Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 napos pc-ben elromlott a PSU?

2 napos pc-ben elromlott a PSU?

Figyelt kérdés

A gépem (vadiúj, 2 napos) első nap tökéletesen működött, aztán tegnap váratlanul magától leállt. A géphez kapott tápkábellel utána be se tudtam kapcsolni, majd kiprobáltam egy régivel, azzal beindult, de azzal se bírta sokáig. Talán az áramtalanítás miatt indult be utána, ebben nem vagyok biztos.

Utána olyan is volt, hogy magától kikapcsolt, de újra is indult.

Létezik hogy a PSU romlott el egy vadiúj gépben, vagy valaki találkozott már hasonlóval?

És az úgy oké, hogy megvárom hogy még1x elmenjen, és akkor küldöm vissza gariba, szóval lehet hogy ez csak valami itthoni probléma(régi gép sose ment el ugyanerről a forrásról), vagy most rögtön vissza kéne küldetnem?



2017. dec. 3. 10:37
1 2
 11/16 MGéza ***** válasza:
Szóval egybe gépet vettél? Akkor megbontás nélkül a komplett konfigot vissza kell vinned és opcionálisan válassz másik tápegységet. Melyik boltban vetted?
2017. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Pcbolt.eu, a házat nem bontottam meg, csak egy windowst tettem fel meg pár programot.

És vajon nem lenne érdemesebb a 14 napos visszavételt választanom, mert igazából az se 100% ugyebár hogy a táp rossz(most hagytam egy kicsit járatni megnyitottam a bongeszot meg a lolt és megint elment, csak az segitett ha a gépen lévő kikacsológombot lenyomtam 0-ra majd vissza.)

2017. dec. 3. 12:34
 13/16 MGéza ***** válasza:

Egyébként nem baj ha rajta hagyod a windows a licenszed attól még megmarad neked. Mennyiért vetted? Ha ár-érték arányban drága volt akkor vidd vissza egyben, de szerintem a bolt kifogásokat fog keresni. Szóval ha nem megy akkor rakass bele másik tápegységet, jobb minőségűt. Mondjuk ezt:

[link]

2017. dec. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 MGéza ***** válasza:

Ez az? Tulajdonképp nem rossz konfig, de a tápegységet cseréltesd benne. Ram sem ártana még, 4Gb nem sokra való manapság, bár pont LoL futtatására bőven elég.

[link]

2017. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igen, ez volt az:) Tudom hogy kellene még az a 4 gb ram, de sajnos most ennyi volt a keret(igy belefért az i3 7100as a g4400 helyett), később ramot úgyis könnyű venni bele.

Amúgy köszi a helpet, akkor megpróbálok egy tápot cseréltetni benne, hátha az megoldja a problémát, bár még mindig furcsak számomra hogy hogy tud bármiféle új táp random leállásokat produkálni.

2017. dec. 3. 13:26
 16/16 MGéza ***** válasza:
Nyilván a legolcsóbb hulladékot tették bele, nincs ebben semmi fura. Örülj, hogy nem vágta haza a komplett konfigodat, amíg nincs benne normális ne is erőltesd hogy ne legyen baja.
2017. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!