Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meghibásodott a tápom, bolti...

Meghibásodott a tápom, bolti gari után gyártóhoz kell fordulni?

Figyelt kérdés
3,5év után meghibásodott a tápegységem, a bolt 3év garijegyet adott de a gyártó 5évvel reklámoz. Ilyenkor gyártót kéne felkeresnem vagy a boltnak is intézkednie kéne még?

#tápegység #garancia #tápegység garancia #garanciás javítás
2023. febr. 1. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Két féle jótállás (nem garancia, az pongyola fogalom!) van: a forgalmazó által törvényileg ( [link] ) kötelezően adandó (ez a termék árától függően 1/2/3 év) illetve a gyártó által önként vállalt. Előbbit a forgalmazónál érvényesítheted a jótállási jegy vagy számla vagy nyugta ellenében az utóbbit (amiről jelen esetben szó van) meg a gyártónál, a gyártó által megadott feltételek mellett.

Keresd fel a gyártó weboldalát a továbbiakkal kapcsolatban.

2023. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legelőször azért kérdezz rá a boltnál, hátha lesznek olyan jófejek, hogy segítenek, bár nem kötelesek. Máskülönben igen, külföldre kell postázni a tápot a gyártó által meghatározott címre.
2023. febr. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Én hanyagolni szoktam az ilyen boltokat ahol nem vállalják a teljes gyártó garanciát.


Samsung SSD -knél van ez a legtöbbet. Egyik bolt 3 évet a másik 5 -öt. Még ha pár ezerrel drágább is a hely, mindig az 5 éveset szoktam választani. Jobban biztonságba érdem magam, meg kínlódjanak vele ők, ha valami baj van, ne én szórakozzak a gyártóval. Sokszor csak a nyűg van vele, főleg ha a gyártónak magyarországi képviselete sincs.

2023. febr. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2023. febr. 2. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!