Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon magas a processzorom...

Nagyon magas a processzorom CPU hőmérséklete. Mitől lehet? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Túl magas a processzor CPU hőmérséklete. Mi a teendő?

Leszedtem a hűtőt a prociról és leszedtem a pasztát róla, majd újra pasztáztam kicsit sok lett rajta ezért kb 60-70 C mozgott a hőmérséklete ezért szét kaptam és leszedtem róla elég sokat oly annyira sokat ,hogy most 20sec után leállt, túlmelegedett. Raktam rá egy picivel többet megint ez a helyzet volt. Megint egy picivel többet raktam rá most jó, de megint 57-63C megy ALAPból ha nem fut semmi. Játszani nem merek mert leállna!

Eddig jó volt. 55 fölé soha nem ment! Mi a okozza a bajt ? Mi a teendő?

proci ventilátor 1600-2300között pörög.

Full Tiszta minden. Az oldala le van szedve.

Intel Celeron 2.93Ghz

Hűtőről egy kép: [link]


Srácok segítsetek. Eddig nem volt ezzel probléma ,most meg szinte használhatatlan.



2013. márc. 21. 22:31
1 2
 11/17 Osynho ***** válasza:
Mind a 4 pöcök teljesen benn van a helyén? Tehát a hűtő fixen áll a procin? Mert lehet, hogy nem fekszik fel rendesen és azért melegszik. A paszta nem számíthat ennyit.
2013. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Egy full olcsó 279ft-os fehér , semmi extra de kb ugyan ez volt rajta mert a száraz cucc is fehér volt. Levegős? nem tudom ,holnap feltétlen megnézem .Nem poros.Rendszeressen kivan takarítva , ráadásul a hűtőt 2hete fújtam ki kompresszorral. A vírus kizárt Avast internet securitym van. Nem domború már azt is néztem ,de lehet holnap rávetem magam egy 1000 smirgli papírral.

Egy álló ventilátor van a hűtőmtől kb 30cm-re ,de még így se megy 50 alá (terhelés nélkül).

A kép ,bocsánat. [link]

2013. márc. 21. 23:03
 13/17 csacsi2 ***** válasza:
Lehet holnapra egy kicsit szikkad a paszta így "nem forr fel".
2013. márc. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Chello ***** válasza:

Ja igen a lapban is legyenek szorosan a keret lábai.


Olyasmire gondoltam, hogy a lap vagy proci alatt valami szennyeződés netán feszültséget vezet egy másik pontra ahova az nem kell.

A kondik láthatólag (már amennyire látszik) nem púposak.

Fehér paszta nem emel csak pár fokot, ha nagyon sok van rajta, de annyit igen.


Polírral nagyon vigyázz.

Csak réteget szedsz le pár kb,ezredek a prociról, század a hűtőnél. (Persze ezt így nem tudod csak mondom, hogy alig)

Mindenképpen kell vmi garantáltan sík lap. Ha nem billen meg, mert ügyes vagy akkor egybe fényű felületet kapsz. Látni fogod ahogy elkezded, hogy ahol szedi ott más a fénytörése.

1200.es is lehet ha puha aluminium és nagyon visz az 1000.

Néhány mozdulatonként megnézed. Legjobb, ha a szélein az él nem gömbölyödik ill élesedik.


Ugyanezt finoman a proci kupakon is elköveted.

Nagyon finoman, nagyon lassan, és minden 5 kör után letörlöd egy újabb tiszta papírzsepire a port róla.

A végén is átnézed a széleit.

(Nem fújsz ezek alatt nagyokat, mert száll a fémpor)


Lejön közben a felületkezelés a rézről ezért utánna gyorsan bekened és többé nem hagyod kenés nélkül , mert azonnal oxidál és akkor megint polír..


A problémád ettől függetlenül fennál, de ez amugy is kell és legalább vmennyire tudod használni míg próbálkozol.


Én prescott 3-as ht esetén elértem egy réz talpú alu hőcsövessel a maximum 45 fokot minimum 32 asszem annyi volt az alja és ez 3500-on ment feszemelés, ha volt automatikus volt.


Ma az e5400 egy tiszta low alu hűtővel

nem ment még 45 fölé 2x4ghz és 1.4 v mellett, de ebben van ne fűtsön, ha nem muszály funkció :). (talán azért sem)

2013. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Srácok, nagyon szépen köszönöm a gyors és részletes válaszokat.

Kiszedtem az alaplapot és látszott ,hogy az egyik fele a hűtőnek nem volt rajta a procin....tehát ez volt a baja!

Amint ezt rögzítettem a hiba megoldódott, nem megy 55C fölé. Alap 46-48C.Ez azért tűrhetőbb.

Még egyszer köszönöm mindenkinek!!!! Rendesek vagytok! :)

2013. márc. 22. 12:13
 16/17 Osynho ***** válasza:
Egyértelmű volt, hogy ez a baja, ezért is írtam. :) Jártam már hasonlóan én is. Nagyon gagyi egy a 4 pöckös intel felfogatás.
2013. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
háát én nem igazán értek az ilyen dolgokhoz :D , de hála nektek megoldódott :D
2013. márc. 22. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!