Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újra akarom telepíteni a...

Újra akarom telepíteni a windows xp-t, de a hardware elemek vizsgálata után bead egy kékhalált, ez miért van?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta, hogy memória hiba, a gépben van egy 256mb + 512 mb-os ram, kivettem a 256-ot úgy is ugyan ez, kivettem az 512 és a 256 volt benne úgy is. Akkor ram hiba nem lehet. A gép egyébként működik most is, csak jó lenne újra húzni mert tele van szeméttel, de így nem tudom.
2011. dec. 29. 13:58
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 A kérdező kommentje:
úgy lesz jah, felteszem ezt az sp2-es xp-t, majd lehúzom frissítésként az sp3-at.
2011. dec. 30. 18:41
 62/70 anonim ***** válasza:
Mert az úgy nem jó az integrált sokkal jobb.
2011. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
Pontosan, az integrált jobb. Kérj kölcsön egy meghajtót és kész. Örülök hogy megoldódott a probléma. Szépen elhúzódott... Egész nam rossz volt a kedvem, mert nem tudtam hogy mi a baj, pedig egyszerű volt, aztán egyszer csak hoztak egy P3-as gépet hogy dobjam helyre. Én még olyat nem láttam! Te Atya Úr Isten! Egy az hogy több éves és miliméteres por volt benne, de mikor megtisztítottam látszottak a hardwerek. Akkor is az volt hogy: Atya Úr Isten! Olyan volt mént egy régi mechanikus gépezet belseje. Nem tudtam hogy sírjak vagy röhögjek. Mikor helyrevágtam, úgy nézett ki mint újkorában és azt is észrevettem hogy nincs benne VGA foglalat. Láttatok már ilyet? Mellesleg 128 MB RAM van benne és még nem tudom hogy milyen magyar nyelvű op.rendszert tegyek rá amit elbír... Na jó, ha probléma megoldva akkor B.U.É.K. mindenkinek!!!
2011. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:

P3 ra valami szutykosan lebutított XP-t vagy win 98-at ha aszt akarod, hogy menjen mint atom... :D

Amúgy neked is.

2011. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
Win XP SP3-at tervezem, remélem megbírkózik vele. Win 98-at most egyáltalán nincs kedvem leszedni. A legjobb a dologban hogy 128 MB RAM-mal már elég régi gépnek számít, pláne ha DDR1-es. Azért még a belseje tűrhető, nameg elég jól néz ki, mint egy nemrégi gép. Amúgy meg rájöttem: van benne egy foglalat, csak nem tudtam hogy mi az mert nem volt elválasztó fal a foglalatban, így sem AGP-s sem PCI-Express-es. De alá van írva hogy VGA, vagyis nehéz lenne bele kártyát venni, viszont a tulajdonosnak csakis dokumentumok kezelésére kell. Azért Microsoft Office 07-est nem tennék rá. Na nem aj, holnap kiderül...
2011. dec. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 A kérdező kommentje:

na most a másik itthoni géppel van gond, nézzetek be:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__25..

2011. dec. 31. 14:20
 67/70 anonim ***** válasza:

Simon Richard:

Tegyél rá Ubuntut (pl. 10.4) és LibreOffice-t. Azért érdekes, hogy egy nyolc éves IBM Thinkpad kiváló állapotban, de mindössze 80 MB-vel és P3-as processzorral hibátlanul működik. (Kukából mentve). Az igaz, hogy Intel az alaplap, de lejátssza a videókat (igaz, lassan, kockázva), de a GNOME nagyon szépen kezeli a fotókat, akkuja rossz, hálózatról megy. Libre-t tettem rá, nincs vele semmi gond. Azért az sem mindegy, ki gyártotta annó azt a P3-st.

2011. dec. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
Már mindegy, XP van rajta és eldöcög vele.
2011. dec. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
Uccsó:Én virtualboxban használom az xpt és a 98at
2017. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:

Jó reggelt utolsó. Szerinted 6 év után mihez kezd az infóval??


Ja és volt a gépében 700MB RAM. Na ehhez pont passzol a virtuális gép :)

2017. szept. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!