Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen szünetmentes tápot vegyek?

Milyen szünetmentes tápot vegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég vásárolt synology ds218j nas szerveren mellé szeretnék szünetmentes táp ellátást biztosítani, ugyanis elő-előfordul kis pillanatnyi aramingadozas esténként, es szeretném biztonságban tudni adataimat. Főleg az APC markát nézegettem, de nem tudom mely modellek jöhetnének szóba. Gondolom nas esetén szinuszra nincs szükség, ezért ez a rászánható összeg max 35-40 ezer Ft. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. febr. 25. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a NAS-tól függ, hogy szinuszos kell-e.

TRAFÓS tápegységnek kell szinuszos. (APC esetén ezek a SMART-ok)

A fenti keretbe bőven belefér jópár típus.

Pláne a BACK sorozatból, amik jóval olcsóbbak (és nem szinuszosak)

2018. febr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy NAS esetében szerintem overkill túl nagy UPS -t rakni. Teljesen felesleges, ezekre az ingadozásokra, vagy akár egy közepesen hosszú áramszünet idejére egy átlag teljesítményű non-manageable UPS is szóba jöhet.


Ha nem fontos az online managelhetőség, és a többi ilyen "luxus" funkció, akkor szerintem ez a UPS is bőven tökéletes egy NAS mellé: [link]


Ennek van több változata is, nekem az FSP Nano 800 viszi a gépemet/monitort plusz a gépre dugott eszközöket ha úgy adódik, lassan kicsivel több mint 1 éve van meg, és tökéletesen működik és már bizonyított is. :)

2018. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

+1

2018. jún. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!