Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Folyton összeomlik a gép pár...

Folyton összeomlik a gép pár perc játék után. Miért?

Figyelt kérdés

Mostanság vettünk új videókártyát. Cseéltünk rajta pasztát, ahogy a processzoron is. Eddig erre a hibára gyanakodtunk. Aztán gondoltuk, hogy azért omlik össze, mert túl öreg a táp. Az 500W teljesítményű tápot leváltottuk a 420W-s tápra. Még mindig fennáll a hiba, ám most egy 10-15 perc után omlik össze a gépem. Pontos menet: Elindítom a Borderlands 2-t. Játszok egy 10 percet kb. A kép beakad, elmosódik, és a hang is teljesen beakad. Bekapcsoló gombot nyomvatartva, kikapcsolom, majd kis idő multán visszakapcsolva használható megint a gép. Mi okozhatja ezt a problémát? Mennyire esélyes, ha csak a gyári ventillátoraim vannak fent?

Konfigom: 4 GB DDR2 Ram

Asus P5QL PRO Motherboard

Intel Core 2 Q9300 2.50GHZ

Radeon HD 7770 Series 1GB GDDR5 PCIE 3.0

420W Tápegység (Most márkát, típust nem tudok róla írni)



2016. máj. 6. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:

"420W Tápegység (Most márkát, típust nem tudok róla írni)"

nézd meg a táp márkáját utána 98% hogy azt fogom mondani:

"ok dobd ki a kukába és vegyél egy normális minőségi tápot!"


egyébként írd le a tápegység típusát és futtass egy msi afterburnert miközben játszol mert ez eléggé melegedős problémának tűnik.. játssz és nézegess a hőfokokra és amikor lefagy írd le az eddigi legnagyobb hőfokot amit a gép alkatrészei(cpu,gpu) elért.. vagy lehet simán hibás vga-t vettél.. de én cserélnék egy illesztőprogramot is.. az előző illesztőprogramot letöröltétek mielőtt ezt feltettétek?

2016. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"(Most márkát, típust nem tudok róla írni)" Hát akkor nem is fogunk segíteni, mert pont az számít, ha a konfiguráció 200W fogyasztást sem produkál.
2016. máj. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most néztem meg. A Tápom: Delux ATX - 420W P4
2016. máj. 6. 18:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Az illesztőprogramok meg természetesen a legfrissebbek, és letöröltük az előzőt
2016. máj. 6. 18:02
 5/8 A kérdező kommentje:
És ahogy a válaszoló is írta, lemértem a hőmérsékletet. Eddig 61° volt amit mértem CPU-ra, GPU-ra 70°. CPU használat volt elég magas a grafikon szerint, mindig fent volt 90, akár 100% környékén is.
2016. máj. 6. 18:12
 6/8 anonim ***** válasza:
A tápod dobhatod is ki.
2016. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát kizárólag a tápom a hunyó az egészben?
2016. máj. 6. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel.
2016. máj. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!