Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem tudom mi a baj. (agyvérzés...

Anunnaki kérdése:

Nem tudom mi a baj. (agyvérzés határán) hozzáértő valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kis segítséget kérnék, vettem egy használt asus m5a78l/usb3 alaplapot, amd fx6100 procival, és 4 gb rammal. ezekhez vettem még egy 500W-os tápot, a többi alkatrész már megvolt. minden játék kifagy, de alap használatban, böngészés, film stb. hibátlanul működik. /nem vagyok guru, de hülye sem vagyok hozzá) :) legfrissebb driverokkal sem történt javulás, ezért a lapot lecseréltem egy asrock 980de3/u3s3 r2.0-ra, de ígyse megy semmi, csak alap dolgok. elméletileg a kártya hibátlan és minden alkarész. előre is köszi


spec: asrock 980de3/u3s3 r2.0 /vaci új/

amd fx 6100 + zalman hűtő

gigabyte r7 370 oc ddr5 2gb

táp 500W /megnem mondom hirtelen, vaci új/

4+2 gb ddr3



2018. márc. 5. 09:15
 1/7 A kérdező kommentje:
annyit még hozzátennék, hogy a biost frissítettem, driverok mind fent, hdd 100%, minden kitakarítva, proci újra pasztázva..
2018. márc. 5. 09:24
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig jó lenne tudni a tápod típusát. Mert ha egy közveszélyes gagyi, ami a ráírt teljesítmény felét sem képes leadni, produkál ilyen tüneteket.
2018. márc. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a táp Approx app500LiteB02, mielőtt megvettem nem nagyon találtam róla rossz véleményt, meg ennyit engedett meg a keret
2018. márc. 5. 10:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Na az a táp pont, hogy erősen tiltólistás. 4-5 ezres ársávban is az egyik leghitványabb.

Javaslom, amint teheted cseréld le minőségire. Tápon sose spórolunk. Sok helyen ezer+1x leírták már. (Itt főleg!!!)

Ha a hőfokok rendben vannak, 99 százalék, hogy a táp a hunyó.

2018. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor az lehetséges, hogy nem kap elegendő áramot a vga kártya? 6-pines átalakítóval van egyébként rádugva a tápra mert csak a tápon 4-es van. Lehet ez is probléma?
2018. márc. 5. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4-5 ezer forintos táp az esetek 99%-ában hulladék.

Ez is nagyon erősen gagyi. Ahogy írták, tápon nem szabad spórolni, mert később meg fogod szívni.


Vegyél legalább egy 400W-os FSP-t. Igen, az kb dupla ennyibe kerül, de megéri.


Ezen kívül én letesztelném a RAM-ot és magát a VGA-t is egy másik gépben, mert az is okozhat gondot.

2018. márc. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2018. márc. 5. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!