Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megérné az olcsóbb ramot...

Megérné az olcsóbb ramot venni és OC-zni kicsit?

Figyelt kérdés

Ryzenhez lesz, tehát számít ugye valamennyit.


Tehát 1. ram:

[link]


2. ram:

[link]


Alapvetően a 2.-kat akartam, viszont egy ismerősöm túlad a gépén, és az 1. féle ram van neki, 40-ért ideadja. Novemberi, de mondta nyugodtan futtassak memtestet meg amit akarok, 3 nap használat után elég fizetnem.


Tehát ha az elsőt venném így használtan, és OC-znám CL14 2133Mhz-ről Cl15 2400Mhz-ra az jobban megérné?


Tudom CL15 minél nagyobb annál rosszabb, de a másik CL15-ös ami eredetileg 2400Mhz, és nem akarom túlhajtani.


2018. febr. 10. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Tökömnek neked ram OC, napi 24 órában rendert akarsz futtatni vagy mi?! Mert amúgy az életben nem fogsz különbséget tapasztalni.
2018. febr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondom még egyszer Ryzen.
2018. febr. 10. 10:38
 3/6 ThodEE GoD ***** válasza:

[link]


A CL14 2133MHz 0.52nanosecundummal lassabb mint a CL15 2400MHz kb ugyan annyit lehet nyerni az órajel emeléssel mint az időzítés csökkentésével, vedd meg 40ért és még marad is némi pénzed :)

2018. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És érdemes 2400Mhz cl15-re húzni vagy felesleges?
2018. febr. 10. 12:26
 5/6 ThodEE GoD ***** válasza:

Az nem tuningolás hogy az egyiket növeled a másikat csökkented , az egy helyben topogás.

Az a tuning hogy megtartod a CL14et, mert ugye minek rontanál rajta ha már gyárilag adja, és megnézed hogy ilyen időzítés mellett mekkora a legnagyobb elérhető frekvencia amihez tudsz adni elég feszt és tudod hűteni is :)

2018. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Erre gyakorlatilag lehetetlen választ adni.


Ahány gép, és ahány alkatrész, annyi eltérő eredmény. A jelenlegi Ryzen generáció érzékeny szinte mindenre, kezdve a memória típusától, a memórián lévő chip típusán át, egészen az alaplapig. Lehet, hogy egy nagyon jó konfigurációt fogsz összeválogatni, de lehet, hogy minimális tuning esetén is gondjaid lesznek.


Annyit tudok segíteni, hogy tapasztalataim szerint, nagy általánosságban jól tuningolhatóak a HyperX DDR4-es moduljai. Nekem például egy 2*8GB-os Savage kit van, ami ezt tudja:

gyárilag: 2133MHz, CL15-15-15-36 CR2 1.2V

tuningolva: 2800MHz, CL12-14-14-28 CR1 1.35V


Mint mondtam, ez nem szentírás, simán lehet, hogy amit te veszel, ennek a közelébe sem fog érni, de az is lehet, hogy még jobb is lesz.

2018. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!