Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újra akarom telepíteni a...

Újra akarom telepíteni a windows xp-t, de a hardware elemek vizsgálata után bead egy kékhalált, ez miért van?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta, hogy memória hiba, a gépben van egy 256mb + 512 mb-os ram, kivettem a 256-ot úgy is ugyan ez, kivettem az 512 és a 256 volt benne úgy is. Akkor ram hiba nem lehet. A gép egyébként működik most is, csak jó lenne újra húzni mert tele van szeméttel, de így nem tudom.
2011. dec. 29. 13:58
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 A kérdező kommentje:

így van, nem jutok el a formázásig. Na ezt dobja:


[link]

2011. dec. 29. 21:11
 32/70 csacsi2 ***** válasza:

Ezért írtam az előbb (nem a legelső lépésnél a formázást) az alábbiakat!


"Szerintem Boot- közben nem lehet túl sok hiba /beállítási lehetőség.


1.)Először szerintem ellenőrizd a csatlakozókat, hátha kilazult. (roszabb esetben cseréld le).

2.)Mozgasd meg óvatosan az eszközöket benne, hátha kontakt hiba (lehet le van csavarozva)

3.)Állítsd be a BIOS -t, (resetáld, ha nem vagy biztos) és a 4.)Boot sorrendet állítsd be. Elsőre azt amiről telepítesz, ne legyen megszakítás kérelem.

5.)Telepítéskor válaszd a formázással -t!

Ha ezek sem jönnek be, akkor valószinüleg a telepítő lemez nem jó, vagy nem kompatibilis.

Legalább is én ezeket csinálnám."

2011. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
OK, de ez az op.rendszer hibaüzenete. Valamilyen hibás beállításra gyanakszok a Bios-ban. Ha nagy gond lenne, akkor angolul adta volna ki. Mellesleg nem futtattál le valamilyen lemezellenőrző progit?
2011. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 csacsi2 ***** válasza:

Szerintem is hibás bios beállítással nem lehet telepíteni! A másik ami eszembe jutott, hogy lehet kell előtte telepíteni (flopy) az alaplapi driver -t (OEM)! Nekem a SATA vezérlőt kellett floppy -ról, hogy tudja kezelni.

De nem összevissza csak sorjában! Bios-mindent lát (legalább is kell neki) Azt be kell állítani, mégpedig az eszközöknek megfelelő beállítással. bios memória kezelés, árnyékolás tiltása egyebek. de lényeges a boot sorrend mégpedig elsőre a telepítő meghajtót!, majd sorban amit már leírtam esetleges fizikai hibánál!

2011. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 A kérdező kommentje:

floppy nem kell, mert ebben az xp-ben már van sata driver.

itt vannak a bios-ról képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. dec. 29. 22:09
 36/70 anonim ***** válasza:
A 3rd Boot Device-nél állítsd be a SATA-s vinyódat. Vagy neke IDE van, ami a második?
2011. dec. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 A kérdező kommentje:
kettő winyó van a gépben, egy 40GB-os maxtor (ez az oprendszeré) és egy 500GB-os samsung (adatok)
2011. dec. 30. 09:39
 38/70 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hogy Enable-ra állítod a PCI IDE BusMaster-t, ha nem megy dobj neki egy CMOS Reset-et.
2011. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
És Sata-sok? Vagy IDE-sek? Nert ha SATA-sok, akkor szerintem az a gond. A Boot sorrendben nem láttam SATA-s meghajtót kiválasztva.
2011. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
Mármint Hard Drive-t kiválasztva. Talán ettől megzavarodott a telepítő mert nem észlelt olyan eszközt amire telepíteni lehet.
2011. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!