Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítsen valaki! Gigabyte...

Tiblz kérdése:

Segítsen valaki! Gigabyte GA-970A-DS3P FX (Rev.2.1) + AMD FX-9590 együtt, hogy fog működni?

Figyelt kérdés

Támogatottsággal minden rendben. Utána olvastam, a fogalalat passzol. Viszont az alaplap csak 4+1 fázisú.

Milyen problémákat okozhat ez? Esetleg lap csere nélkül, hogy lehetne megoldani?



2018. febr. 22. 15:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Passmark szerint olyan sokat nem hoz a konyhára a nagyobb FX, jó lehet a 8350 is. Azonban a lapod sem oké 4+1 fázis esetenként kevés, a 8350 is köhögni fog benne, tehát azt is cserélni kellene.


Komplett platformváltás Intel 1150, 1151?

2018. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Első sorban munkára épül a gép. Intelt már használtam, szeretném az AMD-t is kipróbálni. A 9590 számomra ismeretlen volt eddig, most látom, hogy igazából mennyi baj van vele. Viszont szeretném ezt a cpu-t életre kelteni, mert látom, hogy a lap igazából sz*rt se ér amit vettem. :/ Esetleg a 9590-hez milyen lapot ajánlanátok?
2018. febr. 22. 19:23
 13/24 anonim ***** válasza:

[link]


Itt vesézik a srácok, nézz rá, de itt is az van, hogy mennyit ér...kipróbálni és végén eladni deficitesen.


Bármelyik Intel Haswell, Skylake stb. i5,i7 jó lehet helyette, az i7 az biztos, de az i5 teteje is megfogja. És azok elmennek 15K-s lapban, és stock hűtővel, harmad annyi fogyasztással.

2018. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Egyenlőre ott tartok, hogy van hűtő, ház, ram, táp, a 9590-es proci, meg egy hamisan infárlt oldal miatt vásárolt 970a-ds3p fx alaplapom. magyarán majdnem meg van építve a gép csak a processzor és alaplap kérdéssel vagyok elbizonytalanodva. amit linkeltem oldal :

[link]

Szerepel rajta a lapom, emiatt vásároltam. Viszont mindenki mondja, hogy még egy fx 8350 is megfingatja a lapomat. Szóval a felállásnál szeretnék maradni, AMD-nél szeretnék maradni, de megoldás kellene a rendszer működéséhez.

2018. febr. 22. 19:47
 15/24 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtató megoldást szeretnél, tulajdonképpen bármelyik 6+2, 8+2 fázisú lap oké lehet.


Fizikálisan bár ez is összarakható, el is fog indulni, de hogy meddig jut, másik kérdés. Én meg sem próbálnám.


Minimum a procinak a nyolc fázis, 990-es lap alap alá.

2018. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Összerakott állapotban van, szerencsére merevlemez hiánya miatt nem lett még elindítva. Hála isten mert lehet,hogy füst jeleket kellett volna küldenem a tűzoltóságnak.:D

Konkrétan nekem a Gigabyte GA-990Fxa-UD5 R5 Alaplap jó lenne vagy ettől is merészabbre kell gondolnom?

2018. febr. 22. 20:29
 17/24 hypno ***** válasza:

#16


El nem füstöl, mert a korszerű processzorok hamarabb visszavesznek a teljesítményükből, minthogy ilyesmi megtörténne.

2018. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 hypno ***** válasza:

#16


Ha megnézed a két lap VRM szekcióját, láthatod, hogy ég és föld.

Az új választásod meg hivatalosan is támogatja a 220W TDP-vel megáldott processzorokat.

2018. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszok. A másik kérdés az, hogy 85m3/h elég-e hűteni ezt a kazánt?
2018. febr. 23. 06:53
 20/24 anonim ***** válasza:

Minden hűtő rendelkezik TDP javaslattal, maximum szempontból, gyártó oldalán biztos van infó. Biztonságos, kényelmes hűtő olyan 300W környékén,de háztól,annak méretétől, hűtőpasztától, szereléstől is függ.


A stabilitását a lap és a táp együtt adja, a tápra is figyelj, az is tud vicces dolgokat produkálni, ha CPU ATX-re nem megy ki az ami kell pontosan. Nyűgös platformot választottál :)

2018. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!