Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért Mac vagy akármelyik...

Miért Mac vagy akármelyik apple termék? Mégis miért veszi pár ember?

Figyelt kérdés

Néztem notebookokat például. Macbook pro több mint 600 ezer forintért, és olyan alap gép, hogy az hihetetlen, pl 512 gigás HDD.. ezért az árért már nagyon is elvárhatnánk még egy egy terrás SSD-t is.. meg láttam gyenge processzor, ram és videókártya.. 600 ezerből már veszek 2 nagyon komoly laptopot, vagy számítógépet minden tartozékkal együtt.. hiába, hogy operációs rendszerben elvileg jók.. de hardwerben nagyon gagyi és irracionálisan drága (ez az én meglátásom)


következő az Iphone (mondjuk a 4s) ami tudotmmal a legjobb iphone a piacon jelenleg..

140 ezertől kezdődnek de még az is baráti ár nagyon..

ott van például a samsung galaxy s3, vagy még egyéb okostelefon, és ezek mellett messze alul marad az iphone szinte mindenben...


Itunes? minek? netről akármelyik számot INGYEN lelehet szedni.. még is ki az aki fizet is ezért?


Most a kérdéssel nem az a célom, hogy az apple rajongókat felhúzzam.. de most komolyan, mi a jó ebben? még ha a pénz nem is számítana szerintem akkor is xar az összes apple termék a többihez képest.


Tehát a kérdés: mi az ami miatt mégis veszik az emberek?



2012. júl. 19. 01:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Sok kielégítő választ hallottam.


Tényleg ez lehet, hogy "nekem ájfonom van én vagyok a menő" meg aki azt írta, hogy szeretik ha az orra alá dugják készen a dolgokat, és nincs saját véleményük vagy akaratuk hanem követnek egy "divatot" egy kultuszt.


Az Itunes-ról most, hogy még kipróbáltam még rosszabb véleménnyel vagyok.


Beírtam egy pár NAGYON ALAP, de régebbi előadót: (Dr Alban, Fun Factory, Culture Beat, 2Unlimited, Masterboy, Dj bobo, The Who, Dire straits, Creedence Clearwater Revival, Heart, Tom Petty) sorolhatnám...


Ezeket nincs olyan ember aki nem ismerné.. sokukra még ki sem dobott eredményt amikor beírtam.. csak az ilyen legújabbakat ismeri az Itunes-hogy lady gaga, nicki minaj, pitbull.feat....


A minőség itt is kétséges, mert ha akarom én akár 300 fölötti bitsűrűséggel is leszedem akármelyik számot, a fizetésről meg annyit, hogy aki tudja az fizesse ki.

Egy magyar átlagfizetés ennek nagyon nagy határt szab. És igen 200-300 ft.. egy számért rengeteg. Nekem a telefonon több mint 300 szám van pl,ezek szerint az értékük 90 ezer forint lenne...


Na meg a szabadság az ami nagyon fontos szerintem. Én nem tudnék egy olyan gépért pénzt adni amiről tudom, hogy megköti a kezeim.. nem rakhatok rá zenét csak az itunesról.. nem játszhatok rajta... külön OP rendszert kéne használnom, hogy a legtöbb programot tudjam használni..


Néztem az Iphone 4S-t... nincs benne FM rádió??? na ez már több a soknál... ezért az árért.. áá.. a leg alapabb telefonokba is van.. anyukámnak vettem a media marktban egy nagyon alap nokia telefont, 4700 ft volt és abban is volt FM rádió..


Meg hallottam, hogy valaki telefonált volna az Iphone-val csak nem tudott mert ahogy fogta a telefont, nem volt térereje.. írt egy levelet Steve Jobs-nak, aki csak annyit válaszolt neki, hogy fogja másképp..


