Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két wifis "routert" szeretnék...

Két wifis "routert" szeretnék összekötni vezetékkel, az egyik TP-LINK TL-WDR4300, a másik Airlive WD5460 AP, a TP-LINK-re van kötve a net 5460-as várja az ip címet a DHCP szervertöl, de nem kap minden érték 0! Mit kellene átállítanom hogy müködjön?

Figyelt kérdés
A TP-LINK-en csatlakoztatásnál egy darabig villog a LAN 2-es ledje de egy idö után már nem, DHCP client listben csak két telót lát, meg a számítógépet, 5460-ast Gateway módra állítottam, és a LAN 2-es portja a wan port ebben az esetben, modemmel összekötve müködött úgy osztotta a netet, most is de csak a jelét internetet azt nem, ez most kifogott rajtam, légyszi aki tud segítsen! Udvarra szeretném kipakolni a netet! Köszike

2013. jan. 16. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért kell a két routert összekötni? Nincs elég szabad port?
2013. jan. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
2013. jan. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Reseteld le az airlivet és tegyed AP Router módba lan1-be dugva a netkábelt..
2013. jan. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2 kb fél méter vastag vályogfal kifog a routeren ezért akarnám airlive-ot udvarra tenni, jo lenne a repeat funkcio is biztos de a vezetékes az csak vezetékes kapcsolat es igy teljes ertekü netem lehet az udvaron is, a vezeték amugy van vagy 20-25 méter hosszú, padláson menne airlivehoz és onnan kb 1 méteres koax kábellel az antennához ami az udvaron van! Úgy tudom minél rövidebb a koax annál kevesebb a jelveszteség.
2013. jan. 16. 10:57
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Változtasd meg az Airlive AP alap IP címét 192.168.100.252 -ről 192.168.1.2. -re

A Wi-Fi mód sima AP legyen és különbözzön az SSID és a Wi-Fi csatorna a TP-link -től. A DHCP szerver ne legyen bekapcsolva (úgy tudom ez gyárilag sincs). Ez azért kell hogy az hogy a AP -ra Wi-Fi vagy vezetéken kötött eszköz a TP-Link -től kapjon IP címet. A TP-Link beállításain nem kell változtatni. A TP-Link -ből jövő kábelt a LANx -ből az AP -ba LAN1 -re kösd. Ennyi. Ez után működnie kell.

2013. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!