Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kb.1 hónapja kezdtem el a...

Kb.1 hónapja kezdtem el a hardverekről tanulni, de hogy lehetne ezt gyorsítani?

Figyelt kérdés

Szóval el kezdtem tanulgatni ezeket itt GYKn, 1 hónap alatt nulláról felhoztam magam a minimális szintre, már tudok összepakolni nem csak kompatibilis, ha nem optimális gépet is, egyszerűbb fogalmakat is megtanultam. Szerintem kissé lassan haladok, bár ebbe nem vagyok biztos. Sok ismerősöm ajánlotta a prohardver néven futó oldalt, de be kell vallanom, a cikkek nagy részénél semmit se értek, és még a szótárazás se megy. Esetleg van valami ötlet, vagy várjak, szépen lassan jön ez?

Másik felvetésem. Sok válaszoló neve nincs kint, de ettől független megkérdezném. Sok válaszoló van itt, szerintetek, akiknek kint van a neve azok közül, ki a legjobb szaktudással rendelkező? Tanulás szempontból persze, hogy kire figyeljek esetleg jobban oda.



2012. máj. 24. 22:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%
Én azt mondom, se PH, se Wikipédia, se fórum. Ha teheted, inkább kezdj el játszadozni igazi alkatrészekkel. Építs gépet, telepíts oprendszereket, állítgasd őket ide-oda, kísérletezz. Tapasztalatból jobban lehet tanulni. Persze olvasgathatsz is, de ne az legyen az elsődleges.
2012. máj. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Játszadoznék én, ha lenne mivel :)

Persze a szoftver berhelés már okésabb, azt könyebben vissza lehet csinálni.

2012. máj. 24. 23:35
 13/28 Panda Péter ***** válasza:
72%
ehj kedves kérdező, hát 1 hónap alatt nem jött le, hogy a politikát meg a vallást leszámítva itt tudnak kialakulni a legvéresebb viták? :D
2012. máj. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Annyit tudok, hogy a politika témakörét itt kerülni kell. Persze az egy hónap alatt láttam itt is vitát, de kiemelkedően durva egy se volt. Természetesen én se láttam minden kérdést, pedig szeretem a vitákat, azokból lehet jókat tanulni.
2012. máj. 24. 23:50
 15/28 anonim ***** válasza:
70%

Prohardver, ipon, pcworld, és hasonló oldalak, cikkek, fórumok.


Nem árt ha rendelkezel alap angol tudással, és némi guglizási képességgel, angol tesztekből általában több van, és van ami mondjuk 10-20 oldalban kifejti a dolgokat.


Meg fogékonynak kell lenni rá, nekem is van olyan, hogy értem mit akar a kérdező, de mondjuk nem tudok pontos választ adni, ezért pár órán át teszteket, fórumokat olvasok, és ha megvan a megoldás, megmondom neki.


Mondjuk sztem a kérdések fele 2 perc guglizással megválaszolná magát és nem kellene a kérdezőknek ide írni.


%-ok tényleg nem adnak érdemi visszajelzést sajnos, mert részemről is 1-2 válasz politika kategóriában, rögtön vagy 20% mínusszal járt 1 nap alatt :D

2012. máj. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Annyi viszont lejött, hogy a számtek része elég népszerű a gyknak, persze jó értelembe, nem úgy mint a szerelem-szex kategória.
2012. máj. 24. 23:52
 17/28 Panda Péter ***** válasza:
78%
ohhó, pedig Hart cimborával volt már részünk pár "véres csatában" igaz az már régebben volt...
2012. máj. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem úgy csináld, hogy csak egy hardver irányába mész mész rá (pl videókártyák) és PH!-n olvasgathatsz, de esetleg logout számtech cikkek között szokott lenni leírás, hogy mi hogy működik.ÉN mondjuk sosem tanultam így, ahogy te, egyszerűen csak nézegettem, ki mit ír, és kb összekötöttem, mellesleg énis pár hónapja tudtam meg, hogy magyarul mit jelent a pipeline... (Nem értettem mit hadobálnak a fórumon azzal, hogy '16 futószalagos csak le van tiltva 6' mostmár értem...:DD Pedig csak rágugliztam wikin.)
2012. máj. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 zsomkovacs ***** válasza:
65%
És csak hogy a kérdés második fele is valamennyire le legyen fedve: a jelenlegi top10-es lista a kategóriában egész jó. A százalékokat viszont tényleg ne nézd. Pontosan tudom, Hart miért kampányol ennyire ellene: bár nem mondja ki, de ő itt az egyik legjobban hozzáértő, a maga 53%-ával. (Amúgy örömmel látom, hogy ennyire feljött, láttam már 45%-on is.) Fogalmam sincs, mit követett el, én még egyszer sem láttam hülyeséget írni több, mint egy év alatt. Felteszem, olyan válaszolóknak írta meg az igazságot, akik tulajdonképpen nem akarják tudni - ezzel elég sok százalékot lehet veszteni. De Panda Péter is nagyon jó, gépösszeállításban pedig mostanában Alex1111 és flr jeleskedik. Persze van még bőven, aki itt nagyon ért hozzá, de mindenkit sajnos nem tudok felsorolni. A kimaradtaktól elnézést kérek.
2012. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

06:31

Nem lenne rossz, de kissé fura lenne szerintem ha videokártyákról sokat tudnék, de processzor téren sehol se állnék :D


Még egy kérdés:

Én mindenkinek zöldet nyomtam, ki pontoz itt le mindenkit?

2012. máj. 25. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!