Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali gépet építeni, utazásk...

Asztali gépet építeni, utazáskori hordozásra? Lehetséges? Mini-ITX konfig? Vagy vessem el az ötletet?

Figyelt kérdés

Gyakran utazom, és a mostani laptopom már eléggé gyengélkedik. Nézelődtem az újabb laptopok között, de a teljesítményüket messze lehagyja az áruk.


Interneten, főleg külföldi fórumokon, Youtube-on találkoztam már néhányszor a mini-ITX konfig ötletével, amikor egy régebbi magnó-méretű házba belefér az egész asztali gép. Ez az ötlet hordozhatóság szempontjából elég imponáló.


Lehetséges volna ezt kivitelezni, vagy az utazás kizárt dolog vele? (Főleg repülőgépen). Vagy minden alkalommal szét kéne kapnom ugyanúgy? A monitor-kérdés könnyen megoldódna, erre nem is térnék ki.


Továbbá kérdés, hogy egy legfeljebb 200 ezres mini-ITX gép hozná-e a teljesítményét egy 300 ezres laptopnak?



2016. febr. 13. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, a laptopokban egy nagy probléma van, az pedig a videokártya. i7-es processzort (főleg a legújabbakat) könnyen be lehet passzírozni jelentős áremelkedés nélkül az alacsony fogyasztás miatt. Ugyanez videokártyáról nem mondható el. Ha ezzel kapcsolatos munkát végzel, akkor nem olcsó mulatság a laptop és érdemes itx konfigot összedobni. Ellenkező esetben csak macera lenne vele.
2016. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A laptopok gyenge grafikus teljesítménye pont az egyik ok, amiért felmerült ez a kérdés.
2016. febr. 13. 15:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is attól függ. Alacsony felbontásra (1366x768) GTX950M grafikus vezérlő is ultra beállításokhoz elég ha játékról van szó, amik már 200 ezer Ft-tól kaphatóak. Munkára és nagy felbontásra viszont elég nehéz lesz olcsó laptopot találni. Előbbi esetben én még maradnék a laptopnál, utóbbinál pedig nincs választási lehetőséged, mert lássuk be, csak méregdrága laptopok alkalmasak erre a feladatra. Habár menet közben egy PC nem lesz használható, de a két végpontnál mindenképpen jobban jársz vele.
2016. febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nos, a mostani laptopom 1366x768-as felbontású, de ha váltanék, Full HD-s kijelző lenne a legkevesebb, mert ezen nem lehet semmit se normálisan csinálni, egyszerűen kicsi.


A menetközbeni használat hiánya bennem is felmerült azóta, bár Európán belül ez nem olyan nélkülözhetetlen, hisz a legtöbb helyre 3-4 óra alatt oda lehet érni.

2016. febr. 13. 15:57
 5/11 anonim ***** válasza:

A gondok ott kezdődnek, hogy egy olyan miniITX gép, ami elég erős, az már nem épp hordozható méretű. Csodát tenni nem lehet.


Esetleg kereshetsz egy ilyet:

[link]

[link]

[link]

2016. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A dolog megoldható én már repültem (sokat) ilyen házzal, az még anno ATX volt.


Az lesz a probléma hogy ha a 17x17cm-es alaplapról a 10cm magas videókártya függőlegesen áll akkor a tipikusnak mondható 55x40x20 -as táskába hogy fogsz beférni. Ezért csak olyan ház jöhet szóba ami risert használ hogy a videókártya vízszintesen feküdjön hogy minél vékonyabb legyen a házikó. Eddig stimmt?


Én most elég sokáig keresgéltem neked, de találtam valamit: vessd össze [link] ezt a hátizsákot, 51 x 33 x 10 cm belülről ezzel a [link] házikóval: 377 x 82 x 330 mm . Belefér! Csoda.


Ebből kiindulva: [link]

2016. febr. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ps. Ha megnézed a mindfactory-nál van a Node 202 + 450W tápos változat, az is spórol pár tíz EUR-t.
2016. febr. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Természetesen ez brutálisan lehagy egy apróbb gaming laptopot: asztali kártyákban a GTX 750Ti körülbelül azonos teljesítményű a mobil 960M-el. Az a GTX 960 amit beterveztem neked, annak kevés mobil mása van.


Ha a GTX 750 Ti is elég, akkor [link] itt nézelődjél, külső tápos igazán apró ház. A GTX 750 Ti 60W, az i3 6100 51W, beleférsz egy 160W-os PicoPSU-ba simán. Az EVGA-nak van megfelelő 17 cm-es GTX 750 Ti-je.

2016. febr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hm, köszönöm a tanácsokat. Mindenképp megfontolom az összeállítást is, bár talán egy i5-6400/6500-zal jobban festene.
2016. febr. 15. 14:47
 10/11 anonim ***** válasza:
A megadott 650 EUR-ba az már nem fért bele, ez is csak cipőkanállal...
2016. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!