Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Athlon X4 860K gyári...

AMD Athlon X4 860K gyári hűtővel miért 85 fokos mikor játékban sem vagyok? Nem lett húzva.

Figyelt kérdés
nem, nem veszek jobb hűtőt mert más azt mondta így is jó neki a processzor

2015. jún. 10. 00:12
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

A többi program is ilyen hőfokokat ír?

Ventilátor pörög rendesen? Emeli a fordulatot?

A cpu venti csatlakozóra van rádugva?

Szedd leba bordát, rakd fel újból, másik pasztával.

Takarítsd le a mostanit, és egy borsószemnyi pasztát rakj a processzor közepére.


minden program, igen.

venti pörög, biztosan ahogy kell neki.

"Emeli a fordulatot?" ezt nem értem bocsi.

a cpu venti rá van dugva alaplapra, ha nem lenne nem is pörögne. (más csatlakozót nem nagyon látok, szóval szerintem jól csinálták)

nincs pasztám..

2015. jún. 10. 15:29
 22/34 HUN_Sector ***** válasza:

Ha nem éget, nem lehet 85 fokos. Egy 60-65 fokos felület is égési nyomokat okoz már az emberi bőrön.


Mindenesetre első körben csinálj valamit a házad szellőzésével. Szedd le az oldallapot és járasd úgy, nézd meg mennyi lesz az érték. Ha ugyanazt mutatja, akkor lehet érzékelő hiba is. Az újrapasztázást, amit javasoltak érdemes megjátszani.

2015. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
csak nem hibás ez a ..... pasztám meg nincsen, ismétlem. meg nem is nagyon akarok a gép alkatrészekkel "játszani" mert még én b*szok el valamit..
2015. jún. 10. 15:38
 24/34 HUN_Sector ***** válasza:
Akkor ellenőrizd a ház fal nélkül s hőmérsékletet működés közben.
2015. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
levettem ház oldalát, cs 1.6 75 fox kb max, de most mit mondjak, p*csa játék :D
2015. jún. 10. 16:24
 26/34 anonim ***** válasza:

én levenném a hűtőt, és megnézném, hogy van-e rajta egyáltalán paszta.

Ha van, akkor vissza. Mivel most lett összerakva a gép, így baja nem lesz.

De ez így nem normális.

2015. jún. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
szerintem se normális. csak azt nem értem miért nem tud valaki tökéletes munkát végezni? a pofám leszakad hogy "hibásan"/rosszul adják át a vevőnek amit rendelt..
2015. jún. 10. 17:06
 28/34 anonim ***** válasza:

Én el tudom képzelni, hogy nincs a borda alatt paszta, bár elég nehezen (egyrészt PCX-nél rakták össze gondolom, másrészt gyárilag is rajta van a paszta a bordán).

Hát nem okoz égési sérüléseket a borda, ha 85C-on megy a gép, de azért érezhetően forró az ujjaidnak.

Na, hát én a következőket tudom javasolni:

1. Először is nézd meg hogy forró-e az a nyomorult borda, vagy nem. Ha langymeleg, miközben 70-80 fokot mutat, akkor a szenzor lehet a rossz.

2. Szedd le a CPU-Z-t, és nézd meg, hogy hány Volt feszültséget mutat terhelve, terheletlen. Mivel ezek széjjel vannak feszelve, ezért iszonyatosan melegednek. BIOS-ba belépve tudod csökkenteni a feszültséget, amit kap. A fogyasztása kb. négyzetesen függ a feszültségétől.

(Pl. 7850k ugyanúgy 95W TDP, plusz van benne még egy GPU is, mégis kevesebbet eszik; vagy az i5 lejjebb, ami 84W TDP-jű)

3. Veszel pasztát és újrapasztázod, vagy írsz a PCX-nek hogy vizsgálják meg-csinálják meg vagy küldjenek pasztát ingyen(az olcsóbb nekik, gyorsabb neked), mert szr.

4. Egy rendes paszta van vagy egy ezres, szóval ennyi erővel már meg is veheted a hűtőt 3000-ért valami helyi boltban, amit elsőnek írtam. A gép is csendesebb lesz, és nem kell vele még napokig szívnod. Ha egy normálisan működő gép nem ér meg ennyit..

5. Hallgasd meg a ventilátort, hogy terhelésnél felpörög-e a fordulatszám rendesen. Speedfan-ban is nézd meg a ventilátor fordulatszámát.

6. Szerezz be a házba egy 12 centis ventilátort hátulra, vagy hagyd nyáron leszedve az oldallapot.

7. Az alaplap is lehet hibás, bár ezt így típus meg élő tapasztalat hiányában nehéz lenne megmondani.

2015. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

1: langyi kb.

2: nehézkes megnézni mert egy sz*ros cs 1.6 se megy jól mert a windowsom is egy nagy rakás .. amit a szomszédtól kaptam. most töltök egy másikat (win 7 helyett 8.1) és nincs kulcsom, loaderezek de ez nem lényeg.

3:saját kezemmel egyenlőre hozzá se akarok nyúlni nehogy az legyen, ÉN b*sztam el..

4:ezen gondolkozok még

5:szintén nehézkes megnézni..

6: az megint hangos lenne.. gépház oldala megoldható..

7:ez is új.. ASRock FM2A88M-HD+ R2.0 (CPUSocket)

köszi a helpet

2015. jún. 11. 14:43
 30/34 A kérdező kommentje:
2: tudom jó driverek kellenek, de hiába ám.. ezek szerint megint besz*ptam egy vásárlást. na mondom windows 8.1 és majd meglátjuk..
2015. jún. 11. 14:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!