monitorra.

Játszani nem játszok rajta, csak programozok, olvasok, esetleg videót nézek.

Árban 40e körüli összegre gondoltam (+-5e), mert mellé még jönne egy kisebb asztal is, amin elfér a laptop, a billentyű, az egér meg majd a választott monitor.

Csak épp nem tudom, mit kellene válasszak. Nem vágyom semmi extrás dologra, amire szükségem van az csupán annyi, hogy lehessen magasságot, dőlésszöget állítani és a színei ne legyenek okádékok (frontend fejlesztésnél szükségem van arra, hogy a színeket so-so pontosnak lássam).


Mit ajánlotok?


2022. jún. 25. 16:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10 innen látszik hogy nem tudod miről beszélsz. Egy VGA-HDMI adapter 2e ft, ami problémamentesen visszaadja a képminőséget és egyáltalán nem "barokkosít" a képen...
2022. jún. 26. 19:53
 12/21 Szirty ***** válasza:

"#10 innen látszik hogy nem tudod miről beszélsz."


Éppen azért írtam le mert tudom miről "beszélek". Sok probléma tud vele lenni.

De akkor konvertálgass ha azt tekinted optimális megoldásnak. Nekem nem gond.

2022. jún. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
De minek az adapter, ha a monitoron és a laptopon is van HDMI?
2022. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
#13 annyira okoskodik a szirty hogy ezt se veszi észre...
2022. jún. 27. 07:50
 15/21 Szirty ***** válasza:

1. Van egy géped DVI-D-vel.

2. Veszel egy monitort de amikor kiválasztom lexarom hogy nincs rajta HDMI bemenet

3. Majd megoldod átalakítóval.


Ha én okoskodok, akkor te hülyéskedsz mert ez így balfaxság.

Leírtam hogy én eleve olyan monitort vennék amin VAN olyan bemenet amilyen kimenet a gépemen, mert ez úgy logikus, úgy normális, úgy optimális, úgy ésszerű, úgy jó és úgy olcsóbb.

Azt is leírtam hogy te úgy csinálod ahogy akarod.


Tettem egy szerintem észszerű javaslatot. Nem tetszik akkor skippeled és ha lehet nem másszol a képembe...

De ha nem lehet, akkor csak rajta! Lesz bizonyítványod is. :)

2022. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Szirty ***** válasza:
Ui.: (tudom, emlékszem hogy VGA-t alakítottál át. Az első két mondat példaként szolgált)
2022. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szirty:

De ember! Hát a kérdező laptopján és a monitoron is van HDMI csatlakozó, szóval csak egy kábel kell, átalakító nem!!!

2022. jún. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Szirty ***** válasza:

Nem figyelsz?

Új monitort akar venni és kérdezi hogyan válasszon monitort.

Több javaslat jött, az enyém az volt hogy érdemes odafigyalni a csatlakozásra (#7).

Erre írta a (#9) használt már VGA-s laptopot HDMI-s monitorral átalakítóval.


Biztos akkor is már alaposan odafigyelt milyen monitort vegyen... :)

Nem írt olyat hogy a laptopján HDMI csatlakozó van az meg nem derült ki milyen monitort választott.


De amúgy mindegy is, mert most pont 33 perce nem érdekel milyen monitort vesz :)

2022. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Fordítva írta: VGA-s monitort használt HDMI laptoppal.

Manapság a oaotopokon már nincs VGA (pontosabban D-SUB csatlakozó), ellenben a monitoron jellemzően még ott figyel, még akkor is, ha mellette ott a HDMI vagy a DP.

2022. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Szirty ***** válasza:

Fordítva valóban. A javaslat lényege az hogy legyen mindkettőn olyan csatlakozó ami kell. De mind1.


Nem rég vettem monitort, elég sokat kellett sakkozni hogy a megfelelő csatlakozókkal rendelkezzen a kiválasztott példány.

Igaz nálam az igény összetettebb volt, de a lényeg (megint csak szerintem) az hogy erre nem árt odafigyelni mert nem minden monitoron van minden oszt majd bedugom valahova...


De lehet úgy is. Kockázat nélkül nincs rizikó! :)

2022. jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!