Már nem azért de én nem tudok egy olyan telefont sem az iphonon kívűl amivel ne tudnék akárhogy telefonálni.. Nekem Samsung Wave 1-em (S8500)-am van. Ezt akárhogy letakarom, lemegyek pincébe.. bebújok ott a szigetelt lift aknába.. akkor is bőven van annyi térerő, hogy gond nélkül telefonáljak vele.. de az eddigi összes telefonommal így volt, egy Iphone-val meg szabad ég alatt, valamilyen módon kézben tartva sem? Egy majdnem 200 ezer forintot érő "telefontól" ez nagyon kevés.


Szerintem az Iphone, vagy bármelyik apple termék inkább egy státusz, hogy "én megtehetem, hogy vehetek ilyet" és tényleg nem az ár-érték arány, vagy a használhatóság a cél, hanem szerintem az Apple használók élvezik azt, hogy beletartoznak egy közösségbe, ahol beszélgetnek az új funkciókról, Airdrop meg az egyszerűbb megoldásokról, összekötik egymás gépeit.. stb.. és elkülönülnek az átlag felhasználóktól.

2012. júl. 19. 15:55
 12/21 anonim válasza:
100%

több dolog is elhangzott amivel egyetértek és mégtöbb amivel nem.


a macbooc pro, macpro, imac pro. ezeknek benne van a nevében hogy kiknek és mire tervezték és arra a legtökéletesebb megoldás is: professzionális felhasználásra, nem arra hogy a menőző hülyegyerekek netezzenek, skypeoljanak meg facebookozzanak rajta, hanem kreatív munkákvégzésére. nézd meg a világ legnagyobb/legjobb/legelismertebb zenestúdióit, grafikai stúdióit/filmstúdióit, stb mindenütt mac-et használnak és nem véletlenül. a komolyabb cégeknél nem szempont hogy az irodában a dolgozók státusz gépen dolgoznak-e vagy olyanon ami működik-e. én garfikus vagyok egy multinál és macpron dolgozom, és tudok rajta dolgozni. de megnézném melyik pc lenne képes több gigás fájlokkal szaggatás/lefagyás nélkül dolgozni egy raszteres vagy vektoros grafikus programban. és itt nem arról van szó hogy apple fan vagyok és tűzzel vassal védem, hanem hogy sok ember azért vesz termékeket mert megtehetik, nem azért mert szükségük van rá. otthon windowsos laptopom van és egy 25.000 Ft-os samsung telefont használok, ami egy alap készülék, de nincs is többre szükségem.


a szabadsággal kapcsolatban annyi hogy azok akik azért vesznek pc-t mert nem szeretik hogy meg van kötve a kezük és bele akarnak nyúlkálni, azok ha kell ha nem újra is telepítgetik az egész gépet pár havonta. nekik ez a szórakozás, mert nincs életük. a macet megveszed oprendszerrel és gyakorlatilag nem kell hozzányúlni. meg ha a jóemberek össze vissza pakolgatják a pc-jüket mindenféle netről szedett-vedett programmal akkor az bizonyos idő után úgyis tönkre vágja az amúgy is gyenge lábakon álló windowst. linuxot nem ismerem ezért nem is mondok róla véleményt.


arról nem tehet az apple hogy sok olyan vesz iphone-t aki csak arra használja h lefényképezze magát a tükörben és a képet feltegye a facebookra, de ilyeneknek a samsung galaxy s 3 sem való, mert azt sem használnák ki, + épp a szabadság miatt, hogy könnyedén bele tudnak nyúlni még szét is barmolják mert nem értenek hozzá. nem azért kell megvenni valamit mert ennél-meg annál láttam és tök menő, de ezt a legtöbben nem fogják fel hanem beveszik a propaganda rizsát. de ezek veszik meg használhatatlan blackberry-t vagy a többi olyan telefont és egyéb terméket amelynek a legtöbb funkcióját nem használják ki.


