Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újra akarom telepíteni a...

Újra akarom telepíteni a windows xp-t, de a hardware elemek vizsgálata után bead egy kékhalált, ez miért van?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta, hogy memória hiba, a gépben van egy 256mb + 512 mb-os ram, kivettem a 256-ot úgy is ugyan ez, kivettem az 512 és a 256 volt benne úgy is. Akkor ram hiba nem lehet. A gép egyébként működik most is, csak jó lenne újra húzni mert tele van szeméttel, de így nem tudom.
2011. dec. 29. 13:58
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 csacsi2 ***** válasza:

Köszi a képeket, csak ettől még nem tudni milyen eszközök vannak a gépedben. Tanácsos lenne az öszes felesleges eszközt kárttyaolvasó satöbbi lehúzni a telepítésig , hogy az az EGY merevlemez legyen amire telepítesz ( hangkártya, videokártya természetesen marad)

Bios tippek:

-Nyomj egy F6 -ot hogy álljon alapra a bios, majd save és exit, a boot sorrended jó, ha az Ide -re telepítesz.

-A Primary master -t állítsd be a merevlemezt és slave -nak a CD -t. [link]

Egyebek

-S.M.A.R.T -t kapcsold ki, ne ugorjon át szektorokat

[link]

-Boot To OS/2 és OS/2 WARP (nem tudom milyen opciók vannak de az OS/2 Nem xp rendszerű tiltsd Lényege a memória detektálás.

- Az advanced -ben kell legyen egy Shadowing és RAM Cacheable ezeket tiltsd le (bocs én nem taláűltam a képeken)!

-Quick Boot tiltsd le, mert ilyenkor nem keresi az eszközöket és lehet hogy ezért nem talál valamit!

-System BIOS Cacheable tiltsd

2011. dec. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
A System Bios Cacheable-t minek tíltsa? Mit csinál?
2011. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 csacsi2 ***** válasza:

Előző válaszolónak igaza lehet ezért visszatérek az előző válaszomhoz, ha SATA -ra telepítesz, előbb a vezérlőt kell feltenni, hogy lássa a bios, különben nem ismeri fel a telepítő! Ezt flopy -ról szokás.

Keresd meg a lemezt amit a gépedhez kaptál kell leírás legyen róla. Ezeket (ilyeneket, vagy valami hasonló, kell legyen egy leírás) a fájlokat kell megtaláld a lemezen és másolnod egy floppyra:

[link]


Ez a tippelgetés addíg fog menni míg le nem írod a géped pontos paramétereit (pl aida64), mivel nem lehet tudni semmit az eszközeidről!

2011. dec. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
Mégvalami ha SATA-s a winyó, a S.M.A.R.T.-ot ne tíltsa le.
2011. dec. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 csacsi2 ***** válasza:
Mert nem szükséges, hogy beírja magát a BIOS ROM cache-elését az L2 cache -be amenyiben a BIOS shadowed létezik. Amit szintén célszerű kikapcsolni. Viszont tényleg csak tipp, de kifogytam így látatlanba (lsd előző hsz.)
2011. dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 csacsi2 ***** válasza:

Te most működő rendszerbeállításokat javasolsz, pedig telepítési beállításokat kellene!

A smart -igen jó, amenyiben van egy működő rendszer, addíg meg minek hagyjon ki szektorokat a lemezen és minek küldjön teljesítmény adatokat?!

2011. dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
Jogos. Szerintem tényleg ki kellene próbálni a CMOS Reset-et, aztán pedig végső esetben hardwer-cserélgetést. Magyarul kell egy haverod konfig.ja és szépen sorban mindent egyesével lecserélni hogy megtudd, mivel van a baj. Szal RAM ki, haverodé be. Ha nem működik, tovább. Vinyó ki, haverodé be, és így tovább.
2011. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:

szerintem egyik winyó se satás:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. dec. 30. 12:08
 49/70 anonim ***** válasza:
Igazad van, IDE-sek. De a hardwercserélgetést majd ki kell próbálni szerintem. Ha hardweres a gond, akkor így rájössz majd hogy mivel van a gond.
2011. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
Nincs véletlen két eszköz egy kábelen? Mert a képeken nem nagyon látszik. Mellesleg talán nem tartozik ide, de a gép vázzában áram van és kárt tehet az a néhány vezeték amelyik szabadon lóg a belsejében és hozzáér az aljához, vagyis a vashoz. egy papírlapot nem ártana alátenni.
2011. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!