Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez megbízható táp? (Kérdésed...

Ez megbízható táp? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés

Chieftec CTG55080PB 550W

link: [link]


2011. ápr. 3. 18:16
1 2
 11/11 Dominus Detre válasza:
Nem akarok kötekedni, mert én az elektronikához értek, a pc belső fogyasztásához annyira nem. Én a saját gépemet megmértem fogyasztásmérővel és alapfutáson evett a hálózatról 150W-ot, de akkor alig pár százalékos volt a proci teljesítmény, és ram is alig volt töltve. De ha az elektronika oldaláról közelítem meg a kérdést: Nekem egy 440W Chieftecem van ami 12V-on 168+180 W-ot ad le max. ami összesen 348Wot jelent. Ha veszem a Phenom X4es 125W max prociját akkor ott marad 259 W a többinel. Ha ehhez be akarnék rakni egy GeForce GTX 590 akkor bajban lennék, mert 365 W a fogyasztása. De ha egészében nézem 125+365=490 és akkor nem néztük az 5 voltos részt, illetve nem pörgött fel winyó. De oké, a GTX590 egy brutál HD gamer kártya. Veszek most egy csak szimplán nagyteljesítményű kártyát az 150 W. 125+150=275W amiből 12v esetén 73 W marad. Szóval ha SLIbe szeretnék egy második ugyanolyan kártyát, akkor már kellene a nagyobb táp. És ha megbízható a tápom (márpedig a chieftec az, már 5 éve szolgál kifogástalanul), akkor előre kell gondolnom a bővítésekre. Szóval így nézve igenis indokolt a nagyobb táp. Főleg, hogy az elektronikában mindig mindent ajánlatos túlbiztosítani. Azonkívül mint mondtam magában a pc belső fogyasztásában annyira nem vagyok járatos ezért nem tudom, hogy ahhoz a bizonyos max. fogyasztáshoz milyen körülményeknek kell teljesülniük.
2012. ápr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!