Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Átlagos egyetemistának milyen...

Átlagos egyetemistának milyen laptopot ajánlanátok és mit gondoltok arról, amit kinéztem?

Figyelt kérdés

Tönkrement a gépem, és már nem garanciális. Nem vagyok gamer, illetve nem kell tervrajzokat sem csinálnom rajta (orvostanhallgató vagyok). Szóval gyakorlatilag tárgy/vizsgafelvételre kell, internetezésre, max néha megnézek egy-egy filmet HD-ben.

Ezt néztem ki:

[link]



2016. júl. 19. 13:13
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk a kettő Asus közül nekem jobban tetszik, amit én linkeltem. Nem a színre gondolok. A képátlós is túl nagy, meg a Core i3 talán jobb processzor.
2016. júl. 19. 13:51
 12/25 anonim ***** válasza:

Az akku cellák száma szinte mindegy.

A kapacitás nem mindegy, hogy egy cella mennyi energiát tud tárolni.

Azaz mennyi az akkumulátor maximális tároló kapacitása, hány mWh.

Pl. lehet 6 cellás, ha cellánként ~4750 mWh -t tud tárolni, mert akkor ugyan ott van mint egy 4 cellás ami 7125 mWh -t tárol...

De volt régi akkum ami 4 cellás volt és nem csak 28 ezer mWh -t tárolt, hanem 44 ezret, de nagyobb fogyasztása miatt alig 2 órát bírt, míg a mostani 6 órát.

2016. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Igen a Core i3 az tényleg jobb CPU.


Amit belinkeltél az jó, én is vennék olyat.


Muterom a Media-ban vett 70.000 ért Acer-t annyira nem rossz végülis.


De jobb egy Asus szerintem.


Amit belinkeltél az tényleg jó, de mint notebook összességében amit én linkeltem be az jobb.


De mindkét Asus jó választás.

2016. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Tudtam hogy jön egy cella szakértő.
2016. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Szóval ha az akkuról tölthető üzem idő számít, akkor azt is bele kell kalkulálni, hogy mennyi a fogyasztása, mert fele fogyasztás, dupla időt jelent.

Ami nagyon tudja húzni az akku -t a CPU, és a kijelző, illetve amelyiknek van az extra grafikus mag.

2016. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk az akku az utolsó szempont. A legfontosabb -mint írtam- hogy megbízható gép legyen. Jó, tudom, hogy a gyári hibával nem lehet számolni, meg nem fog 10 évig menni, de értékelném, ha nem kéne 3 év múlva újabb gépet vennem, hanem legalább 5-7 évig kibírná.
2016. júl. 19. 14:02
 17/25 anonim ***** válasza:

#14: nem akku szakértő.

Csak azt akartam mondani, hogy mindegy hogy 4-6-8 cellát írnak oda,

az nem mindegy, hogy ezek összességében mennyit tudnak tárolni.

A több cella -nak csak ott van előnye, hogy gyorsabban lehet tölteni, és gyorsabban lehet "leszívni" is, mert nagyobb teljesítményt tud leadni a hardvereknek, azaz nagyobb erőforrásiganyű gépeknél lehet lényeges, hogy kitudja szolgálni, igaz rövid ideig, de a VGA és CPU együttes energia pusztítását.

2016. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"értékelném, ha nem kéne 3 év múlva újabb gépet vennem"

Sajnos fogyasztói társadalomra tervezik a mai hardvereket.

3~5 év egy napi szinten használt gép élettartama.

Plusz, ami most csúcs kategória, az ~5 év múlva közép szintű lesz,

ami most közép szintű az alap dolgokra lesz elég,

ami most alap az elavult lesz és cserére érett lesz.

2016. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, ezért is írtam, hogy nyilván nem tudom majd 10 évig használni, de jó lenne, ha legalább a diplomaosztómig működne, hogy a következő gépemet már "kenyérkeresőként" vehessem meg.
2016. júl. 19. 14:11
 20/25 anonim ***** válasza:

"3~5 év egy napi szinten használt gép élettartama".


Ja, az Acer-nek biztos annyi.


Ezért vettem magamnak Sony-t, bár a Sony befejezte a notebook gyártást. De nagyon jó kis gép.


Azért Érdemes márkásat venni, nem Acer vagy Lenovo-t. Nekem valaki azt mondta a Toshiba is kivonul a piacról.


Ezért vennék Asus-t.

2016. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!