Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor, vagy videókártya...

Processzor, vagy videókártya a hibás?

Figyelt kérdés
Üdv! Lenne egy nagyon régi konfigom, ami egy Q6600-as prociból és egy MSI GTX 650 Ti BOOST-ból, és 8 GB DDR3-as RAM-ból áll. Processzor illetve a foglalat miatt, egyben alaplap is cserét tervezek, ugyanis gondolom aki ért hozzá, tudja hogy nem egy mai gyerek. A videókártya erőssége nekem megfelelő, ugyanis nem akarok minden játékkal Day One, 4K-ban játszani nekem van pár személyes kedvencem amivel el töltöm / tölteném a szabadidőmet, ehhez pedig elég ez a 2 GB-os VGA. 720p-ben. Nos ugye... Ez a proci eddig kissebb - nagyobb nehézségekkel, de elboldogult, egy - két újabb játékkal is. Azonban az általam gyakran futtatott játékoknál problémák léptek fel FPS stabilitás terén. A napokban, 4-5 játéknál is teszteltem, és olyat produkál hogy nézek egy adott irányba, / megyek valamerre aztán hirtelen megállok, akkor ahol 50-60 FPS-nek kéne lennie, ott 3-4 másodpercig csak 40 körül van, és aztán ugrik fel. (Resident Evil 7) Viszont más játékoknál, pedig hasonlóan, csak ott 20 körül mozog szintén pár másodpercig, majd visszaugrik 50-60-ra, ez játékfüggő. Tisztában vagyok vele hogy a processzor őskövület, mindenképpen cserélve lesz viszont eddig ezt nem csinálta és videókártya cserére nincs lehetőségem jelenleg. Ezért kérdezem tőletek, hogy szerintetek ezt a proci csinálja? Úgy tudom ő felel a renderelés és hasonló dolgokért. A kártyát szinte újonnan vettem, a hőmérséklete alapjáraton 21-25 fok, használat közben pedig 48-55. VRAM és Stressz teszten átesett. Semmi problémát nem jelzett. Azért is gyanakszom procira, mert egy - két játéknál már problémát okozott ez. Lassan betöltődő textúrák, GTA 5 esetében nagy sebességnél való vezetéskor durva FPS drop... Watch Dogs-ot se szerette. Ha a proci haldoklik, az még a jobbik eset de szeretném tudni, hogy ti mit gondoltok erről? CPU csere mindenképpen esedékes, de ha Isten ments a kártyának lenne baja akkor azt szeretném előre tudni. (Ja, és tápegség biztos nem.) Köszönöm!

2017. ápr. 16. 16:49
 1/2 cicka04 ***** válasza:
Szerintem a cpu lezs gyenge. Nekem is fellép hasonló jelenség pedig az én gépem viszonylag új: i3 4130, gtx 960. Egy erősebb processzorral stabilabb fps számokat érhetsz el, mert az jobban ki tudja hajtani a vga-t.
2017. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképpen cserélve lesz, csak eddig nem csinálta és megilyedtem hogy a szeretett 650-emnek van baja. Köszönöm a választ, még azért meg hallgatnám egy - két ember véleményét.
2017. ápr. 16. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!