"Meg hallottam, hogy valaki telefonált volna az Iphone-val csak nem tudott mert ahogy fogta a telefont, nem volt térereje.. írt egy levelet Steve Jobs-nak, aki csak annyit válaszolt neki, hogy fogja másképp.. "

ez nyilvánvalóan egy hibás készülék volt, nem értem erre mért nem jött rá. egyik kollégámnak van egy 3 éves iphone 3-ja. gondolta lecseréli és vett egy samsung okostelefont. onnantól kezdve nem lehetett elérni. órákkal később kapta meg az sms-eket, nem csörgött ha hívták. mindezz 1-2 nappal vásárlás után kezdődött. néhány nap után visszavitte és mindenféle kifogásokat kerestek, de semmit nem voltak hajlandóak tenni érte, azonkívül hogy elméletileg bevizsgálták és hibátlannak találták a készüléket. most ott tart hogy van egy alig használt 2 hónapos telefonja amivel nem lehet telefonálni. próbálja eladni nagyon áron alul (nem sok sikerrel) és ismét a 3 éves iphone-ját használja és megfogadta ha valaha telefont cserél csak iphone-t vesz. ja, a fogyasztóvédelem meg csak széttárja a kezét mert ott a papír hogy a telefon hibátlanul működik.


"Amúgy vannak olyan emberek akik szeretik készre szerelve megkapni a dolgaikat. Én nem vagyok Apple párti, de megértem azokat akik azt választják."

Igen, ők azok, akik nem akarnak gondolkodni, nincs saját véleményük és az kell nekik, hogy mindent az orruk alá dugjanak készen, mert nem tudnak választani, kell valaki, aki megmondja nekik, hogy mit csináljanak. Sokan vannak ilyenek, ezekből él az Apple, de sajnálom az ilyen embereket. Nekem egy ennyire zárt rendszer nem szimpatikus."

abba belegondoltatok hogy vannak olyan felhasználók akik nem sz@rakodni akarnak a géppel hanem mondjuk használni. nem hiszem el hogy ennyire be vagytok szűkűlve. nem azért ennyire zárt az apple termékek rendszere hogy a felhasználó szabadságát korlátozzák, hanem hogy zökkenőmentesebben működjön. ennek a velejárója a szabadság korlátozása. de rengeteg felhasználó van aki bizony gondolkodik, de nincs rá ideje/kapacitása/türelme (vagy egszerűen csak nem értenek hozzá) hogy egy meglévő készüléket még otthon belenyúlkálva turbózzanak. ők azok akik azért vesznek valamit mert használni akarják, nem azért mert azon élvezkednek hogy mennyire bele lehet nyúlni.


írtátok itt hogy más platformokra is vannak már programok melyek az iphone funkcióit képesek ellátni, de ezeket a programokat legtöbbször nem a telefont és a nem az androidot fejlesztők készítették és nyilvánvaló hogy egy külső program több hibalehetőséggel járhat az egész rendszerre vonatkozóan, mint azok a programok melyeket együtt fejlesztettek ki az oprendszerrel, szóval az apple-nél nagy hangsúlyt fektetnek a kompatibilitásra.


az itunes-ról annyit, hogy amit ezzel ráteszel az ipododra/iphoneodra azt le is fogod tudni játszani. sokszor hallottam és velem is előfordult hogy pl mp3 lejátszásnál egy másik platformon ilyen üzenetet kaptam, hogy nem lajátszható formátum, vagy hibás fájladatok. és ilyenkor töltheti le az ember újra, míg itunesnál másolás közben kibuknak az ilyen és hasonló hibák. az hogy minek venni meg egy zenét ha ingyen le lehet tölteni egy elég érdekes felfogás. bár a zene drágasága a zeneipar hibája, de azzal hogy ingyen töltöd le a zenét azzal az előadót is károsítod. ez és a jogsértés egy elég komoly dolog. nem véletlen hogy pl amerikában kemény pénzbírság vagy még durvább büntetés jár az ingyenes/illegális zeneletöltésért. ott és a jobban élő országokban általánosan megszokott hogy fizetnek a zenéért. és bizony eljön az idő hogy itt is rendőrök fognak érted jönni mert letöltöttél 1-5-30 gigányi zenét. bár itt ennek köze van a korrupcióhoz és millió más probléma van az országgal, de van ahol komolyan veszik a jogsértést és ez lenne a normális.


