Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a francért kapcsol ki mindig?

GZoli12576 kérdése:

Mi a francért kapcsol ki mindig?

Figyelt kérdés

A gépem sokszor csak úgy magától kikapcsol, de számomra érthetetlen, hogy miért. Megfigyeltem, hogy mikor szokta ezt csinálni, azt vettem észre, hogy kizárólag akkor, ha valami olyan játékkal játszok, amihez már úgymond "kell gép".. Ilyen pl. a GTA 5 és a BF 4. Korábban nem csinált ilyet, az utóbbi pár hétben csinálja. Mikor a FIFA 16 fut, akkor soha nem áll le, ahogy sem filmezés, képszerkesztés vagy netezés közben.

Mi lehet a baj?

Előre is köszi az értelmes válaszokat!



2016. júl. 8. 18:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
12-es. Ne terjessz baromságokat! Azt illetően, hogy bugos-e azt ne mint tényt kezeld, hanem mint véleményed, mert nekem évek óta jól működik. Azt illetően is hazudtál, hogy nem mutatja meg az értékeket. Dehogynem. Mutatja, hogy jelenleg hány fokos, a proci, a vga, a hdd és emelett mutatja, hogy melyik volt a legnagyobb és a legkisebb mért érték.
2016. júl. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
A házamon gyárilag egy hűtő volt, de én vettem még egyet. A gyári hátul, amit vettem az pedig az oldalfalon van.
2016. júl. 9. 09:37
 23/34 anonim ***** válasza:

Amint lemegy a terhelés a gépről mert vált arra a programra máris egyből hül a cuccos 5-10 fokot mert a ventiket ilyen hőmérsékletnél közel maximumon forgatja ami azért tud hűteni ha hirtelen 3,6 GHz-ről lemegy 1,8-ra mondjuk és a kihasználtság is 5 % lesz de a venti továbbra is keni neki a levegőt mint én a vajat a kenyérnek.


Továbbá az a program a pillanatnyi értéket mutatja, ezért is nem lehet 100%-os biztossággal használni, max akkor ha van még egy kijelző amire át bírod húzni és a teszt közben figyeled, egyébiránt az MSI jobb mert feljegyzi a minimális/maximális adatokat és ha jól emlékszek akkor a grafikonon 1 percnyi adatot vissza tudsz nézni.

De ha tényleg belerakták végre a min/max cuccost akkor ezt vissza vonom


A bugosságot meg azért mondom, mert használtam én is, aztán első indításánál azt mondta, hogy egyik házhűtő 10000+ RPM-el megy, a CPU-m mínusz akárhány fokos volt, a VGA meg szerinte tüzelt mint a kutya tavasszal azt közben csak 50 fokos volt....

2016. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Akkor ami az oldalán van azt tedd át az elejébe, hogy onnan menjen a "hideg" levegő a VGA-nak onnan a langyos a CPU-nak és a hátsó pedig kifele fújjon.


Valahogy így:


[link]

2016. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Szerintem melegedés nem lehet, mert az kompenzálják a mai gépek cpu lassítással, max fagyás a vége, ha túlmelegszik az alaplapi vezérlő vagy a vga. A terhelés alatti teljes kikapcsolás táp hibára utal. Nem biztos hogy rossz a táp, lehet csak gyenge a géphez. A bf4-et elfogadhatóan futtató gépekhez 500W-ot táp kell. Nekem 400W-os táppal néha el sem indult, csak másodszorra.
2016. júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Kránitz Ádám nekem egy 2011 októberében kiadott verziója van meg szóval nem a tegnapi update.
2016. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

A tápom 550W-os, ez egy Chieftec CTG-550-80P 550W OEM.

Azért furcsa, hogy most elvileg túlmelegszik, mert korábban ilyet nem csinált, már 2 éve használom a gépet. Az oldalsó hűtőt pedig nem igazán tudom áttenni, mert nem egy mérető azzal ami előre lenne rakható.

2016. júl. 9. 13:44
 28/34 anonim ***** válasza:
Az egy egész jó táp egyébként :) Lehetséges csak ki kell porolni.. Fújjátok ki kompresszorral, de a ventilátorokat fogjátok, meg, mert ha nem, akkor eltörnek.
2016. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Akkor először poroljam ki, ha az sem mükszik, akkor vehetek hűtőt?
2016. júl. 9. 13:55
 30/34 anonim ***** válasza:
Igen :) Személy szerint találkoztam olyan géppel ami fel akart robbani :) Alapjáraton a proci 67 fokos volt játék közben lazán elérte a 100-at. Kiporoltuk azóta játék közben is tartja a 60 fokot. Csak rendesen kell kiporolni és nagyon odafigyelni.
2016. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!