Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újra akarom telepíteni a...

Újra akarom telepíteni a windows xp-t, de a hardware elemek vizsgálata után bead egy kékhalált, ez miért van?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta, hogy memória hiba, a gépben van egy 256mb + 512 mb-os ram, kivettem a 256-ot úgy is ugyan ez, kivettem az 512 és a 256 volt benne úgy is. Akkor ram hiba nem lehet. A gép egyébként működik most is, csak jó lenne újra húzni mert tele van szeméttel, de így nem tudom.
2011. dec. 29. 13:58
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
Ha nem kapcsolja be a csilivili cuccokat, akkor nem hiszem, hogy megunja a sebességét. Amúgy ez a gép XP alatt sem lehet egy szélvész, főleg pár hónap után, miután teleszemetelődött...
2011. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:

húha telepítés alatt kék halál.

Ami kellene: Mit ír ki?

Ami lehetséges hiba: Rossz telepítő lemez.

Esetleg a telepítő lemezen valamelyik illesztőprogram rossz.

ha van a gépedben PCI eszköz (Persze az integráltakon kívül akkor azokat vedd ki és próbáld meg úgy telepíteni.

Előfordulhat hibás DVD meghajtó.

Esetleg karcos lemez ami azt okozza, hogy nem másolja fel rendesen a drivereket és kék halállal válaszol.

Rosszabb esetben ram hiba is okozhatja de ez nem valószínű.

Addig amíg nem tudjuk mit ír addig nem tudunk biztosat mondani.

2011. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
Próbáld egy másik XP telepítőlemezzel ha azzal sem megy akkor tegyél WIN7-et, ha ennyire erőltetik...
2011. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:

Nehogy megpróbáld ezen a gyenge konfigon az win 7 et nagyon rá fogsz fázni egy ennél jóval erősebb konfig is lassú vele nem, hogy ez...

Alapból 1GB ram kell neki nehogy má...

(Előző)

2011. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:

Ja különben a sok szemét is okozhatja újratelepítésnél szokás leformázni a vinyót ha nagyon tele van szeméttel.

(Előző)

2011. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:

"Nehogy megpróbáld ezen a gyenge konfigon az win 7 et nagyon rá fogsz fázni egy ennél jóval erősebb konfig is lassú vele nem, hogy ez...

Alapból 1GB ram kell neki nehogy má...

(Előző)"


Ezt írtam én is az elején - ha végigolvastad volna - csak egyedül maradtam az állításommal 50%-os barátunkkal szemben, miszerint én sem támogatom erre a WIN7-et, csak meguntam vele a vitát és ráhagytam, mert későn jött a segítség (TE)...


" Ja különben a sok szemét is okozhatja újratelepítésnél szokás leformázni a vinyót ha nagyon tele van szeméttel.

(Előző)"


A visszaolvasol erre meg azt írtam, hogy telepítésnél mindegy, hogy milyen és mennyi program volt a gépen, mert ez miatt nem kaphat kékhalált. Telepítéskor csak a telepítő fut az oprendszer nem és a sok sz@ar miatt ami a vinyón van amiatt nem halhat be a gép...

2011. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:

Hogy kiálljak Fehersrac mellett:

1. Telepítéskor az adatok a RAM-ba töltődnek és nem a lemezre, így a már a lemezen lévő fájlok nem zavarhatnak be.

2. 768 MB RAM-mal bedöglene a gép mert nem jutna el odáig hogy kikapcsolja az Aero-t, ami elég jó dolog, de Aero nélkül ugyanolyan unalmas lenne mint az XP, csak lassabb az XP-nél.

2011. dec. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
Amire még senki nem gondolt: Szektorhiba a winyón. Szerintem végig kellene futtatni egy lemezellenőrzést, mert lehet hogy van rajta hibás szektor, és akkor oda nem kerülhet fájl. Ez is egy lehetséges hiba. Mint már mondtuk, jó lenne kipróbálni egy másik XP lemezt, de Win7-et Isten Ments!!!
2011. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:

Fehersrac: Csak azért írtam, hogy ne maradj egyedül egyébként okozhatja mivel a merevlemezre másol és ha azon van egy ugyan olyan fájl (PL driver) és nem tudja felülírni vagy össze akad vele akkor kész a gubanc tehát én ilyenkor a formázást mindig megejtem persze előtte kimentek minden fontos adatot.

Az utolsónak igaza van lehet szektorhiba is HD sentinellel meg kell nézni az megmondja.

2011. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
Gyengébb konfigoknál asszem besem kapcsolva az AERO-t automatikusan. Mert megvizsgálja a hardverkiépítést első boot előtt...
2011. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!