visszakanyarodva ahhoz hogy mért vesznek az emberek apple termékeket. nos ott az ipod, ami a legelső inteligens zenelejátszó volt. arról nem is beszélve hogy a legtöbb gyártó lejátszói 256, 512 megabájt, meg 1 gigás memóriával rendelkeztek amikor az ipod már 4 meg 8 gigás verziói is kaphatóak voltak és mire a többi gyártó jött ki a 4-8 gigás lejátszókkal, addigra ott volt az ipod 60-160 gigás verziója. persze ez is annak jó aki zenét akar halgatni, nem pedig annak akinek az a zenehalgatás hogy naponta cserélgeti a zenéit a lejátszóján. nekem 60 gigás ipodom van és kb fél éve nem kötöttem gépre. mert minden rajta van amit bármikor szeretnék hallgatni.


az apple mindig is úttörő volt, és van akinek ez is vonzó lehet, ami miatt érdeklődik a termékei iránt.


szóval kétoldala van az éremnek. sosem vennék iphone-t mert nincs rá szükségem és otthonra sem vennék mac-et mert nem tudnám kihasználni, de ha munkában pc-n kellene dolgoznom fél óra után felvágnám az ereimet. és ha meg tudnék élni a zenélésből és mondjuk nyitnék egy stúdiót, akkor mac-et vennék, mert oda az a tökéletes megoldás.

2012. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
31%

"azok akik azért vesznek pc-t mert nem szeretik hogy meg van kötve a kezük és bele akarnak nyúlkálni, azok ha kell ha nem újra is telepítgetik az egész gépet pár havonta. nekik ez a szórakozás, mert nincs életük"


Aha. Tehát ha érdekel a rendszer belső működése, ha szeretem testre szabni a dolgaimat és mindent a saját ízlésem szerint alakítani a gépemen, akkor no-lifer vagyok. Jó tudni.

Mellesleg: PC NEM EGYENLŐ Windows! Ezt felejti el a sok MAC-user. Linuxon dolgozom és évek óta nem kellett újratelepítenem, annak ellenére, hogy rendesen beleturkáltam. Működik és nem köti meg a kezem. Nem mellesleg volt Windows XP-m is, ami 5 év használat után sem lassult be, nem döglött meg. Aki ért hozzá, annál egy windows is megy évekig. Átlag windows user persze hülye a géphez, tönkre is teszi hamar.



"nem azért ennyire zárt az apple termékek rendszere hogy a felhasználó szabadságát korlátozzák, hanem hogy zökkenőmentesebben működjön. ennek a velejárója a szabadság korlátozása."


Akkor miért nincs egy "hülyebiztos" verzió, amit nem tudnak elbarmolni, meg egy "normális" amit a hozzáértők tudnának venni?


"az apple-nél nagy hangsúlyt fektetnek a kompatibilitásra. "

Mármint arra gondolsz, hogy az Apple csak az Apple-el kompatibilis? Pl. nagy nehezen a telefongyártók egységesítették a töltőt a micro-USB képében, de az iPhone-on persze muszáj saját csatlakozó.



"az apple mindig is úttörő volt"

Sok tekintetben valóban. Nekem viszont nagyon nem tetszik, hogy mindenféle dolgot (pl. multitouch) levédetnek, hogy utána pereskedhessenek, elég mocskos magatartás, gyűlölöm az összes ilyen céget. És igen, az sem tetszik, hogy túl sokan akarják majmolni a MAC designját, ők is abbahagyhatnák. Akinek a MAC tetszik, vegyen MAC-et!


Azzal egyetértek, hogy grafikai munkára és zenére a MAC nagyon jó. Erre sem a Windows, sem a Linux nem igazán alkalmas.

