Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van valamilyen olcsó multimédi...

Van valamilyen olcsó multimédia lejátszó amelyik lejátsza az ISO képfájlokat?

Figyelt kérdés
Külső hdd-n van sok otthoni videóm ISO fájlban, ezeket szeretném a tv-n nézni. Pc-t, laptopot nem gondolnék a tvhez cipelni és illesztgetni. Egy egyszerű box féle megtenné.

2022. okt. 24. 13:11
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves Szirty. Van itt egy kis gubanc: a médialejátszó alatt értjük a szoftvert pl. VLC, és a készüléket pl. Qplus android.

A VLC nekem is oké de csak a pc-n (W7), az androidos verzió már nem igazán működik.

Most nem tudom eldönteni, hogy az új médialejátszó készülék hibás, vagy a VLC androidos verziója nem alkalmas az ISOra.

Mivel az ISO már 2018 óta ismert ezét gondolom beépülhetett a lejátszókba ... de nem így néz ki.

Nekem elég lenne vmi ketyere ami kiokosítja a tv-t ISO ra.

2022. nov. 8. 06:55
 12/14 Szirty ***** válasza:

"Van itt egy kis gubanc: a médialejátszó alatt értjük a szoftvert pl. VLC, és a készüléket pl. Qplus android."


Így van. Nincs gubanc.

Abból amit leírtál előfordulhat hogy nem az ISO miatt van ez a probléma, hanem az ISO-ba csomagolt média file kódolása ismeretlen a lejátszó számára.

2022. nov. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Valahol itt lehet a kutya elásva, bár a becsomagolt fájlok: VOB, MP4 típusúak, ezeket meg ismernie kellene.

A tény, hogy NEROval szerkesztett és lemezre kiírt műsoraim -már több mint 10 éve - dvd,avchd,blueray formátumban vannak, menükkel ellátva. Ezeket szeretném HDD-re menteni és onnét nézegetni. ISO ban elmenti ugyan de a nézegetés már gond, mert csak egy W gépen lehet új VLC vel működőképes menüvel megnézni. Android médialejátszón - bár ismeri az .iso fájlt nem igazán mennek, akadoznak lefagynak, s a képeket tartalmazó diabemutató se mindig megy, ill. zavaros a működése. pedig Android 11 és VLC meg KDMC lejátszókkal próbáltam, és még sokkal.


Köszi az együttgondolkodást.

2022. nov. 13. 08:59
 14/14 A kérdező kommentje:

Eddigi tapasztalataim:

Az ISO fájlokat nem mindegyik player ismeri fel.

Amelyik felismeri sem eszik meg mindent ami az ISOba be van csomagolva.

Ha meg is eszi lejátszáskor rossz minőséget produkál (akadozó, szemcsés kép), pedig a benne levő fájlt közvetlenül szépen játsza le.

De van olyan player amelyik felismeri és lejátsza az ISOt csak hang nélkül.

Hogy miért kell akkor az ISO? Mert kész, menüs lemezeim vannak házifelvételek és szeretném hddről nézegetni őket, lemezcserélgetés helyett.


Sztem egyszerű a feladat csak vhogy az informatikus programozók nem értik...

2022. nov. 30. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!