Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kb.1 hónapja kezdtem el a...

Kb.1 hónapja kezdtem el a hardverekről tanulni, de hogy lehetne ezt gyorsítani?

Figyelt kérdés

Szóval el kezdtem tanulgatni ezeket itt GYKn, 1 hónap alatt nulláról felhoztam magam a minimális szintre, már tudok összepakolni nem csak kompatibilis, ha nem optimális gépet is, egyszerűbb fogalmakat is megtanultam. Szerintem kissé lassan haladok, bár ebbe nem vagyok biztos. Sok ismerősöm ajánlotta a prohardver néven futó oldalt, de be kell vallanom, a cikkek nagy részénél semmit se értek, és még a szótárazás se megy. Esetleg van valami ötlet, vagy várjak, szépen lassan jön ez?

Másik felvetésem. Sok válaszoló neve nincs kint, de ettől független megkérdezném. Sok válaszoló van itt, szerintetek, akiknek kint van a neve azok közül, ki a legjobb szaktudással rendelkező? Tanulás szempontból persze, hogy kire figyeljek esetleg jobban oda.



2012. máj. 24. 22:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%
Wikipedia, először tanuld melyik periféria mit csinál, hogy működik, aztán tanuld meg hogy az egyes fogalmakat a perifériákhoz. Aztán kezd el nézegetni ezeket az oldalakat.
2012. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Panda Péter ***** válasza:
71%
prohardver. fórumozz. keress, olvass és kérdezz.
2012. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
63%
Mindig azt nézegesd, ami érdekel. Mondjuk új vga vagy cpu-ról teszteket. ÉS szépen lassan minden adatnak utána nézel, mi mit jelent, mire való, észre sem fogod venni és tudni fogod ezeket a dolgokat.
2012. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%

az alap dolgokat wiki-n is megnézheted (főleg az angol cikkeket), szinte naprakészen fenn vannak a legújabb technológiák, azok leírásai, mi mivel függ össze. ha elég időt szánsz rá, elég sok mindent megtudsz onnan, és egy-két hónap múlva már nyugodtan olvasgathatod a PH cikkeit

itt gyakorin meg egyszerűen a %okat nézd (esetleg a toplistával karöltve), nem véletlenül van az kitalálva :)

2012. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
60%

"itt gyakorin meg egyszerűen a %okat nézd (esetleg a toplistával karöltve), nem véletlenül van az kitalálva :)"


Ne már, a válasz arány inkább a népszerűséget mint a szakértelmet, míg a toplista az aktivitást jelöli, egyik se függ össze a hozzáértéssel.


Kérdező én is csak azt tudom mondani, hogy ott a PH!, a annak fóruma se viccből van, ott is lehet kérdezni az adott dologról.

2012. máj. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Igen, épp ez az, eddig is így csináltam, de néha még a fogalom magyarázatát se volt könnyű felfogni. Azt viszont bevallom, eszembe se jutott, hogy a fórumot is olvassam, jó hogy mondjátok. :)
2012. máj. 24. 23:05
 7/28 anonim ***** válasza:
68%

Hart:

mondj egy jobb megoldást, azon kívül, hogy felsorolsz 2-3 nevet... oké a gyakori gárdája nem ér fel egy PH fórummal, de a semminél azért mégis jobb, és az értékelési rendszer mégis ad legalább valami minimális tájékoztatást a válaszolókról...

2012. máj. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
66%

Jobbat nem hiszem, hogy tudok mondani, de a % rendszer, ahogy a toplista is szart se ér. Persze mondhatnám at, hogy egy hsz-ből kitűnik, hogy az írója érti vagy hülyeséget beszél, de ezt egy laikus nem tudja megállapítani, ez kilőve. A % rendszer meg azért badarság, mivel rengeteg válaszoló van akinek az arány 70 körül vagy jóval alatta van, és attól még nem feltétlen lesz hülye, sőt láttam már 90%-ban hasznos válaszadótól is orbitális baromságot, meg 40!-ostól is kitűnő érvelést.

No meg te könnyen "beszélsz" 81 :)

2012. máj. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Fiúk/lányok, most az én idióta kérdésem miatt nem érdemes összeveszni, oké? Hagyjátok a fenébe inkább.
2012. máj. 24. 23:24
 10/28 anonim ***** válasza:
50%
abban tényleg nagy hülyeség, hogy simán feltápolhatom magam ezoterikából, aztán mehetek a sztech/tudományok rovatba trollkodni :) és az össz%om így is az egekben lenne :)
2012. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!