Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indul újra a gépem 3...

Krisztosz10 kérdése:

Miért indul újra a gépem 3 perc játék után?

Figyelt kérdés

Három napja kezdett el újra indulni , először csak 1 nap egyszer , majd 1 óra játék után végül 3 perc játék után újraindul.

Fél éves a számítógép eddig minden rendesen ment , van benne egy AMD RADEON HD 6800 amire először gyanakodtam mer 90 fok környékén volt mikor megtörtént az újraindítás úgyhogy kipucoltam az egész gépet hátha a letapadt por miatt indul úra , viszont ezután is újraindul pedig a videó kártya el sem éri a 65 Celsius fokot mégis újraindul. Ha ne aj isten eljutok magáig a játékig és látom az fps-emet az teljesen normális " GTA V , Shadow Of Mordor , Watch Dogs" mindegyikben a megszokott 30-40 körüli értéket kapok semmi szaggatás , de 3 vagy esetleg 10 perc utána újraindul a gép , és ha ilyenkor megmozgatom egy kicsit a videókártyát rötön megint.

Mi lehet a gond? van enne Intel Cor I 5 , 8 gb 2400-as ram , egy 700 wattos nem annyira jó márkás táp egység azt is vadonat újan vettem fé éve és idáig semmi baja nem volt.



#számítógép #energia #fps #gép #tápegység #áram #GTA 5 #Watch Dogs #Middle Earth Shadow of Mordor #Vidóekártya
2016. jún. 19. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Proci hőmérsékletét is nézd.

Táp típusát pedig írd le.

2016. jún. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A fél karomat ráteszem,hogy a "700 wattos nem annyira jó márkás táp" a hibás.
2016. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen valószínű a hulladék táp. A tápoknál nem a Watt számtól lesz jobb egy táp. Ez a gép amit leírtál 250w ot fogyaszt max. Nagyon felesleges rá ekkora táp, csak sajnos sokan a számokon túl nem látnak. Egy márkás 400w os táp hosszú évekig elég lesz nagyon bőven. Még 350w os is.
2016. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mekkorát fordult a világ. 1-2 éve mindin itteni szakértő verte az asztalt, hogy új géphez minimum 500-550W-os márkás táp kell, mert az a jövőbiztos. Én már akkor mondtam, hogy a legtöbb egy kártyás rendszerhez 400 dosztig elég. Mára már 350-400W-ost ajánlanak. :D
2016. jún. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen csak most a videokártyákat is sikerült azóta visszafogni. Mivel kezd a technológia a határán lenni, most már inkább finomítanak és pl kisebb fogyasztásra mennek rá. Pl ott volt régen mondjuk az AMD 5850. Na annak 2x6pin tápcsati kellett, míg manapság egy ilyen erős középkategóriás kártya bőven elvan 1 6 pines tápcsatival.
2016. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az még 40nm-en készült és felső kategóriás kártya volt. A mai megfelelője az R9-390, ami szintén nem annyira kis étvágyú, annak rendszerint egy 6 és egy 8 tűs tápcsatlakozó kell.
2016. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

AKYGA 700 WATT , ha jól emlékszem fél éve vettem 11000 forintért , és ezidáig működött rendesen , habár úgy 3 hónapja történt hogy magától újraindult a gép úgy 1 hónapban 2-3 alkalommal és ezt a hibaüzenetet kaptam ilyenkor

"Whea_Unocrrectible_error"

Mivel ezután csak egy sima újraindítás történt majd játszottam a számitógépen vígan tovább több órán át nem tanúsítottam neki különösebb figyelmet. Létezik ,hogy ennek is köze van ehhez?

Valamint leteszteltem az AIDA64 programmal a processzor terhelhetőségét de őszintén nem tudom , hogy mikre jók a kapott adatok , 100% kihasználtság mellett 1 perc utána már elérte a 80 Fokot , de játék közben maximum 60%-on szokott pörögni a processzor.

Sajnos az újraindulás a mai napig megtörténik sőt már a játékok menűéjéig nem jutok el , és ha újraindul nem is képes felállni a gép mert ahogy újraindul , hallom hogy elindulnak a ventillátorok és rögtön újraindul megint.

Létezik , hogy akkor a tápegység a baj ?

Mennyi esély van rá hogy a videó kártya ?

Mert mikor fél éve vettem akkor is egy használt kártya volt , és az AMD RADEON HD 6800 tudtommal nem egy mai darab és nem éppen olyan játékokkal játszottam vele , amikhez elég lett volna " witcher 3 , gta v , watch dogs , crysis 3 " de ezeknél az optimális fps megvolt volt hogy a legtöbb effekt és beállítás ultrán ment 1600x1050-es felbontással.

2016. jún. 20. 23:34
 8/12 anonim ***** válasza:
1 perc terhelés után a processzor 80fok? Akkor a hővédelem kapcsol le. Ki kell takarítani és újrapasztázni a processzorhűtőt. Egyébként a tápot is illik cserélni. Rakat szar az egész. És a géped ha összeszarja magát se eszik 300w nál többet, szóval semmi értelme. Egy jó 400w ost kell venni.
2016. jún. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én már komolyan nem értem mi folyik , ma egésznap próbáltam életet lehelni a gépbe de amint felállt a rendszer beléptem a böngészőbe és úgy az 5. perc használtság után újraindult majd be se akart utána kapcsolni. Azt ma eljátszotta vagy 10 alkalommal mire ráuntam.

Erre most este bekapcsoltam megint újraindult és mérgemben az összes kábelt kihúztam az alaplapból majd visszadúgtam ,és azóta működik a számitógép , 1 óra GTA V után sem indult újra ami azért terheli az alkatrészeket nem kicsit.

Lagg sem volt , túlmelegedés sem , szaggatás sem , és nem indult újra.

Most ilyenkor mi van ? Létezik hogy a táp most megint jó de később megint rossz lesz ?

Mert egyenlőre hozzányúlni se merek a géphez.

2016. jún. 21. 22:40
 10/12 A kérdező kommentje:

Azóta még nem használtam a gépet , majd holnap letesztelem hogy megint produkál-e újraindulást , de akkor ezek szerint egy jó pasztázás a processzornak meg egy jó minőségű táp bele .

Köszönöm Szépen az eddigi ötleteke , megvárom mi fog még történni , bízok az égi szerencsében , hogy egy időre most megjavult "magától" a gép amíg nem veszek hozzá új táp egységet.

2016. jún. 21. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!