Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik, hogy az 5.1-es...

Létezik, hogy az 5.1-es hangrendszerek nem alkalmasak "hosszú távon" zenehallgatásra? Egy érdekes jelenség lejjebb.

Figyelt kérdés

Szóval a rövid előzmény annyi, h szerettem volna a PC hangszórók világához képest egy komolyabb 5.1-es hangrendszert venni a gépemhez. Ez 2019-ben, és től meg is történt. Vettem Egy Logitech z906-ot. A 3. megy tönkre ugyanazokkal a tünetekkel, kb 1-2 hónap, max fél éven belül. Majd vettem egy még komolyabb kategóriában, egy Edifier S760D hangrendszert, ez már a 200 ezres mezőny. És ez is tönkrement ugyan úgy: Elkezdenek recsegni a szatellit hangszórók, majd a Logitechnél ez követően elmegy a hang teljesen, az összesből, az Edifier-nél meg a magas, közép megy el belőlük, és pl. érthetetlen az emberi beszéd, nem, v alig lehet hallani.

Már hangkártyát cseréltem alaplapiról, megnézettem a hálózatot villanyszerelővel, kínomban már tápegységet is cseréltem, de semmi eredmény. Ami érdekes, hogy van 2db 2.1-es Edifier S350DB-m, amiknek már több mint fél éve semmi baja, csak az 5.1-ek mennek tönkre. A zenéket hangosan, közel max hangerőn hallgattam. A loginál nem, mert az torzított maximumon, az Edifier s760D az nem torzított. A 2.1eket is full hangerőn hallgatom ha engedi a családi körülmény, de azok rendben vannak. Szóval elképzelhető h az 5.1-ek tönkremennek a hangos zenétől? Mivel ugye film, játék alatt nem folyamatos a terhelés, de pl. elektronikus zenénél meg szinte folyamatos. Másra már nem tudok gondolni. A gépen egyaránt játszom, filmezek, és zenét hallgatok.

köszönöm a válaszokat.



2023. jan. 25. 07:44
1 2
 11/15 NTBS ***** válasza:
Ha túlzásba viszed a terhelést, tönkreteszi.
2023. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
PA cuccokat nézegessél, hátha a szomszédaid összenéznek és nekiállnak felszámolni a dolgot!
2023. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kizcar ***** válasza:

Nekem is folyamatosan úgy mentek tönkre 11 év alatt a Logitech Z906 satellitjeim, hogy pár alkalommal 90% volt hallgatva. Csak 2 magas sugárzó bírta ki. Most végleg elromlott az egész rendszer. A 11 év használatból az utolsó 4 évet már 2.1 rendszerként húzta le.

Az van sajnos, hogy ezeket a rendszereket max 70% hangerőn szabad hallgatni.

Bár nekem is volt egy Logitech X540, ami meglepően sokkal kitartóbban tűrte a hangerőt.

Ha nem elég, akkor kell venni valami olyat, ami 70% nál nem tekered feljebb mert már te nem bírnád.

Sajnos ez van.

2023. okt. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem is értem, mitől szállnak el, füldugóval rá kéne hallgatni a szokásos felhasználási módra, nyilvánvaló lenne, mi a hiba. Nekem még nem volt olyan kommersz cuccom, ami ne pont félhangerő fölött kezdett volna torzítani, ha szabványos jelszintű műsorforrásról küldtem snassz elektronikus zenével. A füldugó lebuktatja. Nyilván akkora cumó kell, amitől rosszul leszel, azzal el lehet lenni minimális terhelésen. Ordítani nem kell Edifier, két böhöm szub meg két viszonylag kiegyensúlyozottan szóló top helyesen ekvalizerezve a soknál több kell legyen már ilyen 200W-okkal hajtva is, ha nem különösebben legendás bóvli név.
2023. nov. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Két dolog most hirtelen, nem olvastam végig mindent:


1. Az 5.1 nem kifejezetten zenére való. Lehet arra is használni, de ez sose fogja megadni az igazi jó zenei érzést, furán fog szólni mindig, és nem is optimális hifizésre. Játékra való ez, és filmezésre. Teljesen másképp szól, mint amit zenénél elvárnál.


2. Nem szabad sose maxra tekerni, de fura is hogy nem tűnt fel neked, valószínű már össze vissza torzított a hang, jobb hallással ez fájni is szokott az embernek. A hangrendszer meg idővel elromlik és teljesen tönkremegy ettől a túlerősített, zajos jeltől.

febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!