2012. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

itt végülis akkor sok dologban egyet értettünk, de.


"Linuxon dolgozom és évek óta nem kellett újratelepítenem, annak ellenére, hogy rendesen beleturkáltam. Működik és nem köti meg a kezem. Nem mellesleg volt Windows XP-m is, ami 5 év használat után sem lassult be, nem döglött meg. Aki ért hozzá, annál egy windows is megy évekig. Átlag windows user persze hülye a géphez, tönkre is teszi hamar."

a probléma az hogy a legtöbb felhasználó csak átlag felhasználónak számít és egyben nem is ért hozzá, de ezt te is nyilván tudod. a felhasználók kb 5% az aki úgy tud belenyúlkálni hogy ne vágja haza, de ők meg azok akik vagy programozók, vagy nagyon érdekli őket a dolog és utánaolvastak, vagy pedig az évek + a rutin. viszont a maradék 95%-nak önkéntelenül is arra lenne szükségük hogy meg legyen kötve a kezük. nekik kell a hülyebiztos rendszer, még ha nem is fogadják el. vagy pedig ne háborogjanak ha a hozzánemértésük miatt elszáll a rendszer. nyilvánvalóan többen piszkálnak bele a rendszerbe mint ahányan értenek hozzá.


"Akkor miért nincs egy "hülyebiztos" verzió, amit nem tudnak elbarmolni, meg egy "normális" amit a hozzáértők tudnának venni?"

a többi gyártó sem csinál hülyebiztos verziót, akkor az apple miért csináljon belepiszkálhatót?


"Mármint arra gondolsz, hogy az Apple csak az Apple-el kompatibilis? Pl. nagy nehezen a telefongyártók egységesítették a töltőt a micro-USB képében, de az iPhone-on persze muszáj saját csatlakozó."

úgy tudom hogy az apple-nek is át kell majd térnie a micro usb-re. de ha már itt tartunk az apple volt az amelyik minden termékéhez egy csatlakozót tervezett hogy az ipod töltövel tudd az iphone-t is szinkronizálni stb. szóval ez az egységesítés lényegében az ő ötletük volt, csak nem egy meglévő csatlakozót választottak hozzá, hanem sajátot terveztek. és ez persze még akkor volt, amikor a többi gyártó saját készülékeinek különböző modeljeinek is változott a csatlakozója. nehogy már az új nokiát is azzal lehessen tölteni mint az előzőt... ha elbarmolódik a töltő nem tudom használni a régit, vegyél újjat. ez volt pár éve, és ha nem kötelezik őket az egységesítésre valószínüleg még mindig azzal szednék a pénzt ki belőlünk hogy minden modelre különböző csatlakozókat raknak, hogy még egy rohadt headsetet se lehessen 2 különböző modellel használni.


a többiben meg egyetértünk :)

2012. júl. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

trendi.


A legnagyobb rivális Samsung ugyanannyiért jobbat és sokkal többmindennel kompatibiliset ad nagyobb választékban.


Pl hányféle Apple telefon van? 5-6? És Samsung? 500-600?


1988-ban talán 1989-ben, nem is emlékszem már, vettünk egy 2kazettás Samsung magnósrádiót Ausztriában. A kis vacak sztereó egyező hangminőségben szólt a nevenincs minihifinek is nevezett a kis sztereónál 6-szor nagyobb hangfalakkal rendelkező music centre-rel.


Ahogy akkor is mondták: Samsung, az életrekeltett technológia.


A mostani Galaxy S3 telefon messze felülről előzi az ugyananyniért árult iPhone 4S-t.

Nagyjából a Galaxy S2 egyezik tudásban az előbb említett Apple telefonnal, de az S2 kb 25%-kal olcsóbb általában.

2012. júl. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
4%

engem amúgy azemberek iPhone-hoz való hozzáállása idegesít.

