Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a piacon kapható...

Melyik a piacon kapható jelenleg legjobb Gamer PC? Olyat keresek amely a végleges Oculus Rift-et simán viszi és mondhatni az összes nagyobb/kisebb PC játékokat is GOND NÉLKÜL viszi.

Figyelt kérdés

És olyat is keresek amelyben a legfejlettebb technológia van.


Előre is Köszönöm a válaszokat.



2015. jún. 27. 10:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/168 anonim ***** válasza:
előre összerakott Gamer Pc nincs, vagy ha van akkor olcsóbban is ki tudod hozni ha te magad rakod össze.
2015. jún. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/168 A kérdező kommentje:
De én nem értek az ilyen összerakásokhoz. Esetleg tusnál nekem segíteni, hogy ebből és ebből milyen márkájút és melyik verziót vegyem meg? A legjobb alkatrészekből szeretnék összerakni egyet. A pénz az mondhatni nem nagyon számít, én úgy vagyok vele minél drágább annál jobb valami. Remélem segítesz.
2015. jún. 27. 10:26
 3/168 anonim ***** válasza:

"Minél drágább valami, annál jobb."


Ez egy kegyetlen nagy baromság, ezt most felejtsd el. A marketingesek örülnének ha így gondolkodna mindenki, de inkább gondolkodj józan ésszel.

Majd írnak neked egy konfigot hamarosan, de előre összerakott gépet ne vegyél. Mindig a felelőtlenek kezébe van a sok pénz?

2015. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/168 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatot kérdésnek szántad? De akkor mégis én a piacon fellelhető legjobb Gamer PC alkatrészeket keresem.
2015. jún. 27. 10:33
 5/168 |Orfeusz| ***** válasza:

A legjobb nem mindig a legdrágább. Például nem kell a legdrágább processzort megvenned másfélmillióért, mert nem szükséges. A Riftnek leginkább videókártya kell, abból ha ár nem számít akkor 2 gtx980 kell. Márka kb mindegy. Processzor intel i7 4790k, hozzá alaplap, 2x128GB SSD, 2TB HDD, 2x8GB RAM (1600MHz CL9)

Konkrét alkatrészeket nem tudok írni, de ez nagyjából vázolja a képet.

2015. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/168 anonim ***** válasza:

[link]


Plusz még egy-két Titan X, és megvagy. Gond nélkül leszel a következő öt-hat évre very high körül, ha nem borul el a technológia.

2015. jún. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/168 A kérdező kommentje:
A GTX 980-as videokártyánál jelenleg nincs jobb a piacon? És egy Gamer PC házba mennyi ilyen videokártyát lehet beletenni? És a 8GB RAM-nál nincs nagyobb és ebből (RAM-ból) mennyit lehet berakni egy Gamer PC házba?
2015. jún. 27. 11:10
 8/168 anonim ***** válasza:
A GTX Titan X jobb, mint a 980, és nem a háztól függ a RAM, hanem alaplapból, abba pedig fér 32 GB, amennyi a konfigomban van.
2015. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/168 A kérdező kommentje:

És a GTX Titan X-ből mennyi fér el? 1-2 vagy több?

És jobban megéri egy mondjuk 4x8GB RAM-ot venni mint egy 32GB-os RAM-ot vagy 2X16GB RAM-ot?

2015. jún. 27. 11:18
 10/168 anonim ***** válasza:

:D A házba bármennyi belefér az alaplapodtól függ hogy mennyi megy bele. Oké, látom nem értesz hozzá, felvázolom neked, mi-hogy működik.


A gépedbe kell egy alaplap, amelybe az alkatrészeket rakod, és az alaplapon keresztül kommunikálnak egymással az alkatrészek. Az alaplapon vannak a különböző csatlakozók vagy "slot"-ok. Az alaplapi RAM foglalat határozza meg, hogy mennyi RAM modult tudsz a gépbe rakni és az alaplapodtól is függ, hogy mennyit támogat, meg persze a processzortól is, és az is a processzortól függ, hogy mennyi memóriamodult. Lehet az alaplap 4 memória slot-os, ha a processzorod csak 2 modult kezel. :D A gépbe kell egy processzor. 2 nagy gyártó van az Intel és az AMD (Advanced Mirco Devices) Az AMD ugyanazt tudja mint az Intel annyi különbséggel, hogy míg az AMD 8 magon az Intel 4 magon elvégzi ugyanazt. Játékra ha Intel-t akarsz venni akkor i5-ös processzorokat nézz, amelyek 1150-es foglalattal rendelkeznek. AZ intelnél a K jelölés azt jelenti, hogy tuningolható, ez az alaplapoknál körülbelül, általában a Z jelölés. Az AMD-nél az FX6xxx vagy FX 8xxx-es szériákat kell nézni, de ha AMD-t veszel vegyél mellé normális hűtést, mert a gyári nagyon hangos, és az AMD-k ráadásul jobban melegednek. Ezután jöjjön a táp. A tápegység az egyik legfontosabb része a gépnek, hisz ez adja az áramot az alkatrészeknek. Ha meghibásodik a táp, tönkreteheti az egész gépet, szóval ezen nem érdemes spórolni. Hardverektől függ, hogy mekkora tápra van szükséged. A RAM. A RAM egy olvasható és írható memória, amely ha jól tudom akkor a program futtatásához szükséges adatokat tárolja. A RAM-nak jellemzője a MHz és a késleltetés. Az Intel többnyire csak 1333 Mhz-et és 1600 Mhz-et támogat, ennél több felesleges, mert maximum 1600 Mhz-en fog járni. Az AMD processzoroknál már lehet nagyobb Mhz-es RAM-ot venni, ha a processzorban lévő videokártyát használod (APU). A másik a késleltetés, amelyet a CL jelölés "jelent" Minél kisebb a késleltetés, annál gyorsabban bányássza elő az adatokat a memóriából, ez főként renderelésnél, és adatok ki és be csomagolásánál érezhető, játékok közben nem. A merevlemez (HDD) tárolja az adatokat. Innen bootol be a gép indításkor és ez tölti a játékokat be, tehát ez foglalkozik "legtöbbet" az adatokkal. Itt jellemző a méret (minimum 1TB) és a fordulatszám, ami jellemzően 7200 rpm-es. Másik ehhez kapcsolódó még az SSD ami akár 4x gyorsabb a merevlemeznél, mert nincsen benne forgó alkatrész. Ennek hátránya, hogy meg van határozva az élettartama, hogy mennyi adatot tud írni/olvasni. A másik ami maradt még a GPU, azaz videokártya. Ez kell a játékokhoz. Ennek jellemzője a videomemória, a bitszám, és a GPU és a Memória órajel. a videomemória azt jelenti, hogy a videokártya memóriája mekkora. Pl egy GTA V-hoz Ultra-n ma elkell neki egy 3GB-os memória is. A másik a bitszám. Én anno ezt úgy fogalmaztam meg, hogy minél nagyobb a bitszám annál szélesebb az út amelyen az autók (ezek az adatok) közlekednek. Ma már egy 384 bites kártya ami 3 GB-os memóriával rendelkezik kell a játékok elfuttatásához. Ezt kb nagyvonalúan írtam.

2015. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!