Már nem azt mondják, hogy "A telefonom" vagy "a mobiltelefonom", hanem azt, hogy "az IPHONE-om", ami nekem felvágásnak tűnik, hogy "nekem IPHONE-om VAN ÁM!"

2012. júl. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"a szabadsággal kapcsolatban annyi hogy azok akik azért vesznek pc-t mert nem szeretik hogy meg van kötve a kezük és bele akarnak nyúlkálni, azok ha kell ha nem újra is telepítgetik az egész gépet pár havonta. nekik ez a szórakozás, mert nincs életük."


Jól hangzik, csakhogy a valóságban teljesen láma userek is évekig használják probléma nélkül a Windows-t. Ma már az újratelepítés sem szükséges.


"de megnézném melyik pc lenne képes több gigás fájlokkal szaggatás/lefagyás nélkül dolgozni egy raszteres vagy vektoros grafikus programban"


Ez meg hardver függő.


"abba belegondoltatok hogy vannak olyan felhasználók akik nem sz@rakodni akarnak a géppel hanem mondjuk használni. "


Ez relatív, mert én mikor Macet használtam fél évig munkahelyen, mert azt kellett iPhone-ra fejlesztésnél, nekem inkább az volt a szarakodás, pedig tértem anno át Windowsról Linuxra is, ami tized akkora szívás sem volt.


"nem azért ennyire zárt az apple termékek rendszere hogy a felhasználó szabadságát korlátozzák, hanem hogy zökkenőmentesebben működjön. ennek a velejárója a szabadság korlátozása"


Az a durva, hogy ezt meg is eszitek ti Apple fanok. Mert addig érthető, hogy csak ellenőrzött programot lehessen szedni, de mondjuk mp3-nál ez egyértelműen arról szól, hogy mindenért fizessél. Nem, ezzel önmagában semmi gond, hogy mindenért fizessél, ellenben ezt úgy beadni, mint hogy a zökkenőmentességet biztosítja, nevetséges. Ugyanez igaz pl. arra is, hogy a bluetooth csak 2 iPhone között működik.

2012. júl. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"és ez persze még akkor volt, amikor a többi gyártó saját készülékeinek különböző modeljeinek is változott a csatlakozója. nehogy már az új nokiát is azzal lehessen tölteni mint az előzőt... "


Az ne zavarjon, hogy a Nokia töltő úgy 10-15 évig egységes volt, míg meg nem jelent a vékonyabb változat...


"szóval ez az egységesítés lényegében az ő ötletük volt, csak nem egy meglévő csatlakozót választottak hozzá, hanem sajátot terveztek."


Ez gigaLOL... Ha nem érzed miért...

2012. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Az Apple munkagép. Baromira nem arra van csinálva amire itt MO.-n a legtöbben használják, hogy facebookon lógnak vele éjjel nappal.


Ha megnézel egy akármilyen komolyabb stúdiót, legyen az filmstúdió, zenestúdió, vagy 3d-s tervezőcéget, ilyesmiket, kivétel nélkül Apple gépeket használnak.


Azért mert stabil, és az op. rendszer sokkal de sokkal jobban van optimalizálva egy adott apple harverre, mint egy windows vagy egy linux. Sokkal kisebb az erőforrásigénye az op. rendszernek és a programoknak, emiatt nem is kell alá akkora hardver. Ennek következtében baromi kevés energiával is beérik, nem kell akkora hűtő a processzorra, ez miatt kisebb helyen is elfér, arról nem is beszélve hogy szinte problémamentesen fut (nem 100%-osan problémamentesen, de huszad annyi gond van vele mint egy windows-al). Ha pl. egy windowst is tudnának úgy optimalizálni egy adott hardverre mint egy apple-t, akkor windows alá is elég lenne fele akkora hardver mit amik mostanában mennek, és még gyorsabb is lenne.


De továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy egy mezei átlagfelhasználónak hülyeség az apple gépek, és mégegyszer hangsúlyozom, az apple munkagép.


Egyébként az a beszólás, hogy valakinek a Windows XP 5 év használat után sem lassult be, az kizárt, olyan nincs. Elég sokat foglalkozok a számítógépekkel, tehát tudom hogy hogyan tartsam karban, de én legkésőbb fél év után már újrarakom a windowst, mert egyszerűen annyira belassul, legalábbis az én szememben. Egy mezei felhasználónál aki meg minden hülyeségre rákattint, 2-4 hét alatt annyira meg bírja fogni, hogy az már számomra használhatatlan. Te most vagy kamuzol evvel az 5 éves XP-vel, vagy egyszerűen annyira nem veszed észre a különbséget egy régi rendszer, és egy új között.


Ezt mind úgy írtam hogy jelenleg Windows 7-et használok, soha nem volt még Mac gépem, de már volt alkalmam huzamosabb ideig kipróbálni.



A telefonokra meg hülyeség itt kitérni. Szintén az van mint a Windows vs. Mac-nél. Az androiddal is az a gond hogy baromi sok telefonra rárakják, de egyikkel sem 100%-ig kompatibilis, és ott kezdődnek a random kilépések, a beakadások, fagyások, hasonló, és itt is amiben alulmarad az iphone, az a hardver, és? Minek bele túlméretezett hardver, ha csak zabálja az akksit és felesleges. Pár esetben pl. a processzorokat direkt lebutították kb. 200mhz-el, mert nem kellet neki akkora, és csak feleslegesen ette az akksit.



Itunes. Én pl használom, és a kedvenc zeneszámaimat meg is vettem ott. Pedig nem vagyok annyira eleresztve anyagilag, de ami normális ZENE! (és most nem a mai divathülyeségekre gondolok) azért én hajlandó vagyok pénzt kiadni. De ki az akinek kellhet még? Pl.: a barátom DJ, jár normális fellépésekre, és csak hivatalos forrásból beszerzett zeneszámokat használhat fel ugye. Mennyivel könnyebb már kártyáról fizetni, letölteni, és a winchesterrel elbattyogni az artisjust-hoz a matricáért, mint lemezboltokban koslatni utána.


Alkottál az Apple-ről egy véleményt, oké, ez szubjektív, valakinek tetszik, valakinek nem, isten ments hogy én bármiről is meg szeretnélek győzni. DE...


Ha meg már ingyen töltesz le zenét, akkor már nehogy neked álljon feljebb hogy létezik fizetős hivatalos megoldás is ahhoz, hogy hozzájuss, és még hőzöngesz hogy miféle létjogosultsága van ennek. Ez a beszólásod baromira kiverte a biztosítékot.

2012. júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Te most vagy kamuzol evvel az 5 éves XP-vel, vagy egyszerűen annyira nem veszed észre a különbséget egy régi rendszer, és egy új között."


Egy szóval nem mondtam, hogy 5 év után is ugyanolyan gyors volt, mint friss állapotában. Olyan tényleg nincs. De nem is lassult használhatatlanságig. A login tényleg sokáig tartott, de utána teljesen jól működött. Ja, nem futott rajta mindenféle baromság a háttérben, csak egy kis erőforrású tűzfal meg a driverek. És persze kikapcsoltam az összes fölösleges szolgáltatást. Gond nélkül tudtam 4x-es sebességgel DVD-t írni, miközben a háttérben FTP-ről töltöttem és egy 640x480-as XVID videót néztem. Mindezt egy Pentium 3-on, 512MB rammal.

A laptopom is 6 éves lesz idén, még nem kellett újratelepíteni az XP-t és teljesen használható sebességű.

A hozzá nem értők max. pár hónap alatt olyan szinten belassítják, hogy egy start menüt előhozni két perc. Én nem telepítek mindenfélét, nem játszok, nem vírusozom össze a gépet, hanem az eszemet használom: ezért nem döglik meg fél év alatt a rendszerem. Ha nem hiszed, a te bajod.

2012. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!